ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
החברה ששכרה את יוצר הסאסר מגיבה להאשמות  
 
 
מערכת חיים ברשת

חברת האבטחה הגרמנית שקיבלה את יוצר הסאסר לעבודה, מגיבה לראשונה להאשמות שהטיחו בה חברות אבטחה מכל העולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת האבטחה הגרמנית שהחליטה בתחילת החודש לגייס לשורותיה את הצעיר המואשם בכתיבת ווירוס ה-Sasser, מגיבה לראשונה למבקריה. דווח של רשת CNET.

בתחילת החודש שכרה חברת SecurePoint Technologies לעבודה את סוון יאשן, בן ה-18 בתור מתכנת מתלמד במשרה מלאה. חברות אבטחה ואנטי-וירוס רבות ביקרו קשות את המהלך, ואמרו כי מדובר בקביעת תקדים מסוכן המעניק פרסים לפעילות פלילית.
 
 
לוץ האוסמן, המנהל הטכני בחברה, מסר לאתר Silicon.com כי הוא משוכנע כי יאשן מתחרט על מעשיו וכי האוסמן עצמו מעדיף לראות את יאשן עובד בשביל החבר'ה הטובים. "בהתחשב בכל הגורמים, זה היה נכון לתת לו עבודה. מדובר בסה"כ בילד לא בוגר שעשה את הדברים ללא כוונת זדון, זה הכל".

"מן הסתם הוא יישפט לחומרה. הוא בחיים לא יעשה כזה דבר עוד פעם". הואסמן הוסיף כי הכשרתו של יאשן ב-SecurePoint תסייע בשיקומו של הצעיר ותמנע את התדרדרותו לעולם הפשע.

"יאשן הוא בסה"כ שוליה ויקבל הכשרה מקצועית מעולה. הוא קיבל את המשרה כיוון שהוא היה המצטיין מבין שורה של אנשים שהגישו את מועמדותם. הוא צעיר ממוצע שרוצה, אחרי המשפט כמובן, לחיות חיים רגילים".

הטיעון הזה לא משכנע גורמים רבים בתעשיית האבטחה אשר משוכנעים כי חברת SecurePoint לקחה את יאשן לעבודה כתחבולה פרסומית זולה במיוחד.

יאשן מחכה למשפט באשמת כתיבת ווירוסים וצפוי לעונש של עד חמש שנות מאסר בפועל. חברות אבטחה מעריכות כי כשבעים אחוזים מכלל הדבקויות הווירוסים בחצי הראשון של שנת 2004 ניתן לייחס ליצירי מקלדתו של יאשן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by