ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המהפכה: אחי, תעביר את הלינק 

המהפכה: אחי, תעביר את הלינק

 
 

מתנגדי המלחמה בסמים מנצחים אותה באינטרנט. הנשק הוא פיזור ערפל הדיסאינפורמציה, והפצת מידע אמין ואובייקטיבי על החומרים הממסטלים אותנו. לא פלא שהממשל האמריקאי שמבזבז על המלחמה הכושלת מיליארדים, מנסה להוציא אתרים כאלה ולינקים אליהם מחוץ לחוק. לא פלא שהוא גם לא מצליח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"אני שונא להטיף למישהו על שימוש בסמים, אלכוהול, אלימות וטירוף, אבל היי, בשבילי זה תמיד עובד" (האנטר ס.תומפסון)
 

סמים מסוכנים. בעיקר לחופש הדיבור

סמים זה רע. תגובה פבלובית של פוליטיקאים
 סמים זה רע. תגובה פבלובית של פוליטיקאים   
ובכן, על סקס כבר דיברנו בשבוע שעבר. הרוקנ`רול כיכב במהדורת אמצע השבוע של המהפכה. כל שנותר הוא להשלים את השילוש הקדוש, ולהיכנס חזק בסמים. כי אחרי הכל, הם מסוכנים. בעיקר לחופש הדיבור שלכם. בחודש שעבר עמדה בפני הקונגרס הצעת חוק זדונית לחלוטין, שביקשה לאסור פירסום אתרים המכילים אינפורמציה על סמים לא חוקיים, ולהוציא אל מחוץ לחוק גם לינקים המפנים לאתרים כאלה.

ההצעה נפלה בעקבות מסע לחצים מאסיבי של האגודה לזכויות האזרח בארה"ב, אבל עצם העלאתה מצמררת. כי מה יפה באינטרנט (חוץ מכל הבחורות הערומות) אם לא העובדה שאתה יכול למצוא מידע אמיתי ומזוקק, כזה שלא מנווט ומפולטר בידי התקשורת העויינת? כלום. אי אפשר להסכים לצנזורה ממסדית ברשת בשום נושא, בטח שלא בנושא טעון וחשוב כמו סמים, בעיקר לא כשהיא תגובה פאבלובית של פוליטיקאים מסטולים במיוחד.
 

עלייתם ונפילתם של הסייבר-היפים

סטיב ג`ובס. זקני פרנסיסקו מספרים שהוא הגה את המקינטוש על אל.אס.די
 סטיב ג`ובס. זקני פרנסיסקו מספרים שהוא הגה את המקינטוש על אל.אס.די   
לפני כמה שנים הוקרן בפסטיבל הקולנוע בירושלים סרט דוקומנטרי מעולה בשם "הנאות סינטטיות", שעסק בחיפוש האובססיבי של התרבות הדיגיטלית אחר אופקים חדשים למין האנושי. המיתולוגיה שמאחורי הסיפור היא שעמק הסיליקון נבנה בידי פליטי וודסטוק מורחבי אישונים, שסטיב ג`ובס הזה את המקינטוש על אל.אס.די, שסמי הזייה הם כלי בידי ההאקרים לפיצוח הקודים של המוח האנושי, שהאינטרנט הוא מימד פסיכדלי בפני עצמו.

האידיאולוגיה הסייבר-היפית הזאת נסוגה בפני הדוטקומיזציה של הרשת, אבל לפחות עובדה אחת נקבעה בשטח: יש תרבות סמים און ליין. יש בעיקר, לראשונה, אינפורמציה בלתי תלויה החושפת כל מה שהרשויות מנסות להסתיר, ומגלה ששישים שנה של שטיפת מוח ותקציב של כ-100 מיליארד דולר בשנה לא מנעו את כישלונה המוחלט של המלחמה בסמים. ההצלחה היחידה שלה היא הסתרת הפלופ מהציבור. והרשת לוקחת ממנה אפילו את זה.
 
 

למה ברנדון לא לוקח לריאות

הרשת הפכה לזירה בה האזרחים האמריקאים מתגוננים מהמלחמה בסמים
 הרשת הפכה לזירה בה האזרחים האמריקאים מתגוננים מהמלחמה בסמים   
בתחילת השנה פירסם המגזין "סלון" כתבת תחקיר משובחת, שגילתה לקוראים המזועזעים שהממשל האמריקאי משלם בנדיבות לחברות הטלוויזיה הגדולות, בתמורה להחדרת מסרים אנטי-נרקוטיים לסדרות מובילות ועתירות רייטינג ("אי.אר" ו"בברלי-הילס 90210" למשל). דיל דומה נסגר גם עם עיתונים פופלריים (ה"ניו-יורק טיימס" לדוגמא), כך שהאינטרנט הוא המקום היחיד בו תועבה שלטונית פאשיסטית שכזאת היתה יכולה להיחשף.

המלחמה בסמים הפכה את ארצות הברית למדינת בית-סוהר, בה כלואים יותר אנשים מאחורי הסורגים מאשר בכל מדינה אחרת בעולם, באחוזים ובמספרים כאחד. הרשת הפכה לזירה בה האזרחים האמריקאים מתגוננים, על ידי הקמת תנועה אדירת מימדים לרפורמה בחוקי הסמים, המעוררת את ההמונים לאקטיביזם בקנה מידה חסר תקדים בתולדות האינטרנט, מבערת את הבורות סביב הקונספירציה וצומחת בקצב של שתיל קנאביס מתחת למנורת אולטרה.
 

מריחואנה: האמת והשגעון

קלינטון. לא לקח לראות, באמת (רויטרס)
 קלינטון. לא לקח לראות, באמת (רויטרס)   
מהפכת האינפורמציה מעולם לא עבדה טוב יותר. לאט אבל בטוח אפשר לראות תזוזה בדעת הקהל, בעיקר בכל הקשור לאיסור על שימוש בצמח הקנאביס לצרכים רפואיים. שבע מדינות בארצות הברית כבר העבירו חוקים אזרחיים (כאלה שהתושבים עצמם מביאים להצבעה בקלפי) המאפשרים שימוש במריחואנה לחולי סרטן ואיידס, אחרי שמספיק אתרים התגייסו להבהיר שזאת התרופה היחידה המקלה על סבלם הנורא.

"המפ טי.וי" הוא אתר מעולה שמנסה לעשות אותו דבר למריחואנה התעשייתית, המשמשת לייצור טקסטיל, נייר ומאות מוצרים אחרים. יש בו עשרות קטעי וידיאו מחכימים ומשעשעים, מהוידוי המפורסם של קלינטון-לא-לקחתי-לריאות ועד "שגעון המריחואנה", סרט תעמולה קלאסי באורך מלא משנות השישים. יש בו גם הרבה מידע שנועד לשכנע את אזרחי אורוגון להצביע בעד ביטול החוק האוסר את גידול ההמפ. והם ינצחו. מישהו רוצה להתערב?
 

גם מידע הוא חומר ממכר

מדיה אוורנס פרוג`קט. תמונת המצב המלאה
 מדיה אוורנס פרוג`קט. תמונת המצב המלאה   
בהיסטוריה של הציוויליזציה אפשר להבחין בדפוס פשוט: כל תרבות מאמצת את הסמים שמוציאים חן בעיניה ומנסה להכחיד את אלה המאיימים על תפיסת עולמה. אותם אנשים שאומרים לכם "סמים עושים אותך כזה קטן", הולכים אחר כך להוריד איזה כוסית קוניאק, לעשן סיגר וללעוס איזה פרוזאק או ויאגרה לפני השינה. זה צבוע, פאתטי, אידיוטי.

לא פלא שתומכי ליגאליזציה רבים ברשת מטביעים את ייאושם במשחקי וידיאו דבילים או בפסיכדליה אסקפיסטית של פרקטלים. אלפים אחרים, לעומת זאת, אשכרה עושים משהו בקשר לזה. על ה"מדיה אוורנס פרוג`קט" עובדים עשרות מתנדבים, שמרכזים מאות סיפורי חדשות בשבוע מחזית המלחמה בסמים. התוצאה היא אתר אחד הנותן תמונה מלאה, מזעזעת ומפוקסת היטב על הנזק שהיא מסבה. צדקו, הסייבר-פאנקיסטים הקדמוניים: מידע הוא כוח.
 
 
כמו ערימה של ילדים מתלהבים, אנחנו יושבים מול המחשב ובוהים באנימציות פלאש. כלומר, אני. בוהה. ומתלהב. זאת הנפשה פרימיטיבית, כן, אבל קלילות ההפקה והחופש האמנותי שהיא מאפשרת מפצים על זה. והנה דוגמא.
 
"אס.אף און" היא סדרה יפה להדהים, דוקומנטרית ביסודה, שמביאים לכם האנשים הנחמדים מ"ויילד בריין" הקונספט המבריק הוא שבכל פרק מדברים בה שלושה אנשים על נושא אורבני אחר. ובמקרה הזה, ממש במקרה, על סמים. הטוויסט הטעים הוא שבמקום לצלם את המרואיינים מפיקים סביבם סרטון אנימציית-פלאש אילוסטרטיבי. יאמי.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by