ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
30,000 חטופים ביום והעולם שותק 
 
 לאן תרצה להיחטף היום?   
 
מערכת חיים ברשת

מחקר חדש (!) מגלה כי יותר משלושים אלף מחשבים נחטפים מדי יום ומגוייסים לרשתות מחתרתיות של הפצת וירוסים וספאם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר חדש (!) קובע כי למעלה מ-30,000 מחשבים חדשים נחטפים מדי יום ומצורפים לרשתות מחתרתיות המפיצות ווירוסים והודעות ספאם ברחבי העולם כולו, זאת לעומת 2,000 מחשבים בלבד שגויסו מדי יום לפני כחצי שנה. דווח של אתר ה-BBC.

מומחי אבטחה טוענים כי המספרים רק הולכים וגוברים כיוון שרשתות בשליטה מרחוק מהוות אמצעי יעיל במיוחד לאנשים שמעונינים להתפרנס מפריצה וכתיבת ווירוסים. הנתונים הללו הוצגו במסגרת הדו"ח החצי-שנתי של חברת סימנטק אודות סיכוני האינטרנט שבו מאותרים טרנדים בסוגיות אבטחת הרשת.
 
 
נייג'ל בייטון מסימנטק מסר כי מספר המחשבים החטופים שגויסו (ללא ידיעת בעליהם החוקיים, כמובן) לרשתות אלו, הוא הנתון המשמעותי ביותר המופיע בדו"ח האחרון שמכסה את ששת החודשים הראשונים של שנת 2004.

נקודת השיא בחודשים אלו הייתה 75,000 מחשבים שנחטפו ביום אחד. שיא זה הושג מכיוון שיוצרי הווירוסים MyDoom ו-Bagle ניהלו ביניהם מלחמת חורמה שבמהלכה שוחררו מספר רב של גרסאות מהרושעות שהם יצרו.

לאחר יצירתן של רשתות המחשבים החטופים (הידועים יותר בכינוי: זומבים), משמשים החטופים למשלוח ספאם, מתקפות מניעת שירות (DDoS) על אתרי אינטרנט או פשוט לביזה של מידע חסוי של הבעלים החוקיים של המחשב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by