ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הללויה: DVD עם אלף ג'יגה בדרך 
 
 כל פסוקו של יום על DVD אחד גם הולך...   
 
מערכת חיים ברשת

מדענים עובדים על טכנולוגיה שתאפשר לדחוס פי מאה נתונים על דיסק DVD אחד. הקאצ': זה יקח עוד זמן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הייתכן שבעתיד הקרוב אוסף הסרטים שלנו יוכל להידחס אל תוך דיסק אחד בלבד? קבוצת מדענים בריטית המפתחת טכנולוגית אכסון חדשה, טוענת שיש לה את המפתח לייצור דיסקים, שיוכלו לאכסן מידע בנפח הגדול פי 100 מהנפח אשר דיסק DVD רגיל מסוגל להכיל, כך מדווח אתר ה- BBC. הדור הנוכחי של ה-DVD יכול לאכסן עד כ- 8.5GB של מידע.

את הטכנולוגיה הנקראת Multiplexed Optical Data Storage, או בקיצור Mods, מפתחים ד"ר פטר טורוק מה- Imperial College London, ותלמידו פטר מונרו. ד"ר טורוק חשף לראשונה את הטכנלוגיה בכנס העוסק באכסון מידע שנערך בימים אלו בטיוואן.
 
 
התחרות על התואר "הדור הבא של ה-DVD" היא תחרות קשה שסוחפת מדענים ותעשיינים רבים. שתי המתחרות המובילות כיום הן טכנולוגית HD-DVD וטכנולוגית הלייזר הכחולה. אולם בעוד שדיסק המקודד לפי פורמט HD-DVD יכול לאכסן כ- 30GB, ודיסק העובד עם קרן הלייזר הכחולה יכול לאכסן כ- 50GB, שיטת Mods מבטיחה לא פחות מאלף ג'יגה של זיכרון על דיסק אחד.

בבסיסן של כל השיטות האלו מצויה הטכניקה של קרן לייזר הסורקת חריצים מיקרוסקופיים החרוטים בדיסק. המידע הנקרא על ידי הקרן מתורגם למידע בינארי של אפס או אחד. אולם בעוד שבטכנולוגיות הקיימות כיום, כל חריץ מבטא ביט אחד בלבד של מידע, בטכנולוגית Mods, כל חריץ יוכל לבטא הרבה יותר. זאת בזכות ההברקה של הצוות הלונדוני לחרוט את החריץ בזוויות שונות. כך, כל זווית תחזיר את קרן הלייזר באופן שונה, מה שיאפשר לכל חריץ לסמל הרבה יותר מביט אחד.
 
על פי החוקרים, אפשר יהיה בעתיד להרכיב דיסק אחד מארבע שכבות. כל שיכבה תוכל לאכסן 250GB, שהם כ-118 שעות של ווידאו. ביחד נפח הדיסק יצטבר לכדי אלף ג'יגה זיכרון, שהם לא פחות מ-472 שעות של ווידאו.

אולם עד הרגע שנוכל לשמור את כל קולקציית "היפים והאמיצים" או את אוסף הסימפסונס היקר לליבנו בתוך דיסק אחד בלבד, ייקח עוד זמן מה. הצוות הבריטי מאמין שתקופת שכלול הטכנולוגיה צפויה להמשך כחמש שנים, כך שדיסקים המבוססים על Mods צפויים לצאת באופן מסחרי לקראת 2010.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by