ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הסוף ל-404? 
 
 לינק שבור הוא לינק שלם   
 
מערכת חיים ברשת

תוכנה חדשה שפיתחו סטודנטים בריטים עשויה לבשר את מותו של הלינק השבור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לינקים שבורים הם ללא ספק אחד הדברים היותר מעצבנים ברשת. אחרי שיטוט בין אתרים איזוטריים אתה חושב אתה עומד להגיע למידע שחיפשת רק כדי לגלות כי הדף כבר לא קיים, הלך לעולם שכולו פיקסלים ממוחזרים או סתם עבר דירה. פיתוח חדש אמור לשים סוף לתופעה זאת.

סטודנטים למחשבים המתמחים בחברת IBM בבריטניה פיתחו את Peridot, כלי תוכנה שסורק את קישורי האינטרנט של החברה ומחליף מידע מיושן במסמכים עדכניים יותר ובלינקים חדשים. דווח של אתר ה-BBC.
 
 
התוכנה עובדת על מיפוי אוטומטי וקטלוג של מאפיינים עיקריים של דפי רשת, כך שניתן יהיה להבחין אם נערכו שינויים משמעותיים בתכנים. יוצרי התוכנה אמרו כי היא יכולה להגן על חברות על ידי איתור לאתרים שהוסרו, או שמצביעים על תכנים בלתי ראויים.

"תוכנת Peridot יכולה להוביל לעולם ללא לינקים שבורים", אמר ג'יימס בל, תלמיד מדעי המחשב מאוניברסיטת וורוויק. "אני מקווה באופן אישי שזה יפותח לרמה שבה זה אכן יוכל לעשות כזה דבר".

הכלי החדש יכול לומר למנהלי האתרים לא רק אילו לינקים שבורים, אלא גם לאן הלכו הדפים המקוריים. התוכנה יכולה גם לומר למנהלי האתר אילו לינקים השתנו ואילו תכנים השתנו בתוך האתרים המקושרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by