ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מומחים: ספאם טלפוני הוא המכה הבאה 
 
 נא לא לזבל בין שתיים לארבע   
 
מערכת חיים ברשת

טכנולוגיית הטלפוניה המקוונת (VoIP) צפויה להביא עימה טרמפיסט בלתי רצוי: ה-SPIT – זן חדש של ספאם טלפוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מגיפה חדש של הודעות זבל מאיימת להחריב את שלוותם הווירטואלית של גולשי האינטרנט. אל הספאם והספים (ספאם לתוכנות מסרים מידיים), עומד להצטרף חבר חדש: SPIT, ספאם על גבי טלפוניה אינטרנטית. דווח של אתר הניו-סיינטיסט.

חברת Qovia האמריקאית הגישה לאחרונה שני פטנטים לטכנולוגיות שאמורות לעצור את התופעה החדשה המאיימת להגיע אל קווי הטלפון האינטרנטיים שלנו.

למרות שבישראל התופעה עוד לא הגיעה לתפוצה משמעותית, הרי שבשאר העולם טכנולוגיית הטלפוניה המקוונת (VoIP) מצליחה לכבוש מקום של כבוד בשל העלות הנמוכה של שיחות הטלפון, הנובע מכך שעל השירות לא מוטלים המסים המוטלים על קווי הטלפון הרגילים.
 
 
טכנולוגיה זו כרוכה בביצוע השיחות על גבי תשתית האינטרנט במקום תשתית הטלפוניה הרגילה, באמצעות פרוטוקול אינטרנט, דבר המאפשר גם משלוח של הודעה בודדת לאלפי טלפונים. חברת Qovia סבורה כי פתח זה יוכל להוות פרצה חביבה עבור ספאמרים. החברה הכינה סימולציה בה היא הדגימה כיצד ניתן לשלוח 1,000 הודעות בדקה באמצעות VoIP.

מומחים מזהירים כי תיבות הדואר הקולי שלנו עשויות להיות הקורבן הבא של הספאמרים ולסבול מעודף של הודעות SPIT זבליות המציעות כמוסות פלא להגדלת תנוכי האוזן ושאר איברים מוצנעים.

נכון לעכשיו לא תועדו מקרים של SPIT. אולם ווין שווארצאו, מומחה לאבטחה אלקטרונית מחברת InterPact סבור כי זה אך ורק בגלל שעדיין אין מספיק משתמשי VoIP כדי שהדבר ייה דווה כלכלית. "הספאם הפך לפופולרי רק בגלל שהיה לו מספיק קהל יעד".

אולם מספר משתמשי ה-VoIP עולה בהתמדה. אם בשנת 2003 היו רק בארה"ב רק 131,000 מנויים רשומים לשירותי VoIP, הרי שב-2008 צפויים להיות כ-17.5 מיליון מנויים בארה"ב בלבד ועוד אי אילו מיליונים בעולם כולו.

הפתרון שמציעה חברת Qovia הוא פילטר יזהה שיחות שיש סבירות גבוהה שהן ספאם, לדוגמה שיחות זהות באורכן או שנוצרו בזמן קצר מאותו המקור, ומסירה אותן.

בנוסף ל-SPIT, יש סבירות גבוהה כי אחד הטרמפיסטים שיגיעו עם בשורת ה-VoIP יהיה ווירוס שיתקוף מכשירי טלפון כדי שזה ישמש אף הוא, ללא ידיעת בעליו, כמכשיר למשלוח SPIT וכחלק מרשת לביצוע מתקפות מניעת שירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by