ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: לא למצלמופונים במלתחות 
 
 
מערכת חיים ברשת

בית הנבחרים האמריקני אישר חוק נגד צילום ללא הסכמה במקומות אינטימים כדוגמת חדרי הלבשה. "זוהי חוויה משפילה ומביכה עבור הקורבן"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מציצנות ווידאו הינה הגלגול העדכני של תופעת המציצנות הוותיקה והמגונה. כך לפחות חושב בית הנבחרים האמריקני, שאישר שלשום (ג') הצעת חוק, האומרת שצילום אנשים "ברגעיהם האינטימיים", ופרסומן של התמונות, מהווים פשע.

על פי החוק, אדם המצלם ללא הסכמה, בווידאו או בסטילס, אדם אחר הנמצא ברגע אינטימי, בין אם בערום מלא או בעירום חלקי, מבצע פשע. העונש שהוטל בחוק הינו קנס של עד 100,000 דולר ו/או מאסר של עד שנה אחת, כך לפי סוכנות הידיעות AP.
 
 
"מציצנות ווידאו היא נושא שתפס כותרות רבות לאחרונה, בין היתר בשל השימוש הבלתי נאות בטלפונים סלולרים עם מצלמה, שהפכו כה פופלריים לאחרונה", אמר הנציג הרפובליקני מייקל אוקסלי לסוכנות הידיעות AFG. "עבור הקורבן, זוהי חוויה משפילה ומביכה", הוסיף הסנטור, "זוהי פלישה לפרטיות".

כבר עכשיו קיימים חוקים דומים בחלק מהמדינות בארה"ב, אולם עד כה לא היה קיים חוק פדראלי בנושא. החוק החדש תקף לשטחים פדרליים בלבד, כדוגמת פארקים ובניינים ציבוריים. אוקסלי מקווה כי חוק זה יהווה מודל עבור יתר המדינות שעדיין לא פעלו כנגד מציצנות מצולמת. חוק זה לא תקף כמובן לגבי אותם צילומים חשאיים שמבוצעים על ידי הממשל עצמו.

היוזמות לחקיקה נגד מציצנות ווידאו החלו בעקבות המקרה של סטאפני פולר, בחורה בת 29 מלונג-איילנד, שנפלה קורבן לבעל הבית שלה, שהטמין מצלמת ווידאו זעירה בגלאי העשן הממוקם מעל למיטתה.

אולם היה זה הגידול בתופעה של צילום סמוי באמצעות מצלמופונים או מצלמות זעירות בחדרי הלבשה, בתי שימוש ומקומות אינטימיים דומים, והפצתן של התמונות באינטרנט, ששימש כזרז עבור בית המחוקקים בוושינגטון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by