ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שוורצנגר מחסל את תוכנות הריגול 
 
 מי בא?! (מתוך הסרט T3; רויטרס)   
 
רויטרס

מושל קליפורניה אישר חוק נגד רוגלות שמתיימר לחסל את התופעה המכוערת. לא כולם מתלהבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מושל מדינת קליפורניה, ארנולד שוורצנגר, חתם אמש (שלישי) על חוק אנטי-רוגלות (Spyware) האוסר התקנה בלתי מורשית של תוכנה מטעה המחביאה את עצמה במחשבים אישיים ועוקבת בסודיות אחר הרגלי הגלישה ופעילות המחשב של המשתמש.

החוק מאפשר לצרכנים גם לתבוע צדדים האחראים לתוכנות על נזקים ממשיים שנגרמו להם, מסר הסנאטור הדמוקרטי קווין מוריי אשר הציע את הצעת החוק המקורית בחודש פברואר השנה. מבקריו של החוק החדש טוענים כי החוק חסר שיניים ולא יהיה ניתן לאכיפה.
 
תוכנות הריגול (רוגלות), אותם מורידים משתמשים מהרשת ללא ידיעה כאשר הם מורידים תוכנות ומשחקים אחרים מהרשת, עשויות להיות קשות מאוד להסרה ועלולות לגרום למחשבים לפעול באיטיות מרובה ואף לקרוס.

תוכנות נבזיות עוד יותר, הרושעות (Melware), אוספות גם את מידע ההקלדה של המשתמשים על מנת לקצור סיסמאות, מספרי כרטיסי אשראי ושלל מידע אישי חסוי. "כשאתה אומר לאנשים מה הרוגלות עושות, הם פשוט מתעצבנים", אמר מוריי בראיון.

חוק החדש, בין היתר, אוסר לחלוטין על שימוש בתיעוד תנועות מקלדת לשם איסוף מידע אישי בר-זיהוי ועל איסוף היסטוריית הגלישה בדפדפן הרשת. עם זאת, ישנם מתנגדים לחקיקה, בעיקר בשל היותה לדבריהם "חסרת שיניים".

החוק אוסר גם הפצה של תוכנות המשתלטות על מחשבים אישיים והופכות אותם ל"זומבים" המחוברים לרשתות המפיצות אימיילים בלתי מורשים או וירוסים. החוק החדש גם אוסר על הטמעת קטעי קוד המשנים את הגדרות האבטחה של המחשבים עליהם הם מורצים.

מספר מדינות בארה"ב כבר עובדות על חוקים דומים, בעוד המחוקקים הפדראלים אף הם עובדים על גרסאות שלהם להצעת החוק.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by