ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האקווריום: לאכול סרטים מיד? שאל אותי כיצד 
 
 
שירה גל

שירה גל יצאה למסע הזוי בין בלוגים מסוממים ויודעת שעוד תגיע התביעה על שמה ממנכ"ל המועצה לשלום הילד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ון לנון אמר פעם – "הסמים מראים לי עולם טוב יותר". ואולי היה זה בוב מארלי או אביב גפן, מה זה חשוב, העיקרון ברור: כשאתה ארטיסט מיוסר נפש, או סתם צעיר מובטל ומשועמם מהפריפריה - כל מה שאתה צריך, כך ניסה אולי לטעון לנון, זו צינגלה מפוטמת כדי לעורר את הגאונות הטבעית הטמונה בך. האמונה הרווחת היא, כי החומר הפעיל במריחואנה מחזיר לחיים תאי מוח שמתו עוד בתקופת בית הספר היסודי, ולכן מתמלא עולמו של המסטול בצחוקים, שיגועים וצבעים מרקדים כאילו אין מחר לשכת אבטלה לחתום בה. אנחנו, מיותר לציין, נגד וכיוצ"ב.

תפיסת המציאות הקלוקלת הזו היא לא הבעיה העיקרית של הסטלן. למעשה, בראש רשימת ה"דברים שאני צריך להתמודד איתם" נמצא כצפוי הצורך להשיג סמים. במקום השני מצויים המאנצ'יז, ובמקום השלישי להתקלח.

בין לבין נתקף הסטלן המצוי בפרץ של חוכמות משעשעות ופניני לשון שאין עליהם כפרה. באותם רגעים של מצב כפית, כשאפילו הטוסטר נראה שנון, מחליט הסטלן וחבורתו (סטלן אמיתי מעשן לבד רק כשהוא בדיכאון) לפתוח בלוג אשר יתעד את הרעיונות הכה מגניבים והבדיחות המה מצחיקות שרצות לו בזולה.
 

היה מסטול

 
כדי להבין את עולם המושגים הסטלני, על הקורא להיות מסטול בעצמו. אם אין לכם מושג ירוק בצריכת סמים וכל מה שנלווה, אל דאגה - סטלנים הם עם מסביר פנים. ד"ר חשיש למשל, ישמח לעשות לכם סיבוב ראשוני ולהסביר מה מרגישים כשהסאטלה עולה, והוא גם מספק מילון שימושי למסטול המתחיל – מה ההבדל בין ג'אראס לגראס, מה זה קססה, ועוד מושגים פופולאריים שעשו איתו עלייה מהודו.

אם אתם מסוממים כבדים עוד מגיל הינקות, והכתבה הזו תופסת אתכם אחרי הפלת הראש ה- 16 היום, בוודאי תשמחו לגלות שיש הרבה שיטות להעשיר את חייכם באמצעות סמים; סיור קטן בבלוגים הלא נכונים יגלה לכם כי אפשר לשבץ אותם בכל ארוחה הגונה, הלאה הסויה ותוספי התזונה למיניהם, יחי הבזיליקום, אם מישהו שואל. אם נגמרו לכם הסמים והשיעמום מחלחל לחייכם, אל חשש, הזולה מספקת שפע של רעיונות מקוריים להשתובבות נעורים – איך לגנוב מכונית, איך להכין פצצות נאפלם, ואיך לעשות טרור במקדונלד. בקיצור – 101 דרכים להיכנס לכלא לפני גיל שבע עשרה.
 
(באדיבות אתר המחירון)
 (באדיבות אתר המחירון)   
אך הרשה לי לעצור אותך, קורא יקר, רגע לפני שאתה עושה את צעדיך הראשונים בתור עול חברתי, ולהזכיר לך את החשוב מהכול – סמים עושים אותך מסטול, וכשאתה מסטול, סאנשיין, העולם סביבך מתנהל בסינית ספרותית. הניתוק הזה מהמציאות, מספרת הבלוגרית מתן, לא היה בתכנון המקורי של תרבות הסמים. "בשנות ה-60 הסמים היו דרך להתחבר לטבע מסביב ולאידאולוגיה" היא מעידה.

הסאטלנים של היום, לעומת זאת, מחוברים בעיקר לבאנג, והאידיאולוגיה החברתית שלהם דוגלת בכך שיש להפוך את ההתחברות הזו לחוקית. זה אמנם לא נעים להסתבך עם המשטרה בגלל בדל ג'וינט, בעיקר כשאתה בן 15 וחצי ואמא שלך בוכה בתחנת המשטרה כשהיא באה לשחרר אותך בערבות, אבל מצד שני, אחרי שקראתי מה עושים הבלוגרים מהזולה כשהם מסוממים, אני יכולה להבין מדוע הממשלה חוששת שלגיטימציה של סמים קלים עלולה להוביל לאנרכיה.
 
 

ג'וינט או אלכוהול?

 
Siete, מהבלוג "קוקטיילים שימושיים לפיסיקאים", הספיקה לטעום מכמה סוגים פופולריים של סמים, בכל מיני חורים בעולם. עכשיו היא מנסה לתרום לחברה מניסיונה העשיר, ועושה סדר בדו-קרב האלמותי בין הסוגים העיקריים. בנוסף, היא מחלקת כמה טיפים לצעירים בדרך לאלכוהוליזם, וגם לאלו שפשוט לא יודעים לשתות.

לעומתה, "מכור" מעולם לא הצליח לעצור את עצמו, והוא נמשך לכל הכימיקלים האפשריים – החל מדבק מגע וטיפקס, וכלה בהרואין. באנגים? הצחקתם אותו, הם בקושי מעבירים לו את הקריז למלבורו לייט. אפשר להגיד שחבל עליו, הנרקומן המסכן, אבל באותה נשימה לשמוח על הפרסומת שהוא עושה לאגודת אל-סם.
 
 
הבלוג של המכור הוא לא פחות מטלנובלת הארדקור על צעיר וחברתו, שמבלים את חייהם בניסיון להשיג עוד מנה. שילוב של סצנות קשות בכספומט הסמים של לוד וחלומות על עולם טוב יותר, שבו הסם תמיד זמין. וכמו בכל אגדה אורבנית, הסוף טוב, הכול מתפוגג, ונשאר רק הקריז. אה כן, והמסר החברתי הזה, שסמים עושים אותך כזה קטן, אבל מה-זה מסטול.

כך או כך, "מכור" לא עדכן את הבלוג זה מספר חודשים, ויכול מאוד להיות שהוא התפגר לו בשולי התחנה המרכזית, או לחילופין נכנס לגמילה. ד"ר חשיש גם הוא זנח את הבלוג, ואולי הוא היום מורה ומחנך בישראל. אנשי הזולה קרובים מתמיד למעצר בית, סטופיד בוי חוטף ברגעים אלו מכות מהאבא, ו- siete, כזכור, התדרדרה לקריירה של בארמנית. בסופו של דבר כולם גומרים עם הסמים, או את הסמים. עניין של סמנטיקה.

הכתבה פורסמה מחדש במסגרת חגיגות חמש שנים לישרא-בלוג
בחזרה לפרויקט
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by