ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גדר ללא-גדר 
 
 גדר - הגרסה ה-א-וירטואלית   
 
מערכת חיים ברשת

"גדר וירטואלית" תוקם סביב התנחלויות ללא גדר, ותתריע על חדירה לחמ"ל המקומי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פיקוד העורף יקים גדר אלקטרונית "וירטואלית" סביב 17 התנחלויות באיו"ש שמסרבות להקמת גדר רגילה. ה"גדר" תורכב למעשה ממכ"ם, שחיישניו יישתלו סביב היישוב ויתריעו על חדירה לשטחו, כך מדווח יונתן לוי בעיתון במחנה.

על פי התוכנית, המכ"ם ילמד באמצעות החיישנים את סביבת ההתנחלות למרחק של מאות מטרים, ויתריע על תזוזה חריגה לחמ"ל הפלוגה המקומי, או למוקד של היישוב, ו"תאפשר לחמ"ל להיות בקשר עין עם המחבל ולעקוב אחרי כל מי שמנסה לחדור ליישוב", סיפר קצין בכיר. כל חדירה תופיע גם על מכשירי הביפר של המ"פ והמג"ד בגזרה, וכמו כן גם על המכשיר של רכז בטחון שוטף צבאי בהתנחלות.

כדי שלא תהיינה הקפצות שווא על כל שועל תועה או תרנגולת סוררת שעברו בסביבה, מצלמות שיותקנו בשטח ותחוברנה לחיישני המכ"ם, תספקנה הבחנה בין מחבלים לחיות בר משוטטות. למעשה, ה"גדר" תגן על ההתנחלות מבלי להציב בשטח כמעט אף עדות פיזית לקיומה – "היא (המערכת) מהווה פתרון ליישובים מתנגדים להקמת גדר סביבם", הוסיף אותו קצין.
 
 
הגדר הוירטואלית היא חלק מתוכנית רחבה יותר בשם שב"ם (שטח בטחון מיוחד) שמקימה מערכת מכשולים רחבה סביב ההתנחלות, במטרה להגדיל את פרק הזמן שעומד לרשות כוחות הבטחון לטיפול באירועי חדירה. הדרישות המבצעיות הוגדרו על ידי פיקוד המרכז, ופיקוד העורף הוא הממונה על הקמת הגדר ומימון הפרוייקט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by