ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יד על הדופק 

יד על הדופק

 
 
מיכל יפה

שבועיים של אולימפיאדה נגמרו במדליית ארד, הכתבה הארוכה של ידיעות נגמרה בצו איסור פרסום והתגובה של פורום אקטואליה למהומות הדמים נגמרה בתחושה קשה של גועל. השבוע בפורומים מוצא את עצמו נוגע הפעם דווקא במה שהיה (או לא היה) כתוב השבוע בעיתון

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ובמקום הרביעי

ספורטאי ישראלי טיפוסי בסידני (איור: יעל בן-דוד)
 ספורטאי ישראלי טיפוסי בסידני (איור: יעל בן-דוד)   
נגמר. שבועיים שהתחילו בציפיות גדולות והצהרות גדולות לא פחות, שעות שידור בעייתיות ובזמן הפציעות גם מדליה אחת.

גם פורום סידני 2000 שלנו תלה את הנעליים וישוב בשם אחר בעוד ארבע שנים וזה הזמן להיזכר בהודעות המוצלחות שהיו בו.

דקות ספורות אחרי שראשוני שחיינינו קפצו לבריכה האולימפית התברר שתקוות לחוד ומציאות לחוד. מכל עבר החלו להשמע תירוצים והסברים שכל האכזבות בחוסר מזל מקורן, וגם הודעה אחת שגרסה שחברי המשלחת הישראלית הם לא יותר ולא פחות מבבואה של הישראליות החדשה.

אבל עזבו אתכם מתירוצים. פרקטי הרבה יותר היה אותו אחד שהציע שבמיוחד בשביל המשלחת הישראלית ימציאו מדליה חדשה - מדליית ברזל, שתינתן, איך לא, למי שיגיע למקום הרביעי.

מי שלבסוף הצליח להוציא את עצמו ואותנו ממלכודת המקום הרביעי היה חותר הקיאקים מיכאל קלגנוב, שעשה את זה וזכה במדליית הארד. עשה את זה? היה מי שסבור שיד אלוהים, או יותר נכון רוח אלוהים, היתה במעל.

ואם נצא לרגע מהאגוצנטריות הישראלית האפיינית, אחד משיאי האולימפיאדה והארוע שהיה יכול להיחקק בזכרון כולם לתמיד, היה כשנבחרת ליטא כמעט כמעט ניצחה את נבחרת החלומות האמריקנית בחצי גמר טורניר הכדורסל האולימפי, וכמעט וגרמה לדום לב למי שראה את המשחק.

נתראה בעוד ארבע שנים.
 

אם כתוב אז כתוב

ידיעות אחרונות. היתה כתבה? (איור: יעל בן-דוד)
 ידיעות אחרונות. היתה כתבה? (איור: יעל בן-דוד)   
ה-תעלומה של סוף שבוע שעבר שייכת לכתבה שצונזרה או לא צונזרה ממוסף 7 ימים של ידיעות אחרונות. כבר ביום חמישי בשעות הערב המוקדמות החלו להופיע בכל פורומי האקטואליה/שמועות השונים שאלות ותהיות לגבי אותו צינזור מסתורי. היה? לא היה? ומה בעצם היה בכתבה?

כצפוי במקרים כגון דא, ההודעות האלה זכו לכמות כניסות מטורפת, אבל רק מי שבקיא בפורומים של נענע ידע איפה לחפש (ולמצוא) את התשובות. מדובר כמובן בפורום כתוב בעיתון, שמנתח, מפרשן, מעיר הערות ומביא לידיעת הציבור את כל הדברים המעניינים שכתובים בעיתון, גם אם הם לא כתובים שם.

ולגבי הסיפור הספציפי של אותה כתבה בידיעות, אכן היתה פסילה של הכתבה ומייד לאחר החג הביא מנהל הפורום קישור לידיעה ב-הארץ שמספרת בדיוק את כל הסיפור.
 

מזעזע

מזעזע מה שקורה עכשיו בפורום אקטואליה. התלבטתי אם לכתוב על זה, ובסוף החלטתי שכן, כי גם זה חלק מהמציאות שלנו ולהציג את הפורומים כבועה שמנותקת מהעולם שסביבה זה לא נכון ולא נאמן למציאות.

אז אני כותבת: מזעזע. המהומות בשטחים ובישובים הערביים בתחומי מדינת ישראל גרמה לגזענות המכוערת להרים את ראשה ולהודעות שריח רע מאוד נודף מהן להופיע בפורום.

אפשר כמובן לשאול, ובצדק, למה ההודעות לא נמחקות, והתשובה היא שהן כן. כלומר הגרועות שבהן, אלה שמסיתות באופן ישיר וגלוי ושאפילו הדעת הסובלנית ביותר אינה מסוגלת לסבול. הבעיה היא עם ההודעות האפורות, אלה שעדיין נכללות בתחום חופש הביטוי ויותר ממה שתוכן ההודעות בעייתי, כמותן היא שנוראה מכל.

אמרנו שלמחוק בלי לאבד את אופיים הנייטרלי של הפורומים אי אפשר, אבל להביע מחאה במדור השבועי אפשר גם אפשר. אז הנה: ברוב ימות השנה אני מאוד גאה לנהל את הפורומים שלנו, את כולם. השבוע אני מתביישת בפורום האקטואליה.
 
 

ההודעות הטובות של השבוע

חצ`קונים. אחת הדילמות הקיומיות ביותר (איור: יעל בן-דוד)
 חצ`קונים. אחת הדילמות הקיומיות ביותר (איור: יעל בן-דוד)   
אקטואליה מה אקטואליה, כמה טוב שיש פורומים שיכולים לנסח בדיוק רב כל-כך את הבעיות הקיומיות ביותר שלנו. והפעם, ליאור, מנהלת פורום קיטורים שמה את אצבעה על אחת הנקודות הכואבות האלה: מה עדיף - חצ`קון כואב שלא רואים, או חצ`קון שלא כואב אך רואים אותו מקילומטרים?
 
תגידו בנות, כמה פעמים קרה לכן שנפנפתן איזה בחור והוא, בתמורה, הסתכל עליכן מלמעלה ואמר משהו כמו "הבעיה שלך היא שאת לא זורמת מספיק"? גם לפרנסואז, מנהלת פורום נשים, זה קרה והיא זרמה עם זה לפורום בשביל לספר לאחיותיה.

איך יודעים שקשר הגיע לסופו וצריך לחתוך אותו? כמה זמן צריך לחכות עד שמבינים שזה לא זה? ומה הודעה כזאת עושה בפורום ספרות? בשביל לקבל תשובה תצטרכו לקרוא את ההודעה.

מערכת השבוע בפורומים מאחלת לכל גולשי הפורומים צום קל, ולגולשי הפורומים שאינם צמים - לא לכתוב הודעות בפה מלא.
 
לתגובות: michaly@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by