ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האשמות: גוגל מסייעת לצנזורה הסינית 
 
 שירות החדשות של גוגל - הגירסה הסינית   
 
מערכת חיים ברשת

האם גוגל מתכופפת לדרישותיה של הממשלה הסינית ומשמשת בתפקיד מספרי הצנזורה? גוגל מכחישה טענות אלו מכל וכל, אבל יש מי שיגיד אחרת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גולשים הניגשים לשירות Google-News מתוך סין, מקבלים תוצאות חיפוש שונות מהתוצאות שהיו מקבלים אילו היו גולשים ממחשבים הממוקמים מחוץ למדינה, כך אומרת חברת (Dynamic Internet Technology (DIT ל- New Scientist .

חברת DIT הינה חברה אמריקנית המפתחת טכנולוגיות שעוזרות לגולשים סינים לעקוף את מגבלות הגלישה שמטילה הממשלה הסינית על אזרחיה. היא עושה זאת באמצעות חיבור הגולשים הסינים למחשבים הממוקמים מחוץ למדינה.

בתגובה להאשמות, גוגל הודתה שהיא אכן לפעמים מנפה מתוצאות החיפוש חלק מהאתרים, אולם לטענתה היא עושה זאת רק מטעמים של "שיפור השירות" : "בכדי לספק את חווית השימוש הטובה היותר ללקוחותינו", מצהירה החברה, "אנחנו לפעמים מחליטים לא לכלול אתרים מסוימים בתוצאות החיפוש, וזאת בשל סיבות מגוונות". על פי החברה, האתרים שצונזרו לכאורה, הוסרו מהרשימה פשוט משום שהיו בלתי נגישים.
 
 
אולם ביל שיה, מנכ"ל חברת DIT, לא מאמין להצהרה הזו, ומאשים את גוגל בסיוע לצנזורת האינטרנט של המשטר הסיני. "כשגולשים מסין מבצעים חיפוש, הם מקבלים את הרושם המוטעה שכל העולם אומר את אותו הדבר".

בן אדלמן מאוניברסיטת הרווארד, טוען שגוגל נתקלת, ועוד תיתקל, בעתיד בלחצים כבדים מכיוונו של המשטר הסיני. לטענתו, גוגל לא תעמוד בלחצים האלו, ותיכנע להם. "בשל העניין הרב לו זוכה גוגל מצד הגולשים הסינים, ובשל האינטרסים הכלכלים שיש לחברה במדינה, אינני מאמין שגוגל תעמוד בלחצים הללו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by