ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עשו פורומים - לא מלחמה! 

עשו פורומים - לא מלחמה!

 
 
מיכל יפה

למה הפורומים הם גם קצת כמו תחנת אוטובוס ביום מסריח בקיץ? מה בדיוק מסתתר לתיש מתחת לתחתונים? ואם כותבים על האהבה - מותר לכתוב גם על האהוב? לרגל ראש השנה, השבוע בפורומים עושה שגיאה פטאלית והולך להתעסק עם זאת שאסור להתעסק איתה - האהבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חתולה על גג ג'ינג'י לוהט

``את הקשר הראשון בינינו יצרתם אתם בפורטל שלכם`` ג`ינג`י מספר על ההתחלה עם קיטי (איור: יעל בן-דוד)
 ``את הקשר הראשון בינינו יצרתם אתם בפורטל שלכם`` ג`ינג`י מספר על ההתחלה עם קיטי (איור: יעל בן-דוד)   
שנה הלכה, שנה באה ובמין חוקיות מתמטית משונה, גם הפורומים גדלו בשנה, ועכשיו אנחנו כבר זקנים בני שנה וחודשיים. אז איך מסכמים שנה בפורומים? הרי בדומה לכלבים, גם שנת אינטרנט שווה משהו כמו שבע שנים של בנאדם לא מחובר.

טכנולוגיה שמכנולוגיה, בסופו של דבר הכל מתחיל ונגמר ביחסים בין אנשים, בין גברים, בין נשים. יחסי ידידות, יחסי שנאה, יחסי אהבה ולפעמים גם קנאה. היחסים האלה הם הם הדלק שמניע את הפורומים, ובלעדיהם שום דבר לא היה קורה פה.

במשך השנה התחילו בפורומים של נענע לא מעט מערכות יחסים מסוג זה או אחר. לא על כולן אנחנו יודעים. חלק וודאי ממשיכות להתקיים גם היום, חלק נגמרו, משאירות רק עקבות של צער במי מהשותפים להן. ויש גם את היחסים שהשותפים להם טרחו לשתף את חברי הפורומים בדבר קיומם, ואותם נציג פה היום: השבוע בפורומים – ספיישל יחסים.

כאמור, לא מעט מערכות יחסים נוהלו מעל גבי הפורומים, אבל אולי הבולטת ביותר מביניהן היתה זו של `הג`ינג`י שלכם` ושל `קיטי` שהתחילה, המשיכה, ולצער המשתתפים בה גם נגמרה תוך כדי עדכון שוטף של חברי הפורום. ביקשתי מג`ינג`י שיספר גם לקוראי השבוע בפורומים על הכרותו עם קיטי.

קדימה, את כל הפרטים: איך הכרתם? מי יצר קשר עם מי? תוך כמה זמן נפגשתם?

"את קיטי הכרתי (או שיהיה נכון יותר לומר - היא הכירה אותי) בפורום עשרים ומשהו. בערך".

למה בערך?

"היא קראה את ההודעות שלי בפורום במשך תקופה מסויימת, אבל לאו דווקא הגיבה ישירות להודעות בפורום עצמו. היא הגיבה בהודעות לאייסיקיו, שאני, אגב, לא ראיתי או לא שמתי לב, ומכאן התחיל כל הסיפור".
 
ומה קיטי חשבה על כל הדיון הפומבי הזה?

"לא כתבתי שום דבר שעלול לפגוע בקיטי, חלילה, ולכן גם לא הפריע לה, אני חושב. ולא, לא התייעצתי איתה לפני שכתבתי - מאותה סיבה בדיוק - לא העזתי לחשוף או לספר משהו שעלול לפגוע בה. מלבד זאת, לפעמים ההודעות שלי היו הפתעה בשבילה, כמו גם לשאר האנשים".

אחרי שהקשר נגמר, אתה עדיין בעד הכרויות דרך האינטרנט?

"אפשר להכיר אנשים בכל מקום ובכל פינה בעולם שלנו. בפאבים, בדיסקוטקים או אפילו סתם בתחנת אוטובוס ביום הכי חם ומסריח בשנה. כמו הפינות האלה, גם האינטרנט הוא עוד חלק מהחיים שלנו. עוד חלק מהעולם שלנו, חלק שכולל, אגב, כל כך המון דברים שאפשר להתבלבל ולחשוב בטעות שזה עוד עולם, אבל זה לא נכון - זה חלק מהעולם שלנו.

בכל אופן, באינטרנט אתה יכול להיות כל מה שבא לך, כל מה שהפנטזיות הוירטואליות שלך מכתיבות לך, כל מה שרצית להיות אי פעם. אבל, והנה האבל שלי, בפורומים אנשים מביעים את דעתם ולמעשה חושפים את עצמם ולא איזו דמות.

בן אדם לא יכול להסתתר מאחורי דמות וירטואלית שלא לו. לא לאורך זמן. לא קרה שקישרת הודעות הכתובות תחת שם בדוי לאנשים שכתבו בפורום בשמות אחרים? בקיצור, אפשר ללמוד הרבה על אנשים בפורומים, ובכך אולי באיזשהו מקום "לבחור" לך בן אדם שאתה ממש בראש שלו ולהתחיל להכיר אותו יותר לעומק.

אבל לא צריך להיות לקשר שום השפעה שלילית בגלל שהוא התחיל באינטרנט, להיפך, זה יכול רק לעזור. בעיקר בגלל הסיבה שציינתי קודם, אתה מכיר קודם את הבן אדם ואחר כך את כל הגורמים החיצוניים שיכלו להשפיע עלייך בהתחלה באופן טבעי ובכך בעצם לא היית מגיע לשלב שהגעת אליו היום".

ולמרות שהסיפור של ג`ינג`י וקיטי נגמר בפרידה, הוא מצהיר שהם עדיין אוהבים בדרכם, ולו נותר לנו אלא לאחל שנה טובה ומוצלחת לג`ינג`י, לקיטי ולכל שאר המשתתפים בפורומים. שנה עם הרבה אהבה, יצירה, אושר ושמחה, בפורומים ובכלל.
 

ועוד על אהבה

פורומים שהיו ואינם. לזכור ולא לשכוח (איור: יעל בן-דוד)
 פורומים שהיו ואינם. לזכור ולא לשכוח (איור: יעל בן-דוד)   
ג`ינג`י וקיטי לא היו היחידים ששיתפו את הפורום באהבתם. הנה עוד הודעות שעוסקות באותו עניין ממש:

מכל המקומות בעולם, דווקא פורום סקס היה המקום שבו בחרה הסרטנית לספר לעולם עד כמה היא אוהבת את התיש שלה.

אבל מסתבר שלא כולם רואים הודעות כאלה בעין יפה. באותו פורום סקס, אם כי, כתגובה להודעה אחרת, העירה מישהי על הדביקות שבהודעות הזוגיות.

ואילו פיין, מנהלת פורום גשר לרגש, התחבטה בקול רם בסוגייה של עד כמה מותר לשתף את הפורום ומאיזו נקודה זה כבר נחשב פגיעה בפרטיותו של הצד השני. שאלה שכנראה תישאר פתוחה ותלויה באופיים של שני הצדדים המשתתפים.

 
 

ונזכור את כולם

לא כל הפורומים שרדו את כל השנה. ולכבוד אלה שלא, נרכין את ראשנו וניזכר בפועלם:

לזכרו של פורום שלושים ומשהו, שהצליח מאוד בשעתו, עד שנחרב בגלל שנאת חינם (ובגלל העבודה החדשה של מנהלו).

לזכרו של פורום ארבעים ומשהו, שנראה קצת כמו כמות השיער על ראשם של בני הארבעים ומשהו (וסליחה מראש מבני הארבעים פלוס בעלי הבלורית).

לזכרו של פורום X-files שהרבה פעמים נראה בעצמו כמו תיק איקס. מחכה שמישהו יפתור את התעלומה שבו.

לזכרו של פורום בדיחות באנגלית, שהיה דווקא בדיחה לא קטנה בעברית.

לזכרו של הפורום החופשי, שהיה מקום המפגש המועדף על כל אלה שחשבו שתמונה שווה אלף מילים ותמונה של בחורה עירומה שווה אפילו יותר.

יהיה זכרם ברוך.
 
לתגובות: michaly@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by