ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט דורשת תוספת אבטחה 
 
 
מערכת חיים ברשת

רוצים את עדכוני האבטחה האחרונים של אינטרנט אקספלורר אבל משתמשים בחלונות מגרסה מוקדמת? מיקרוסופט תדרוש מכם כסף, והרבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט הודיעה השבוע, כי היא לא מתכוונת לספק יותר בחינם עדכוני אבטחה לדפדפן אינטרנט אקספלורר ללקוחות המשתמשים במערכת הפעלה מגירסה ישנה, וכי היא תספק את עדכוני האבטחה רק במסגרת חבילת העדכונים SP2, הזמינה למשתמשי חלונות XP בלבד, כך מדווח אתר CNET.

משמעות הדבר היא, שאם אתם משתמשים במערכת הפעלה מיקרוסופטית מגרסה מוקדמת, בין אם זה חלונות 95, 98, ME, NT או 2000, ורציתם סה"כ לתקן את פרצות האבטחה שהתגלו בדפדפן אינטרנט אקספלורר שלכם, לא תוכלו עוד לקבל בחינם את עדכוני האבטחה האחרונים, גם אם בזמנו שילמתם על מערכת ההפעלה בכסף מלא.
 
 
אם, למרות החלטה זו, אתם עדיין מתעקשים להשתמש בדפדפן אינטרנט אקספלורר, ולא לעבור להשתמש באחד מהדפדפנים האלטרנטיביים, מיקרוסופט תדרוש מכם לא פחות מ-99$, רק בשביל לקבל את עדכוני האבטחה האחרונים והתענוג שבלהישאר "בטוחים", לפחות עד לפרצות האבטחה הבאות.

האופציה השנייה שמיקרוסופט מציעה ללקוחותיה הוותיקים, היא לשדרג את כל מערכת ההפעלה כולה לחלונות XP. אז תהיה זמינה עבורכם חבילת העדכונים SP2, שתכלול גם את עדכוני האבטחה לאינטרנט אקספלורר. שדרוג זה יעלה 199$.
 
מיקרוסופט מאשרת ידיעה זו. "אין לנו שום כוונה לספק את השיפורים האחרונים של חבילת SP2 למשתמשי חלונות 2000 או למשתמשים בגרסאות מוקדמות יותר של חלונות", מסרה החברה ל-CNET. "הגרסא המאובטחת ביותר שיש כיום היא חלונות XP עם חבילת SP2. אנחנו ממליצים ללקוחות לשדרג לחלונות XP עם חבילת SP2 בהקדם האפשרי".

"אין ספק שיש בעיה בעובדה שאנשים חייבים לשלם על שדרוגה של כל מערכת ההפעלה, רק בשביל לקבל דפדפן מאובטח", אומר מייקל צ'רי, אנליסט מחברת Directions on Microsoft. "נראה שחלק גדול מהחלטה זו, קשור בנסיון לעודד את הלקוחות לשדרג לחלונות XP", הסביר.

מיקרוסופט מכחישה שמאחורי מהלך זה נמצאת הכוונה להגביר את הדרישה לחלונות XP. "מיקרוסופט אינה מנצלת נושאי אבטחה בכדי לעודד שדרוגים", נמסר מכיוונה של החברה. "אבל זה הגיוני ביותר שהמוצרים החדשים יהיו גם אלו הבטוחים ביותר".

מניין המחשבים בעולם שמותקנת עליהם מערכת ההפעלה חלונות עומד כיום על כ-390 מיליון מחשבים. מתוכם 200 מיליון מחשבים עובדים על מערכת הפעלה מיושנת יותר מחלונות XP. עד כה משתמשי אינטרנט אקספלורר קיבלו את כל עדכוני האבטחה ללא תוספת תשלום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by