ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
באג אלפיים, ג'ון לנון ושוד בנקים 

באג אלפיים, ג'ון לנון ושוד בנקים

 
 
מערכת נענע

התמונות האירוטיות של ג'ון לנון נמכרות באלפי דולרים, קלינטון אישר הקמת מרכז בקרה ענק על באג אלפיים, אחותו של רוצח סידרתי הסגירה את אחיה תמורת כסף - ועוד סיפורים מהעולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הציורים האירוטיים של ג'ון לנון

מבקרים באחת מתערוכותיו של לנון (רויטרס)
 מבקרים באחת מתערוכותיו של לנון (רויטרס)   
ליברפול, אנגליה (רויטרס)

לפני שלושים שנה פשטה המשטרה על גלריית אמנות בלונדון והחרימה את הליתוגרפיות (הדפסי-אבן) שצייר ג`ון לנון בהשראת אשתו, יוקו אונו. האוסף הוחזר עתה, הפעם לגלריית האמנות של ליברפול.

היום, לאחר שהוחתמו, מגיע מחירם של כל אחד מההדפסים השערוריתיים של פעם למחירים של 5,000 פאונד כל אחד (8,000 דולר).

הגלריה, הממוקמת לא רחוק ממועדון ה"קוורן" שם החלה הקריירה של החיפושיות, נפתחה בחודש שעבר. זו אחת משתי גלריות בעולם המוקדשות לאמנותו של לנון. השנייה נמצאת בקליפורניה.
 
"האוסף הוא מעין יומן ויזואלי של חייהם של ג`ון ויוקו," אמרה מנהלת הגלריה קריסטין קולווין על 73 ההדפסים שבתצוגה. "כמה מתאים שהאוסף חזר למקום הולדתו של לנון".

לנון, שלמד בבית הספר לאמנות של ליברפול משנת חמישים ושבע ועד שישים, התעניין בעיקר בציור והעדיף את הרישום החופשי, תוך שימוש בעט ודיו.

לנון צייר את ה"פורטפוליו מספר אחת", תיעוד טקס הנישואים שלהם, ירח הדבש והקריאה לשלום עולמי שיצאה ממיטתם המפורסמת באמסטרדם.

בחלק גדול מהיצירות מצויירת אונו בתנוחות אירוטיות. הסידרה המדוברת הוצגה לראשונה בינואר 1970 בגלריית האמנות של לונדון. ביום השני נסגרה התערוכה והליטוגרפיות, שעליהן הכריזה המשטרה `פורנוגרפיות`, הוחרמו.

לאחר מותו של לנון, החליטה יוקו אונו לחלוק את אמנותו של בעלה עם הציבור, והציגה ארבעה אוספים נוספים. הציורים היו מוזרים אך פואטיים, ומציגים אהבה כמעט אובססיווית שהפגין לנון כלפי אשתו היפנית. "זה מראה עד כמה הם היו קרובים. לג`ון היתה נטייה לצייר את שניהם כיחידה אחת", אמרה קולווין.

לנון חתם בעצמו על כל אחד משלוש מאות הדפסי הפורטפוליו. מנהלי רכושו של לנון מסרו שלא ידפיסו יותר משלוש מאות העותקים של כל הדפס. אבל אי אפשר לומר אם אונו לא תוציא אוספים חדשים ממאות הציורים של בעלה.

מנהלת הגלריה צופה שמכירות הגלריה יעלו ברגע שייפתח אתר האינטרנט של הגלריה. "לא רק מעריצים של החיפושיות קונים את ההדפסים האלו," אמרה קולווין. "גם אנשים צעירים עם משכורת נאה מגלים התעניינות. לנון הוא עדיין הדמות המוסיקלית הפופולרית ביותר במאה העשרים".
 

קלינטון אישר הקמת מרכז בקרה ל'באג אלפיים'

מודאג מבאג אלפיים. קלינטון (רויטרס)
 מודאג מבאג אלפיים. קלינטון (רויטרס)   
ושינגטון (רויטרס)

ממשלת ארה"ב מקימה בקרה חסר-תקדים בהיקפו כדי להתמודד עם מקרי החירום של שנת אלפיים, כך מסר עוזרו הבכיר של קלינטון בנושא לקונגרס ביום חמישי.

ג`ון קוסקינן, ראש מועצת הנשיא לקראת השנה אלפיים, אמר שהרשויות הפדרליות מזרזות את חברות התעשייה הגדולות בארה"ב להצטרף למאמץ ריכוז העדכונים למערכותיהם אל הממשלה.

"בעוד בקרה ואיסוף מידע על פעולות המערכת בעולם.עדיין לא נוסו, אני בטוח שהמנגנון שהקמנו - יעבוד" אמר קוסקינן בדיון בוועדה המיוחדת של הסנאט לקראת שנת אלפיים.
 
 
באג אלפיים - אין דבר כזה באמת
 באג אלפיים - אין דבר כזה באמת   
קוסקינן אמר כי עיקר עבודתו מיועדת ל"ניהול אירועים" כדי לעסוק בתקלות אפשריות שייגרמו בעקבות תקלות מחשבים. "זה הופך ברור יותר ויותר שיש רצון הולך וגדל למידע מדויק בזמן אמת על מבצעי המערכות, בזמן שהעולם נע אל עבר המילניום החדש," אמר.

עד היום, עיקר המאמץ האמריקני בהתמודדות עם בעיות הידועות כ`באג אלפיים` או `Y2K` התמקד בתיקון מהיר של תוכנות והיערכות בבית או בחו"ל. במרכז השלב החדש נמצא מרכז התיאום של באג אלפיים, מוקד של מערכת ענק בשווי מיליונים רבים של דולרים הממוקמת בוושינגטון, שתופעל החל מהשלושים ואחת באוקטובר ועד יוני אלפיים.
 
המרכז יוקם בתוך מבנה שהיה שייך בעבר לשירות החשאי, לא רחוק מהבית הלבן. בין שאר המשימות, הוא יבדוק מידע המגיע ממרכז באג אלפיים הבינלאומי, שהוקם על ידי האו"ם והבנק העולמי.

הבית הלבן מסר ביום רביעי כי הוא בונה תוכנית לטווח ארוך שתהדק את מערכות ההגנה האמריקניות מפני איומים על הממשל ורשתות תקשורת פרטיות. חשיפת טיוטת התכנית, שתיתן תפקיד מפתח לאפ-בי-איי, עוררה חשש שמא תאיים על פרטיות האזרחים.

קלינטון דרש רשמית ממרכז באג אלפיים לתאם, בין השאר, בין סוכנויות אמריקניות על הערכותיהן בדבר מקרי-חירום שיוכלו לפגוע באינטרסים של ארה"ב ומחוצה לה.

בין התקלות הצפויות בשנת אלפיים ניתן למצוא בעיות בעיסקאות של מסחר אלקטרוני וכרטיסי אשראי ועד הפסקות חשמל, שייגרמו בגלל אי יכולת מחשבים בכל העולם לזהות את התאריך אלפיים.
 

אחותו של רוצח סדרתי זכתה בפרס

יוסטון (רויטרס)

אחותו של הרוצח הסדרתי הידוע אנג`ל מטורינו רזנדיז זכתה בפרס על סך 86,000 דולר על סיועה בהסגרת אחיה, מסר האפ-בי-איי.

מנואלה קארקיויץ, תושבת ניו-מקסיקו, סייעה במשא-ומתן להסגרת אחיה בתמורה להבטחה לטיפול אנושי ומקצועי באחיה, המואשם בלפחות תשע רציחות בשלוש מדינות.

המשטרה התעקשה ביום חמישי כי לא עשתה כל עיסקה באשר להענקת פרס בתמורה להסגרת מטורינו רזנדיז.

הנווד בן השלושים ותשע ממקסיקו היה ברשימת עשרת המבוקשים של האפ-בי-איי ומטרה למעקב בינלאומי, כשהסגיר עצמו למשטרה בשלושה-עשר ביולי, באל-פאסו, טקסס.

לאחר הסגרתו, מואשם מטורינו רזנדיז ברצח שדינו מוות של אישה ביוסטון, והוא עובר הערכה פסיכיאטרית לפני משפטו בפברואר.

אם יורשע, יתכן שיעמוד בפני עונש מוות. רזנדיז זכה לכינוי "רוצח מסילת הברזל" בגלל שכל קורבנותיו התגוררו ליד מסילות רכבת.

תחנות משטרה רבות הציעו מענק כולל של 126,000 דולר תמורת מידע שיוביל למאסרו של רזנדיז, אבל 40,000 דולר מתוכו מותנים בהרשעתו.

 

'האישה המכוערת' ששדדה בנקים - נתפסה

פיניקס, אריזונה (רויטרס)

הרשויות מאמינות כי לכדו את השודד המכונה "האישה המכוערת", שאחראי לכאורה לשורה של מעשי שוד בבנקים בעיר פיניקס.

הרשויות הפדרליות לאכיפת החוק טענו כי עצרו את קארן מארי טריבי, בת שלושים ושלוש, שהיא כנראה האישה בעלת הפיאה שהתפרסמה ברחבי אמריקה לאחר שתוארה בידי עדי-ראיה כ"מכוערת מאוד".

"אנו מאמינים כי מדובר באותו אדם," אמר דובר האפ-בי-איי אד הול ביום חמישי.

טריבי הושמה במעצר ביום רביעי לאחר שנעצרה במכוניתה, שעה לאחר ששדדה כספומט בתוך סופרמרקט מקומי. היה זה שוד הבנק השלושה-עשר שלה בארבעה חודשים, מסרו הרשויות.

סעיף אשמה אחד תלוי ועומד נגד טריבי, אבל סעיפים נוספים יתווספו עם הזמן, מסר הול.
 

אלוף התכסיסים עבד על עצמו

סנטה רוזה, קליפורניה (רויטרס)

אשף הונאות עם יותר מדי ביטחון הצליח כנראה לעבוד על עצמו, לאחר שהעליב לכאורה את קורבנות האינטרנט שהשקיעו עד אלף דולר כל אחד בבובות "ביני בייביז" שלא היו ברשותו, טוענת המשטרה.

ג`יימס דנלינגר, בן עשרים ושמונה, נעצר ביום רביעי על ידי המשטרה בצפון קליפורניה לאחר שחוקרים עקבו במשך חודש שלם אחרי אתרי האינטרנט הרבים שהקים, וכתובות הדואר הרבות שהחליף.

אחד מחוקרי השריף, מייק הופקינס, אמר ביום חמישי כי החשוד פירסם את ה"ביני בייביז", אחד מהצעצועים הפופולריים ביותר באמריקה, בכמה אתרי מכירות פומביות.

קורבנותיו שלחו לו כספים לנקודות דואר שהקים באיזור סן-פרנסיסקו, תוך שימוש בתעודות זהות אבודות של אנשי עסקים מאיזור סנטה-רוזה.

ואז הופיעה הודעה מתגרה, שכנראה נחתמה על ידי דנלינגר והופיעה באחד מקבוצות הדיון באינטרנט: "הא, הא, הא, הא, הא. לא ראיתם את הבן-אדם, לא פגשתם את הבן-אדם, לא דיברתם עם הבן-אדם ואז התעצבנתם כשעבדו עליכם. אתם כולכם חבורה של אידיוטים".

אך בסופו של דבר, כנראה שהאידיוט היה דווקא דנלינגר, אמר החוקר הופקינס. לאחר שקיבל תלונה מאחד מקורבנותיו, המשטרה בילתה חודש שלם במעקב עד שלכדו אותו.

החוקר הופקינס טוען כי החשוד הוציא מקורבנותיו כמאה אלף דולרים לפני שנתפס.___________________
Copyright Reuters Limited. All rights reserved. Republication or re-dissemination of the contents of this screen are expressly prohibited without the prior written consent of Reuters Limited.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by