ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
טלוויזיה ברשת: געגועיי לצ'אנדלר 

טלוויזיה ברשת: געגועיי לצ'אנדלר

 
 
נילי אורן

נילי אורן בדקה את Joey, סדרת הספין אוף של חברים (שתגיע גם לישראל), וחזרה עם תובנות מרעישות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בארה"ב החלה רשת NBC בשידור הסדרה ג'ואי לפני כשבועיים. רבים חיכו לספין אוף הזה ל"חברים", למרות שבינינו, היה ברור מלכתחילה שג'ואי הוא הדמות הכי סתמית בסדרה. למעשה, כפי שסיכמו יפה שניים מחבריי, הדבר הכי מעניין בג'ואי מאז ומעולם, היו ההנחתות המילוליות של צ'נדלר בתגובה להרמות הטיפשיות שלו. אז מה יהיה בלעדיו?

עלילת הסדרה מספרת במפתיע על ג'ואי טריביאני (מאט לבלנק), שחקן כושל שמגיע מניו יורק ללוס אנג'לס כדי לחפש את מזלו בעיר הסרטים. אחותו הספרית מוצאת לו דירה, והבן שלה (שהוא מדען טילים כמובן, יש כאלה כמו זבל בלוס אנג'לס), נוטש את בית אימו ועוקר לדירת הרווקים המשופצרת של ג'ואי, כשותף.

את ג'ינה אחותו של ג'ואי, משחקת דראה דה מתאו (אדריאנה ב"סופראנוס"), בתפקיד כוסית הוליוודית טיפוסית, שנכנסה להריון וילדה בגיל 14, מה שמסביר היטב את העובדה שיש לה בן כה גדול שיכול למלא את החלל הריק שהותיר אחריו צ'נדלר. פאולו קוסטנזו (אלכסנדר קאבוט ב"גוזי והפוסיקאטס") משחק את מייקל הבן שלה, המוצלח בכיתה אך לא במיטה, שרוצה ללמוד איך להתחיל עם נשים מנסיונו העשיר של ג'ואי. עוד משתתפות בסדרה באופן קבוע אלכס, השכנה השווה והנשואה שהופכת לידידה של ג'ואי, אותה מגלמת אנדריאה אנדרס (הת'ר ב"נשים מושלמות"), ובובי, הסוכנת המופרעת שלו אותה משחקת ג'ניפר קולידג' (אמא של סטיפלר ב"אמריקן פאי").

כותבי הסדרה, כך נדמה, לא ממש התאמצו לפתח דמויות מקוריות, כי כל הדמויות הראשיות בסדרה מזכירות מאוד את אלה ב"חברים". כך למשל ג'ינה מזכירה לפרקים את רייצ'ל, אלכס היא המקבילה הקליפורנית, הפדאנטית אך המחומצנת, של מוניקה, בובי מטורללת בדיוק כמו פיבי, מייקל מזכיר את השותף לדירה של ג'ואי, ההוא שנמאס לי להגיד את שמו. ורק לרוס לא נשאר. טוב, גם ככה הוא תמיד היה די מיותר.

גם על ההומור לא נראה שכותבי הסדרה עמלו קשה, אבל אולי הם עוד עייפים מהעבודה על "משתגעים מאהבה" בה כתבו שניים מהכותבים הראשיים לפני שהצטרפו לצוות "חברים" בשנת 96'. יתכן שהם סמכו על כך שבגלל שהסדרה משודרת בשעה הקבועה של "חברים", מרוב געגועים מעריצי הסדרה לא ישימו לב להומור האבוד. אבל הוא חסר. מאוד. הלוואי שיכולתי להגיד שגיחכתי יותר מפעמיים במהלך 30 הדקות, שהן הזמן של פרק בסדרה.

בקיצור, לכל מי שציפה בדריכות, הרי החדשות: אם אהבתם את העונות האחרונות של "חברים", בוודאי תצווחו בגיל מכל פאנץ' של ג'ואי. אבל אם גם אתם סבורים, כמוני, ש"חברים" נמשכה אי אלו עונות מעבר לזמנה הראוי, תמצאו את ג'ואי דלוח משהו. ואם חשקה נפשכם בסדרה חתרנית, מפתיעה, חדשנית, ומשכיבה מצחוק, זו באמת לא הסדרה בשבילכם.

קהל הצופים האמריקני, מסתבר, לא ממש מסכים איתי, ומשתייך כנראה לסוג האנשים הראשון שהזכרתי. זו חייבת להיות הסיבה לרייטינג המטורף לו זכו 2 הפרקים הראשונים של הסדרה בארה"ב. מעניין מה יהיה גורל הבאים בתור. בישראל, בכל מקרה, כבר הזדרזו לקנות את הסדרה.

בינתיים, אני מתנחמת בעובדה שבצד שלי נמצא גם אריק קארטמן מסאות'פארק, שאמר בפרק בו איבד את חוש ההומור שלו: "טוב, לפחות עכשיו אני יכול להצטרף לצוות הכותבים של חברים".

המלצה לזכייניות לסיום: למיטב הבנתי הקדמתם אותי, וקניתם את הסדרה. לכן כל מה שנותר לי להגיד הוא: תקוו בכל ליבכם שהקהל בארץ דביל כמו זה האמריקני. אם לא, ובכן, מגיע לכם.

רוצים שאכתוב על סדרה שעוד לא הגיעה לארץ? כיתבו לי ל- nilly01@nana.co.il

בואו לדבר על זה בפורום טלוויזיה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by