ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הידיעות על מותו של ה-CD היו מוקדמות מדי 
 
 והוא בכלל לא ידע שהוא כבר מת   
 
רויטרס

תקליטור ה-CD מלווה אותנו כבר לא מעט שנים ולמרות הכל, עושה רושם שהוא יישאר פה לפחות עוד חמש שנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לתקליטור ה-CD יש לפחות עוד חמש שנים ליהנות מתואר פורמט המוזיקה הפופולרי ביותר לפני שהורדות המוזיקה יסלקו אותו רשמית מכס הכבוד, כך מצביע מחקר חדש (!) שפרסמה היום (שלישי) חברת המחקרים Jupiter Research.

חברת המחקרים הטכנולוגיים כתבה בדו"ח השנתי שלה כי התחזית היא שבשנת 2009 אוהדי המוזיקה באירופה ירכשו מוזיקה בשווי של מיליארד דולרים משירותי הורדת המוזיקה ויהיו מנויים לשירותי רדיו מקוונים בתשלום.

כאשר מסחר המוזיקה יתייצב על רמה זו, הכנסות המוזיקה הדיגיטלית יעמדו על כשמונה אחוזים מסך שוק המוזיקה האירופי, המוערך בשווי של כ-11 מיליארד דולרים. המחקר אינו כולל בתוכו את השוק (המפתיע בהצלחתו) של הורדת הרינגטונים לטלפונים סלולרים.

תעשיית המוזיקה הלומת הקרבות מול תופעת הפיראטיות מייחלת להגיע ליום שבו שירותי הורדות חוקיים (בעידוד התעשייה) יהפכו ללהיט בקרב הצרכנים ויחבלו בפופולריות של רשתות החלפת הקבצים החופשיות דוגמת קאזאה ו-eDonkey.
 
 
אולם הניסיונות לחזות את הצמיחה בשוק המוזיקה הדיגיטלי, שעדיין נמצא בחיתוליו, הוכיח עצמו כמשימה קשה למדי. בחודש שעבר פרסמה חברת Forrester Reseach תחזית אופטימית למדי, לפיה עד 2009 תתפוס המוזיקה הדיגיטלית 30 אחוזים מסך שוק המוזיקה האירופי כולו. חברת Jupiter, אינה שותפה לתחזית זו.

"למרות ששוק המוזיקה הדיגיטלית באירופה סוף כל סוף מתחיל להתרומם אחרי התחלה קשה למדי, הוא עדיין יישאר שוק נישתי יחסית", אמר מארק מוליגן, אנליסט בג'ופיטר.

על פי המחקר, דווקא התקליטור הוותיק ולא הורדות המוזיקה, יישאר הפורמט הנמכר ביותר עד לתום העשור הנוכחי והעובדה היא שנגני התקליטורים עדיין נמכרים בכמויות שמגמדות את כמות נגני ה-MP3 ושאר המדיות הדיגיטליות הנמכרים כיום בשוק.

"הפצת המוזיקה הדיגיטלית היא עדיין מקור הכנסה אלטרנטיבי חשוב עבור תעשיית המוזיקה, אבל היא אינה עומדת להחליף את מקומו של ה-CD", הוסיף מוליגן.

באירופה, כמו גם בארה"ב, חולשת חנות המוזיקה iTunes של אפל על שוק המוזיקה המקוונת. ההשקות האחרונות של נאפסטר, סוני, וירג'ין ועוד עשרות חנויות קטנות יותר שמוכרות שירים דרך מערכת Loudeye של חברת OD2, יצרו תחרות עזה בשוק המוזיקה האירופי.
 
כל המתחרים נאבקים על מקום בשוק המוזיקה הדיגיטלית, שצפוי לגדול פי ארבע בשנה הקרובה ולהגיע למחזור של כחמישים מיליון דולרים. בריטניה, המהווה את שוק המוזיקה הדיגיטלית השלישי בגודלו בעולם, היא השוק המוביל בגודלו באירופה.

בחמש השנים הבאות, הקטליזטור הכי משמעותי לצמיחה בשוק הורדות המוזיקה הדיגיטלית הוא מכירת נגני מוזיקה דיגיטלית דוגמת ה-iPod של חברת אפל והווקמן החדש של סוני במצויד בדיסק קשיח.

אולם שלל הפורמטים השונים של המוזיקה, כמו גם טכנולוגיות לניהול זכויות יוצרים עלולות להשפיע לרעה על צמיחת שוק זה במהלך חמש השנים הבאות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by