ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לסרס את נעמי 

לסרס את נעמי

 
 
מיכל יפה

מה קורה לאהוד מנור כשהוא נכנס לפורום ללא תוכן? כמה בעיות קיומיות יכול נהג מונית אחד לפתור בדרך מכיכר דיזינגוף לבית של שולה? מה העונש הראוי למי שלא התחתנה עם בחור קתולי טוב? ובכלל, השבוע בפורומים – זה אפקטיבי?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

למגינת הפורומים, לעג באומה

שורת המקהלה של פורום ללא תוכן (איור: יעל בן-דוד)
 שורת המקהלה של פורום ללא תוכן (איור: יעל בן-דוד)   
תגידו, יצא לכם בזמן האחרון להכנס לפורום ללא תוכן? ואם יצא לכם, הבנתם מה קורה שם? מה שקורה שם זה שרשראות ארוכות ורבות של הודעות חסרות תוכן וחסרות פשר נראה לעין. תחקירני השבוע בפורומים שוב נאלצו לעשות את העבודה השחורה וללכת לפוטנציאל המבוזבז, אחת מאושיות הפורום, לברר את פשר העניין.

פוטנצ`, מה זה צריך להיות?

שום דבר. לא עשיתי שום דבר. זה בכלל לא אני, רק שתדעי. עלילת דם אחת גדולה. לא מצות, לא ילדים נוצריים ולא הודעות בלי קשר. הכל חלק מתוכנית האב, אז לא לדאוג

תכנית האב? אני חוששת שאני זקוקה פה להסבר

אה, העניין מאוד פשוט. לאור העריצות הנוראה שמפגינה אקו"ם בכל הנוגע לשימוש במילות שירים של משוררים ופזמונאים עבריים, החלטנו, אנו חברי מועצת פורום ל"ת, לכתוב מילים חלופיות לכל השירים שאהבנו יותר ופחות. כמו שהיתה אומרת המשוררת רחל (אם היתה מגיעה לפורום): שטויות שכתבתי, צוחקת צוחקת/ בשעות שעמום ומחדל/ הפכו לחידה עמומה ומלבבת / בפורום של פוטנציאל
 
וכל באי הפורום שאינם חברי מועצה היו שותפים לתכנית הזאת? כי ראיתי שם כמה משפטים שאין שום סיכוי שהם מילים מחודשות לשיר כלשהו

תראי, מכיוון שהפעילות שלנו החלה בלי מניפסט מסודר, היה ברור שאנשים שראו את שיירת עיוותי השירים עוברת ברחובותיהם, חשבו ששוב פעם עדלאידע והתחפשו למה שבא להם. אז נכון, בהתחלה רב האנשים השאירו משפטים נטולי תוכן, משקל והקשר כל שהוא, אבל לאט לאט אנחנו רואים הצטרפות מודעת של משתתפי הפורום. וגם מי שלא, את יודעת, הם עושים שטויות בפורום ובכך ממלאים את הצו הראשוני של הפורום: אל תעשה לחברך מה שיש בו יותר מדי הגיון.

מה השיר המוצלח ביותר שנכתב במסגרת פסטיבל הזמר הזה?

אני חושב שהגרסה שעשינו ל``הבא בתור הוא סוס`` של נושאי המגבעת היתה הפגנת וירטואוזיות לא רעה בכלל, והיא גם יצאה ברוח המקושקשת של המקור הפישופי. עוד מופת קטן היה הסולו של זולי, שעשה חיקוי מופלא של יורם גאון ב``שלום לך ארץ נהדרת`.` זה המקום באמת לציין שזולי מלך. נקודה.

ותגובת המלך?

אני מוחמא. מוחמא מאד. ועוד לשמוע את זה מפוטנצ` (הקיסר).

ואנחנו רק נוסיף שכמו שאומר השיר – את החנופה הזאת אי אפשר להפסיק ולמי שעדיין שובר את הראש על הכותרת, נגיד שזוהי גירסת הפורום ל"במדינת הגמדים, רעש מהומה".
 

ההודעות הטובות של השבוע

נהגי מוניות. מי פנוי במלצ`ט? (איור: יעל בן-דוד)
 נהגי מוניות. מי פנוי במלצ`ט? (איור: יעל בן-דוד)   
בפורום נוער כתבה `הפיה` סקירה מאוד מקיפה על נהגי המוניות בארץ – המתפלסף, שבנסיעה אחת מספיק לאבחן את כל בעיות העולם ולפתור אותן, המברבר, שלא סותם את הפה לרגע, הפסיכופט, שאחרי נסיעה איתו דבר ראשון מנשקים את האדמה, הגזעי, שמקפיד להשתמש בסלנג הכי מעודכן, ועוד ועוד. ואנחנו חשבנו שלפיות יש כנפיים והן לא צריכות לנסוע במוניות.
 
 
בפורום קולנוע היגגה waffer על סרטו של ריצ`רד ברוקס, מחפשת את מר גודבאר. על הצדקנות, המוסריות המזוייפת ומוטיב השכר והעונש שעל פי הבמאי גורס שמי שלא מתחתנת עם קתולי, סופה אונס ורצח.

ואפילו השרב של היום (חמישי) כבר לא מצליח להסתיר את העובדה שמשהו קורה פה מבחינה אקלימית. בשבע בערב כבר חשוך כמעט לגמרי ובלילות קריר למדי. בפורום האוכל `אמא של באג` לא חיכתה ליורה וכבר הכינה את המרק הראשון של החורף.
 
לתגובות: michaly@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by