ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל לא אוהבת הומואים? 
 
 עצור, אתר הומו!   
 
צבי טלית

מנהלי אתר Fagoogle סגרו את הבאסטה לאחר שקיבלו מכתב זועם מעורכי הדין של גוגל שהחליטו כי האתר מסכן את הקניין הרוחני שלהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנוע החיפוש Fagoogle, המיועד לחיפושים המשוייכים לקהילה ההומו-לסבית, הושתק בסוף השבוע על ידי אנשי המחלקה המשפטית של חברת גוגל, אשר שלחו למפעילי האתר מכתב המאיים בתביעה משפטית בשל ההפרה לכאורה של זכויות היוצרים של גוגל.
 
 
בהודעה שפרסמו אנשי Fagoogle באתרם נאמר כי "לרוע המזל, גוגל לא חושבת שזה הולם ש-Fagoogle.com תמשיך לפעול. דבר זה נגרם בשל המדיניות האגרסיבית מדי של גוגל לגבי זכויות הקניין הרוחני שלהם, שעליהן הם טוענים שאנו מאיימים, למרות שהאתר הזה לא הוקם בשום אופן כדי להפר את התנאים שהציבה גוגל."

באתר נכתב כי יוצריו יצרו קשר עם גוגל לפני שהם העלו לרשת את Fagoogle, וכי גוגל שלחה אליהם לינקים עם התנאים שלה, "שאותם קראנו ושיתפנו פעולה עימם באופן מלא", נאמר בהודעה.

"אנחנו הבנו כי בעקבות עמידתנו בתנאים הקפדניים הללו, בעצם קיבלנו אור ירוק מגוגל. אולם עכשיו עושה רושם שגוגל אינם מרוצים, והם מנסים לטעון כי כתובת הדומיין שלנו מכילה את הקניין הרוחני שלהם: המילה גוגל".

אתר Fagoogle השתמש במנוע החיפוש של גוגל והתוצאות הוחזרו עם פרסומות, שכל ההכנסות מהן היו מיועדות לעבור למטרות צדקה בקרב הקהילה ההומו-לסבית.

"אנחנו עומדים ומגרדים בראש לנוכח מילים מסוימות שבאו לידי שימוש באימייל הכועס והאגרסיבי שנשלח אלינו על ידי אנשי גוגל", רשמו אנשי האתר בפרסום שהעלו בעקבות המחלוקת. נכון לעכשיו הסכימו מפעילי האתר לנעול אותו עד שהם יסיימו לבצע חבירה למנוע חיפוש אחר, "של MSN אולי".

מפעילי האתר לא חסכו את הביקורת שהייתה להם על גוגל והצרו על כך שככל הנראה גם גוגל איבדה את נשמתה ההיתולית לטובת העולם התאגידי. "אנחנו התחלנו את הקמפיין שלנו תוך כדי דברי שבח והלל על גוגל, ואנחנו מסיימים אותו עם כאב לב ועם ההרגשה שעוד דבר טוב בעולם התחרבש לחלוטין".

"אנו חשים שזה צריך להיות יום עצוב מאוד בהיסטוריה של גוגל... חבל שהכוח התאגידי והבולשיט המשפטי הולך למנוע את פעילות הצדקה שלנו לעת עתה, אלא אם כן אנחנו כמובן נמצא מישהו אחר לתבוע אותו על כך שהוא עומד בסמוך לקניין הרוחני שלנו"

אנשי האתר ציינו כי ההרפתקה שלהם עם גוגל הייתה קצרה אך יקרה, והצליחה להניב הכנסה של בסה"כ 3.91 דולרים שנכנסו ממנגנון הפרסום AdSense של גוגל ‏– הכנסה שכבר עברה הלאה לקרן צדקה ששמה לא ננקב.

תגובתה של גוגל לא התקבלה עד לרגע עליית הידיעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by