ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גנבי החיים  

גנבי החיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מכיוון שמצבך לא רע בכלל, אתה מקבל אישור מיידי לכרטיס אשראי, חשבון טלפון, וחשבון בנק
 מכיוון שמצבך לא רע בכלל, אתה מקבל אישור מיידי לכרטיס אשראי, חשבון טלפון, וחשבון בנק   

אם מישהו גונב לך אוטו, או סוס, או כסף, אתה יודע מה לעשות: אתה הולך למשטרה ומשלח בו את כוחו האדיר של החוק. כך גם במקרה שמישהו גונב לך את כרטיס האשראי או את פנקס הצ`קים. הבנקים וחברות האשראי עומדים לצידך, בעיקרון. אבל מה קורה אם מישהו גונב את זהותך? אל תצפה לעזרה, כי מבחינת החוק, אתה הוא העבריין - עד שתוכיח שאתה אינך אתה.

כך זה עובד: הגנב משיג שלושה פרטי זיהוי שדרושים כדי ליצור זהות. בארה"ב, השלושה הם: מספר הביטוח הלאומי שלך, תאריך הלידה ומספר רשיון הנהיגה שלך. כל המידע הזה נמצא ברשות הציבור. המחיר שתשלם ל"סוחרי מידע" עבור שלושת הפרטים הללו נע בסביבות 50 דולר. איך מוצאים אותם? חפשו באינטרנט תחת SSN+Find.

לך יש, כמובן, קרדיט מצויין, עליו כל אחד יכול לברר עבור 8.50 דולר, באחת מהחברות שמתמחות בכך (Equifax, Experian, Trans Union). אני מזדהה כבעל בית או מעסיק פוטנציאלי, ומברר את פרטיך. מכיוון שמצבך לא רע בכלל, אתה מקבל אישור מיידי לכרטיס אשראי, חשבון טלפון, וחשבון בנק. אני מזמין כרטיסי זהב ופלטינה על שמך, נותן את הפרטים שלך, אבל מציין שינוי כתובת. אני לא מתעסק בכלל עם הכרטיסים והחשבונות הקיימים - זה יהיה מסוכן. אני פשוט פותח חשבונות חדשים, שאותם לא תראה לעולם.
 
אתה לא יודע מזה כלום, עד שאחרי כמה חודשים כמה גובי חובות לא נחמדים מתחילים להציק לך
 אתה לא יודע מזה כלום, עד שאחרי כמה חודשים כמה גובי חובות לא נחמדים מתחילים להציק לך   

עכשיו הגיע הזמן לבזבז כסף, ומהר. אני משיג לעצמי רשיון נהיגה חדש על שמך (12 דולר), גם הוא בשינוי כתובת. אני פותח חשבון בנק על שמך וכותב צ`קים שאין לי שום כוונה לכבד. אני קונה מכונית חדשה בעזרת כרטיס האשראי שלך. אני מחנה אותה איפה שאני רוצה ומקנח את האף עם הדו"חות. אני דופק חשבונות טלפונים אסטרונומיים בדירה אותה שכרתי בשמך, ושאת שכר הדירה שלה - האם צריך לציין זאת? - אני לא משלם. כדי להימנע מפינוי ועיקול הרכב אני מכריז על פשיטת רגל - בשמך. בהתחשב בכך שהחוק עובד לאט, אני יכול לצפות לשנתיים של דולצ`ה ויטה, עד שיגיע הזמן לעבור הלאה. העולם מלא בזהויות.

אתה, בינתיים, לא יודע מזה כלום, עד שאחרי כמה חודשים כמה גובי חובות לא נחמדים מתחילים להציק לך. החיים הופכים לקפקאיים. אתה מתלונן במשטרה - אבל השוטרים לא רואים בך קורבן לפשע. אם נגנב כרטיס האשראי שלך, אתה אחראי על מקסימום 50 דולר מערך קניותיו של הגנב. לגבי החשבונות האחרים, אתה לא חייב כלום. זה לא אתה? אל תשלם. למשטרה יש עיסוקים אחרים חוץ מלבדוק אם אתה באמת אתה; יש סוחרי סמים ופדופילים שם בחוץ, אדוני. לך תתלונן אצל אדון ויזה וגברת AT&T.
 
חברות האשראי והטלפון, בינתיים, מכרו את "החוב האבוד" שלך לחברות גביה, בעשירית מהחוב. הבעלים החדשים של חובותיך הם לחלוטין בלתי הגיוניים. אתה חייב לכתוב אינספור מכתבים ותצהירים בשבועה שזה לא אתה, שלא יכולת להיות במקום ההוא בזמן ההוא, שלא יעלה על הדעת שתעשה דברים איומים שכאלו. אתה חייב להוכיח שאתה - אתה.

אתה שוכר עורך דין, שרוצה את כל שכרו במזומן, ומראש. דירוג הקרדיט שלך מתחת לאדמה - כנראה לנצח. מבחינת המערכת הפיננסית אתה לא קיים יותר, אתה שקוף. בינתיים, מי שבאמת שקוף זה מי שגנב את זהותך. אי תשלום חשבונות טלפון איננה עבירה פלילית.

וכל זה קורה באמריקה. האם זה יגיע לארץ? כן, בסופו של דבר. אבל למה לעשות את זה פה, כשאתה יכול במחיר כרטיס לניו יורק ועוד מאה דולר הוצאה חד פעמית, לחיות שנתיים על חשבון מישהו אחר?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by