ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אקס פיילז מתה, יחי הג'י פיילז 

אקס פיילז מתה, יחי הג'י פיילז

 
 
יוני שדמי

בואו ניזכר רגע למה בכלל המציאו את האינטרנט. G-FILES הוא אתר המכיל את התיקים היותר מעניינים שהצטברו ב-FBI, בעיקר כאלו שמערבים סלבריטיס במצבים מביכים. הג'י פיילז מביאים קליידוסקופ ארכיוני של התרבות האמריקאית בעשורים האחרונים. מרדיפה אחרי יוצרים קומוניסטים בהוליווד, ועד תמונות של יו גרנט במעצר ההוא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו גרנט, במעצר שבנה לו קריירה קולנועית
 יו גרנט, במעצר שבנה לו קריירה קולנועית    
כך נפתח החלק השלישי בתיק הFBI העבה עד למאוד של וולט דיסני שסייע, כך מסתבר, לFBI- בשנותיו הנלוזות ביותר, בהן רדף ואסר המחלק, בצייד מכשפות סיסטמתי והיסטרי, כל אדם שנחשד ב"מעשים לא אמריקנים" - רוצה לומר, קומוניזם.

הדו"ח המפורט הזה, מעל 500 דפים גודלו, הוא חלק מה g-files אתר עצום שמכיל עשרות תיקים עבי כרס של הסוכנות הפדרלית הנודעת לשמצה, כמו גם מידע מסוכנויות אחרות, בנושאים מגוונים: סלבריטיז (מאלביס פרסלי - "לא הטיפוס שהיינו רוצים להפגיש עם המנהל הכללי של הFBI", כפי שמגדיר זאת הסוכן שחיבר את הדו"ח, ועד פיקאסו ("שמשתתף בקביעות בפעילות קומוניסטיות אנטי-אמריקניות"), עב"מים, מרגלים לשעבר, ושאר עניינים חשובים שהבולשת הפדרלית החליטה להקצות להם משאבי אנוש וכסף רב.

האתר הזה הוא אחת התוצאות הביזאריות של "Freedom of information act", חוק אמריקני שמורה לסוכנויות האמונות על שמירת החוק לשחרר לעיון הציבור החטטן כל מסמך פדרלי שאינו מסווג.

מרבית הקבצים הם מתקופתו של ג`יי אדגר הובר, המנהל האגדי של הFBI שהיה ידוע בנטייתו להיסטריה ובהפקדת סוכני עיקוב אחר כל מה שזז ("ג`ון לנון השתתף בקביעות בישיבות של שמאלנים קיצוניים - כל הקיצוניים מסוכנים!!!", כפי שמגדיר זאת בעדינות דו"ח אחד), כמו גם באהבתו הגדולה לבגדי נשים.

קבצי העב"מים מכילים ריכוז של מסמכים בנושאים שונים - החל בהררי מסמכים רשמיים על תקרית רוזוול (כולל תעתיק טקסטואלי של שיחת הטלפון שעשה הקצין של חייל האוויר שהגיע לניו-מקסיקו ודיווח על "מציאת דיסק עגול בקוטר 20 מטר"), דרך מסמכי "מג`סטיק12-", שמכילים עדות-לכאורה על מעורבתו של הביתן הלבן בנתיחת חייזרים, וכלה בפרוייקט הספר הכחול, בו חקר חייל האוויר האמריקני, ביחד עם וועדה מיוחדת של הסנאט, מאות תמונות של עב"מים, בניסיון לרדת לשורשו של העניין אחת ולתמיד.
 
כמעט כל המסמכים מכוסים, במידה זו או אחרת, בדיו שחור - שמות של סוכנים, מקומות, תיאורים ספציפיים, כל דבר מפליל צונזר בקשיחות ורק אז שוחרר לציבור. החלק היחיד באתר שלא מצונזר הוא התמונות: כל סלבריטי שאי פעם נעצר בידי המשטרה וצולם לפני החקירה יוכל למצוא את תמונתו מתנוססת בגאווה על גבי דפיו האלקטרוניים של האתר.

הרשימה מכובדת למדי, ונפתחת במיודענו ביל גייטס קשישא, שמחייך באושר לא מוסבר אחרי שנעצר בידי משטרת אלבקורקי על נהיגה במהירות מופרזת. שובבונצ`יק. חברים מוכרים אחרים שמככבים בקטלוגים המשטרתיים הם צ`ארלס בארקלי, שנוהם בזעם לאחר שנעצר על שבירת אפו של נהג מונית, יו גרנט, שנעצר בגלל התקרית הלא נעימה ההיא עם הזונה בשדרות בוליווארד, טים אלן מ"שפץ ביתך" שנהג לסחור בסמים בצעירותו, לארי קינג שהרים 5,000 דולר משותף עסקי, ועוד כהנא וכהנא מפגשים לא נעימים עם החוק של סלבריטי זה או אחר.

ומי יודע, אולי, אם ירצה השם ואם נהיה ילדים טובים, בעוד שנים רבות, נזכה גם אנו לחוק דומה, שיחשוף מעט מהמסמכים הפחות מסווגים של השב"כ והמוסד שלנו. זה יהיה מעניין באמת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by