ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ניפר והקול הישראלי 

ג'ניפר והקול הישראלי

 
 
גדי שמשון

ושוב אנו מעטים מול רבים, והשבט מתאגד. וכשהמטרה נעלה, כמו לקבוע סוף סוף מי צודק כאן בהצבעה לטיים, כל הקליקים כשרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שוב הערבים האלה

טיים מגזין. ככה נקבע מי צודק
 טיים מגזין. ככה נקבע מי צודק   
ג`וני (בוי), עורך מהדורת האינטרנט של הטיים מגזין, ישב בכסאו המסתובב, והרגיש גמור. הכאב עבר בין שתי רקותיו כמו כדור של כספית רועמת. שאריות שתי-הכוסיות-יותר-מדי ששתה אתמול נראו היטב בעיניו העכורות. נתוני הדו"חות הסטטיסטיים האחרונים היו חדים וברורים: נכנסים הרבה אנשים, אבל לא מספיק. הם לא מוכרים מספיק טוסטרים וחבילות נופש מוזלות לאקפולקו. שיט, האינטרנט הזה. ועכשיו מועצת המנהלים (ה"בורד") שמתכנסת מחרתיים, תבקש את הראש שלו. והכל בגלל שמחלקת הפרסום הדפקטית לא מצליחה למכור מספיק באנרים. ובצדק. מי בכלל מקליק היום על באנרים. "למה זה מגיע לי", חשב לעצמו. "מה כבר היה לי רע בעיתון שערכתי בקנזס סיטי?".

ג`ניפר, המפיקה הראשית, נכנסה למשרד. היא הייתה בלונדינית תמירה, נאה וחייכנית, והסוודר שלבשה הבליט את הקימור המרגש שכללי הפוליטקלי קורקט אסרו עליו לשים אליו לב (ככה נראות בחורות שעובדות באינטרנט). (באמריקה). אבל בכל זאת, הוא היה בחור כפרי ובריא, אז הוא שם לב. אבל השתדל שהיא לא תשים לב שהוא שם לב. משחקי הכאילו חוסר תשומת לב הללו גזלו ממנו גם ככה יותר מדי אנרגיה.
 
"לא תהיה לי ברירה אלא לעזוב", אמר לה, במבט של קוקר ספניאל מוכה שמקווה לליטוף חסד אחרון, ואפשר בהחלט לומר שזה מה שהוא קיווה לו לפני שהוא מפנה את הדירה וחוזר לשדות החיטה שלא נגמרים במערב התיכון, והצביע על הדו"חות. ג`ניפר עיינה בהם בתשומת לב, מחזיקה אותם בזווית שתדגיש את קימוריה המרגשים ותגרום לו לסבול, כשהוא מכריח את עצמו להסתכל מהחלון בשדרה השישית שנמתחה מתחתיהם. היא צקצקה בלשונה.

"אם היו לנו עוד מיליון וחצי עמודים נצפים, הבורד היה נרגע לפחות עד הרבעון הבא", אמרה, והזיק שניצת בעיני האגוז שלה הראה שהמוח שלה מסוגל לעוד דברים חוץ מתוכניות משעשעות איך לתסכל את ג`וני בוי. נשיפת אוויר נפלטה משפתיו. מילא שהלך התכנון על ג`ניפר, מזה עוד לפחות תישאר לו השראה לימים הארוכים על הקומביין, אבל איך אפשר לעזאזל להביא תוספת של מיליון וחצי פייג` וויוס תוך יומיים?

ג`ניפר החוותה בראשה כלפי הטלוויזיה שעבדה ללא קול, משדרת את המבזקים המיוחדים של הסי.אן.אן. מהבלגן האחרון במזרח התיכון. "אתה לא זוכר כשעשינו את הסקר של איש המילניום, וכל הישראלים המטורפים האלה ישבו שעות והצביעו עם תוכנות מיוחדות רק כדי שרבין יזכה?". ג`וני בוי הנהן. היה לו קשה עם הגישה הניו יורקית הזו של ממש להקשיב למה שבחורות אומרות, אבל הוא זכר שלפעמים זה עוזר.

וג`ניפר נראית כל כך מתוקה כשהיא מדברת. "תראה מה נעשה. נעלה סקר דבילי וחסר משמעות, כמו כל הסקרים שאנחנו תמיד מעלים, בנושא `אבל מי התחיל` את כל המהומה הזו. אני בטוחה שכל הערבים האלה עם הריבים הפנימיים שלהם (ג`ניפר דווקא התמצאה בפוליטיקה המזרח תיכונית, היא פשוט הרשתה לעצמה חריגות מהפוליטקלי קורקט ליד ג`וני בוי), לא יוכלו לוותר על האפשרות לחשוב שהם משפיעים על מישהו. גם ככה נראה לי שיותר מדי משעמם להם".

וכך היה. הגולשים הישראלים עשו את מה שמצופה מהם, כמו תמיד, ומיליון וחצי הצבעות נרשמו כמעט בן רגע בסקר של הטיים מגזין, מה ששיפר לאין ערוך את דירוג הריטינג של האתר. מועצת המנהלים של המגזין, שידוע דווקא ככזה שלא ממש אוהד את ישראל, התרשמו גם הם מהאמביציה הבלונדינית ששיפרה ללא הכר את הריטינג שלהם, וציידו אותה במשרת עורכת האתר ואת ג`וני בוי, שטרם הפנים שניו יורק היא לא קנזס, בכרטיס לכיוון אחד מהגרנד סנטרל.

 

מדורת השבט

וואלה, תיכף אני אסתכל ימינה כדי שהחבר`ה מדובדבן יכירו גם את הפרופיל השני שלי
 וואלה, תיכף אני אסתכל ימינה כדי שהחבר`ה מדובדבן יכירו גם את הפרופיל השני שלי   
"בעוד ישראל חוגגת את נצחונה במחיקת נוכחות החיזבאללה ברשת, הסתבר כי האתר הועלה מחדש בכתובת חדשה"
מעריב און ליין מדווח מהחזית

כאשר נחטפו שלושת החיילים בצפון, הופיעו הידיעות לראשונה בפורומים ברחבי הארץ. במערכות החדשות ברשת היו צריכים להמתין לאישור הצנזורה. בוואלה!, למשל, העלו את הידיעה לפני האישור, ואחרי רבע שעה הורידו אותה. בינתיים, בפורומים הרלוונטיים היא כבר פורסמה. יש לזה ביקוש - פורום הסקופים של נועם רוטר, למשל, זוכה למעל עשרת אלפים איש ביום ממוצע מאז תחילת המשבר (לזכותו יאמר שנתוני הסטטיסטיקה של רוטר.נט, בניגוד לאלו של האתרים שמחכים להנפקה, גלויים לכל).

מילא סוף הצנזורה והריקון מתוכן של מירב עבודתו של תא הכתבים הצבאיים המתייתר והולך, מסתבר שהנבואות על מותה של "מדורת השבט" (עם מותה של הטמבלוויזיה) היו מוקדמות מדי. במדיום הזה, השבט פשוט מתארגן בלי רופא אליל שמקבל משכורת מנופחת מערוץ 2. ובין משחקי הצעירים המפילים את אתר החיזבאללה (בזמן שהחיזבאללה, מצידו, חוטף לנו אלופי משנה) איחולי מיתות משונות בין בעלי דעות מנוגדות והשמועות השונות הרודפות זו את זו, שחלק לא קטן מהן מתאמת בסוף, נמצא גם הבאנר הזה, שהוכן על ידי גולש בנענע. הוא בטח אפקטיבי יותר מכל מה שמרכז ההסברה של ישראל ידע לעשות עד עכשיו:
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by