ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לשכפל את ישו 

לשכפל את ישו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנחנו צריכים את המשיח כדי שיגאל את העולם מחטאיו
 אנחנו צריכים את המשיח כדי שיגאל את העולם מחטאיו   
יש לנו את הטכנולוגיה - טוענים המעורבים בפרוייקט - יש לנו את הד.נ.א, ויש לנו ציווי ישיר מהברית החדשה לעשות את זה. ואחרי 2,000 שנה של ציפיה לתחייתו של ישו, האם לא הגיע הזמן שניקח את העניינים בידיים? בשביל מה אלוהים נתן לנו מדע, אם לא בשביל פרוייקטים כאלה בדיוק?

האתר שלהם מסביר הכל:
"בכוונתנו להשתמש בטכנולוגיה שנוסתה לראשונה במכון רוזלין בסקוטלנד" - מקום הולדתה של הכבשה החביבה דולי - "כדי להוליד שיבוט גנטי של ישו הנוצרי. אנו נשתמש בחלקים של דמו וגופתו של ישו שנשמרו בכנסיות ברחבי העולם הנוצרי, נוציא מהם ד.נ.א. בלתי פגום, ונחדיר אותו לתוך ביצית חדשה. אחר כך ניקח את הביצית המופרית ונשתול אותו ברחמה של בתולה שתיבחר בקפידה, וכך נגרום ללידת הבתולים השניה בתולדות ההיסטוריה האנושית."

האם הם יכולים לעשות את זה? טכנית, כן: יש כמה וכמה כנסיות בעולם המחזיקות את מה שהן בטוחות שהוא שריד של המשיח הנוצרי. המופרסמת בהן היא זו בטורינו שברשותה, כך מאמינים, תכריכי גופתו. בכנסיות אחרות מצויים שרידים של דמו, שיערו, ו - היכונו להפתעה מלבבת - העורלה שלו. אם רק אחד מהשרידים האלה אותנטיים, אין בעיה להשיג מהם תא ד.נ.א. אחד במצב טוב. ותא אחד זה כל מה שצריך.

"אנחנו לא מסתפקים בתשובות כמו `ישו נמצא בליבנו`, או `ישו נמצא בכל מקום`. אנחנו רוצים לראות פעולה, ואנחנו רוצים לראות אותה עכשיו!" אומר דובר הקבוצה. "אנחנו צריכים את המשיח כדי שיגאל את העולם מחטאיו!"
 
התפיסה הזו, גם אם היא נשמעת מאוד אמריקאית ובעלת נקודת השקפה צרכנית, איננה כה מופרכת בזמננו: מי חשב לפני אלפיים שנה על אינסטנט פודינג? ובאותו עניין, מי חשב לפני עשרים שנה על טיפול תרופתי לחוסר סיפוק בחיים? ואם כך, מדוע לא משיח אינסטנט?

ובכן, הבעיה הראשונה היא ששיבוט גנטי אסור על פי החוק בארה"ב. מה שלא אומר שאין מדעני מחתרת, או - מה שיותר מתקבל על הדעת - כמה תלמידי קולג` חכמים במיוחד, שברגע זה משכפלים את עצמם. אולם מה על הבעיה האתית הרחבה יותר? ביחוד לגבי מי שאמור להושיע את העולם מהחטא הקדמון. אפילו הכנסיה הקתולית עצמה, שברשותה נמצאים השרידים, מתקשה לעכל את היוזמה:

"אנחנו נגד שיבוט גנטי," אומר ריצ`רד דורפינגר, בישוף קתולי מ`הוועדה למען החיים`. "זה מוריד את כל מעשה הבריאה ששותפים לו גבר ואשה למעמד של תהליך יצור טכני. ובאשר לישו - אינך יכול לשכפל ישות אלוהית. אתה יכול ליצור מישהו שמבחינה גנטית יהיה זהה לישו האדם. אבל מה זה אומר? כלום. זה לא יהיה ישו שני, זה יהיה האח התאום שלו, שנולד 2000 שנה יותר מאוחר."

התנאים בהם יגדל ילד כזה, יהיו ללא ספק מעוותים לחלוטין. לילדים היום קשה לגדול גם ככה בלי לדפוק לעצמם את החיים, עם כל שיעורי הבית הנוספים והלחץ החברתי ו-MTV ונינטנדו ובריטני ספירס; שערו בנפשכם מה יעבור על ילד כזה במגרש המשחקים. שלא לדבר על ההשוואות התכופות בינו לבין אחיו הבוגר, המוצלח יותר.

הרב האורתודוקסי דייויד בלומנפלד מעלה תהיה אחרת: "למה רק ישו? למה לא רשעים גדולים מההיסטוריה? אני חושב שהם עומדים להיות מאוד מופתעים ממה שיצא להם. מאוד מאוכזבים. יהיו לזה השלכות לגבי האמונה הנוצרית כולה."

דובר הקבוצה אינו חושב כך: "זה ילדותי לשבת כך 3,000 שנה ולחכות שהמשיח יבוא מעצמו. הגיע הזמן שנפעל. יש לנו תאריך יעד, אפריל 2001 [כדי להגיע ללידה ב25- לדצמבר 2001, יום הולדתו של ישו]. לא נצליח - אז לא נצליח. אבל אם כן, מה יכול להיות יותר טוב לעולם מאשר שליח של אלוהים בשר ודם?"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by