ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מצלמות חכמות יאבטחו את שיקאגו 
 
 השוטרים החדשים של שיקאגו   
 
מערכת חיים ברשת

עיריית שיקאגו מציבה מאות מצלמות ברחובות העיר בכדי לעקוב אחר פעילויות חשודות. ומה על פרטיות התושבים? "פרטיות יש להם בבית", מסביר ראש העיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רחובות שיקאגו יהפכו בשנתיים הקרובות לבטוחים יותר ואינטימיים עוד פחות. העירייה מתכננת התקנה של 250 מצלמות בכל פינות העיר שיעשו שימוש במערכת מחשב מתוחכמת לזיהוי אנשים המבצעים פעילות חשודה. כך מדווח היום (חמישי) הניו יורק טיימס.
 
 
ראש העיר, ריצ'רד מ. דיילי, סיפר כי המצלמות שיחוברו ברשת תקשורת למערכת הזיהוי האוטומטית ומרכז בקרה חדיש יצטרפו לכ-2000 מצלמות אחרות שכבר הותקנו ברחבי העיר, ותהליך ההקמה צפוי להסתיים עד אביב 2006. מימון הפרויקט, שעולה קרוב ל-9 מליון דולר, נעשה על ידי מענק פדרלי וכספי הרשות המקומית.
 
"המערכת תוכננה לאחר מחקר מקיף בו למדנו כיצד משתמשים במצלמות במקומות אחרים בעולם, כמו לונדון, אולמות קזינו בלאס וגאס וגם מצלמות בשימוש הצבא. אנחנו נהפוך למובילים בארה"ב ואף בעולם בשימוש במחשבים לניתוח התמונות המתקבלות", העיד מנהל שירותי החירום והתקשורת בעיר. "המצלמות הקיימות כבר גרמו לירידה ברמת הפשיעה במקומות בהן הותקנו, אבל הכמות הגדולה שלהן הפכה את השליטה בהן לכמעט בלתי אפשרית".
 
 
רשת התקשורת בה יועברו התמונות תאפשר גם לגורמים חיצוניים העושים שימוש במצלמות לחלוק מידע עם כוחות הביטחון. מרכז שירותי החירום בעיר, 911 (המשלב מענה של כוחות משטרה, רפואה וכיבוי אש) יוכל אף לשלוט במצלמות ולקבל צילומי תקריב באיכות גבוהה תוך כדי מעקב אחר אירועים כאשר הם עוברים מתחום הכיסוי של מצלמה אחת לאחרת.

במקרה שהמחשבים יזהו כי אדם המסתובב הלוך ושוב ליד מבנים חשובים, יורד לשולי הדרך בכביש מהיר או כל פעולה חשודה אחרת, ידגישו אותם המערכות, אוטומטית, בצבע, וישגרו אותה למשגיחים האנושיים שיוכלו לשלוח למקום כוחות בטחון.
 
ארגוני זכויות האזרח במדינה אומרים כי המערכת אכן תרחיב בצורה משמעותית את יכולת המעקב והניטור בעיר, אבל השימוש הנרחב והאגרסיבי במערכות כאלה מעלה שאלות בנוגע לסוג החברה בה אנו רוצים ועד כמה אנו רוצים כי רשויות האכיפה יחדרו לחיינו.

לטענות אלה השיב ראש העיר, "אנחנו לא נמצאים בתוך הבתים והעסקים הפרטיים. המדרכות הן בבעלות העיר. הרחובות והסימטאות, כולן, נמצאות בבעלותינו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by