ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס JPEG בדרך? 
 
 
מערכת חיים ברשת

לא רק שנמצאה פרצת אבטחה במנגנון להצגת תמונות JPEG בחלונות, החל מהשבוע גם מופץ ברשת מדריך לניצולה. עכשיו זה רק עניין של זמן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ההימורים כבר החלו - כמה זמן לדעתם ייקח עד שמחשבי העולם יתחילו להידבק מקבצי תמונה?

מדובר על פרצת אבטחה במערכות ההפעלה והתוכנות מבית מיקרוסופט, שמאפשרת להסתיר קוד זדוני בקבצי תמונה מפורמט JPEG. ההידבקות בווירוס שינצל את הפרצה עלולה להיות מהירה, זאת משום שאפילו גלישה לאתר נגוע המכיל קבצי JPEG, עלולה להדביק את המחשב באופן מידי.

רשימת המערכות החשופות לפגיעה היא ארוכה וכוללת את Windows XP, windows server 2003, אופיס XP, אופיס 2003, אינטרנט אקספלורר 6, Visio ועוד. מחשבים שכבר התקינו את חבילת העדכונים SP2 אינם חשופים לפגיעה, אם כי מספרם מועט עדיין, כך על פי מיקרוסופט.
 
 
מיקרוסופט חשפה את הפרצה ושחררה עבורה טלאי כבר לפני כשבועיים, וסביר להניח שבאותו הרגע האקרי העולם כבר החלו לחפש את הדרכים כיצד אפשר לנצלה. אולם, אתמול הם קיבלו רוח גבית חזקה, בדמותה של תוכנת הדגמה ששוחררה לרשת, ומסבירה בדיוק איך אפשר לחבר קוד זדוני שאפשר להטמינו בקבצי JPEG.

"סביר להניח שתוך מספר ימים, תראו התקפות שישתמשו במדריך זה כבסיס" אמר ל- CNET וינסנט וופר, מנהל בכיר בחברת סימנטק. "פרצה זו מסוכנת במיוחד, משום שכל אחד מריץ, במידה כזו או אחרת, קבצי JPEG" .

ההיסטוריה מוכיחה כי מדריך לניצול פרצת אבטחה הינו זרז מעולה ליציאתם של קודים זדוניים המנצלים את הפרצה. מדריך דומה הקדים בכמה ימים את התולעת MSBlast ואפילו את תולעת ה- Sasser הקטלנית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by