ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הלהיט החדש: חופשת סקס בקניה 

הלהיט החדש: חופשת סקס בקניה

 
 
אורי רודריגז-גרסיא

הישראלים מצאו יעד חדש לטיולי סקס: מומבסה שבקניה, אפריקה. העובדה שאחד מכל שמונה קנייתים נגוע במחלת האיידס לא מרתיעה את הגברברים הישראלים ואף לא את נשות ישראל, שהולכות על סיורי סקס מאורגנים. בלעדי לנענע: הכל על תעשיית תיירות הסקס הקנייתית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רחובות מומבסה. תעשיית זנות מלבלבת
 רחובות מומבסה. תעשיית זנות מלבלבת   

קניה משמשת כבר די הרבה שנים כאטרקציה תיירותית לישראלים. אבל אם עד היום מקור המשיכה של המדינה האפריקאית היה בעיקר טיולי הספארי והכפרים האקזוטיים שלה, עכשיו מקבלת קניה ייעוד חדש: מרכז תיירות סקס. תעשיית הזנות הפורחת במדינה, ובמיוחד בעיר מומבסה, מושכת אלפי ישראלים (וגם ישראליות) לחופשות סקס, אותן הן מבלים בחברת זונות מקומיות.

המחיר מפתה לכל הדעות. חופשה סטנדרטית של שבוע ימים בקניה, כולל ספארי, סיורים, מלון וטיסות בלא יותר מ-700 דולר. תוסיפו לכך עוד 100 דולר עבור זונה ממין זכר או ממין נקבה לשבוע במומבסה - וקיבלתם דיל שיותר ויותר ישראלים בוחרים בו - למרות הסכנה להידבק באיידס.

למעשה, הכסף ישולם למלון בו שוהים הישראלים עבור "ארוח" בת או בן הלוויה לשבוע במלון, הזונה תקבל (או יקבל) את הארוח במלון הממוזג, ארוחות והוצאות - אולי גם טיפ. בהתחשב ברמת החיים של רוב תושבי קניה (מגורים בבקתות או פחונים, ללא חשמל או מים), הרי שמבחינתם זהו דיל מוצלח אף יותר. לפי נתוני הממשלה הקנייתית, כחמישה אחוזים מהאוכלוסייה עוסקים בזנות בצורה זו או אחרת. למרבית ההפתעה, במומבסה אין סרסורים (או סרסורות), והנשים אגרסיביות הרבה יותר מהגברים בשיטות ה"שיווק" שלהן.

 
ישראלים בקניה. לוקחים את הסיכון (למצולמים אין קשר לכתבה)
 ישראלים בקניה. לוקחים את הסיכון (למצולמים אין קשר לכתבה)   
לאחרונה גילו גם לא מעט מנשות ישראל את קסמי היבשת השחורה ואת היתרונות של גברבריה. בפרסום באתר אינטרנט המציע חבילת נופש/סקס בקניה, מציעות המארגנות "להיות עם גברים שרק חלמת עליהם, לקחת חופשה לשבוע מהבעל והילדים" ולצאת לטיול מאורגן של סקס במומבסה. הטיול בנוי על שלד דיל רגיל של טיול במומבסה, עם תוספות מיוחדות לנשים: באתר מצוי טופס הרשמה ובו מתבקשת הנרשמת לציין אם השתתפה באורגיות בעבר, האם יצאה לנופשוני סקס בעבר, ומה מידת נכונותה ל"חוויה מומבסית".

באתר יש גם תמונות, רשמי המטיילות וקטעי וידאו שכל קשר ביניהם לבין מומבסה או ישראל מקרי לחלוטין: התמונות וקטעי הווידאו עושים רושם כאילו נלקחו מתוך אתרי סקס סטנדרטיים לחלוטין ברשת, אך הם מוצגים באתר כרשמים אותנטיים.

סכנת האיידס

לפי נתוני האו``ם, כ12- אחוזים מתושבי קניה נגועים בצורה זו או אחרת באיידס, ובעברית: אחד מכל שמונה קנייתים. בערים מסוימות בקניה עולה אוכלוסיית הנגועים באיידס על 40 אחוז, ובאו"ם הכריזו על קניה כעל "אזור בעל סכנת הידבקות גבוהה" במחלה. הישראלים משתדלים להשתמש לרוב בקונדומים, אולם דווקא הנערות העובדות לא מרוצות מהחידוש המערבי: "זה כמו לאכול סוכריה עם העטיפה" הסבירה לי נערה צעירה ששהתה בחברתו של סבא נחמד מראש העין במלון בו התגוררתי. הישראליות מקפידות יותר, ובשל חוסר האסרטיביות של הגברים המומבסים אף נתקלות בפחות התנגדויות. הישראלים מודעים לסכנות, אך נראה שלא אכפת להם במיוחד: "כשמקבלים אישה לשבוע במחיר של חצי שעה בארץ, לוקחים את הסיכונים" הסביר לי אחד מהם.

 
תיירים ישראלים בדיסקוטק במומבסה. התשובה הקנייתית לדיסקוטקים קיבוציים משנות השמונים
 תיירים ישראלים בדיסקוטק במומבסה. התשובה הקנייתית לדיסקוטקים קיבוציים משנות השמונים   
אחד מהישראלים שנכנס עמוק לחוויה המומבסית הוא נ`, תושב חולון לשעבר, שחי כיום באחד המלונות במומבסה. נ`, בן 58, התחתן עם נערה מקומית בת 15, לאחר שרכש אותה מדי אמה ב250- דולר. הוא מכיר היטב את העיר ומקושר היטב, הוא מוכן לסייע לגברים ונשים להיכנס ל"חוויה המומבסית" כאשר את דמי התיווך שלו הוא גובה מהצד השני. נ` מארגן יציאות למועדונים, סיורים בכפרים שכנים שם אפשר לשכור נערים או נערות מבני השבטים, וכמובן מסיבות פרועות במלון. "זה גן עדן עלי אדמות פה", הוא מסביר בהתלהבות, אשתו מהנהנת בשמחה (לא שחלילה היא מבינה עברית) וחוזרת למצוץ את אגודלה.

הרעיון לנופשון סקס לנשים אינו חדש. בעבר ארגן גורם ידוע בתחום הסקס ברשת נופשוני סקס לנשים בתאילנד. הטרנד החדש של הנופשון הקנייתי מוכיח כי הגודל כנראה כן קובע, לפחות לישראליות.

בשבוע בו הגעתי למומבסה יחד עם זוגתי לפני מספר שבועות, שהתה בעיר קבוצה של כ400- ישראלים. יותר ממחציתם הגיעו בגפם, במטרה מוצהרת לנופשון סקס. חתך האוכלוסיה של המטיילים למומבסה מקיף את כל מגזרי האוכלוסיה: גברים ונשים מגיל 30 עד 65, נשואים וגרושים כאחד, אפילו זמר ים-תיכוני אחד מפורסם למדי (ונשוי מאוד) הגיע למומבסה, בגפו כמובן. בתוכנית המוצעת: יומיים ספארי, יום שיט ויום של סיורים בעיר. רבים מן הגברים נוטים לוותר על חיי הבר של אפריקה לטובת חוויות ממין אחר במלון, הנשים נוהגות לצרף את בני הלוויה שלהן גם לספארי.

הישראלים הם לא היחידים שגילו את קסמי נופשוני הסקס במומבסה: במקום גם גרמנים וגרמניות רבים, מהם רבים שמסתובבים בגלוי עם קטינים ילידי המקום. את הגרמניות קל לזהות: בניגוד לישראליות הן בד"כ מלוות בשני גברים מקומיים חסונים. עניין של תיאבון מיני.
 
 

העיר מומבסה שוכנת לחופו של האוקיאנוס ההודי, כ600- ק"מ דרומית לניירובי. במבט ראשון היא מזכירה את עזה, במבט שני היא הרבה יותר מכוערת. יותר ממחצית התושבים בעיר אינם מחוברים למים או לחשמל, גם פינוי אשפה נחשב למותרות וריח הזבל הנשרף מאלפי חצרות מקיף את העיר בעננה כבדה. המלונות ממוקמים בפרברי העיר לאורך החוף, החל ממלונות מפוארים של חמישה כוכבים ועד לאכסניות של דולר ללילה. מומבסה מתהדרת בכמה מועדוני לילה מיושנים המזכירים דיסקוטקים בקיבוצים לפני כעשור.

גם במועדונים פורחת תעשיית הסקס: המקומיות והמקומיים הנאים יותר יוכנסו למועדון בחינם, מתוך הבנה שקטה של בעלי המועדון שבודאי ילגמו כמה דרינקים על חשבון התייר/ת לפני החזרה למלון. בשביל סקס, כאמור, לא צריך ללכת רחוק: אם הזונות או נערי הליווי לא יחכו מחוץ למתחם המלון (בעלי המלון אוסרים כניסה של מקומיים שאינם "אורחים של אורחים" למלון), הרי שבטוח שלמלצר או לשומר הכניסה תהיה במקרה "בת דודה רחוקה מאוד נחמדה ומאוד יפה".

הגברים והנשים המגיעים לנופשוני הסקס בקניה מגיעים פחות או יותר מאותן הסיבות: שיעמום מבנות/בני זוגם כאן בארץ, הרצון לשינוי ולהתפרעות ולו זמנית - והמחיר הזול של החבילה ושרותי המין. כמובן שבין הישראלים יש רבים שמגיעים בעצם בכדי לחוות את אפריקה ולהשתתף בספארי, אולם מספרם של אלה הולך ופוחת. השמועה על גן העדן המיני במומבסה מתפשטת מפה לאוזן ועד היום כבר ביקרו במקום למעלה מעשרת אלפים ישראלים. אם הביאו עמם בחזרה ארצה גם מטען נוסף המצריך טיפול בקוקטייל תרופות, עוד נראה בעתיד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by