ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדש בישראל: נגני RIO 
 
 נגן MP3 דגם Chiba, עכשיו באופן רשמי בישראל (מחברת Rio)   
 
צחי הופמן

המתחרים הגדולים של iPod עולים ארצה. החל מהשבוע יחל שיווק מסודר של נגני ה-mp3 בישראל. תמיכה עברית? אל תבנו על זה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נגני המוסיקה של Rio הושקו אתמול (שלישי) בארץ על-ידי חברת אינטליום. החברה תשווק בארץ שישה דגמים שינסו להתחרות ב-iPod, ויוצעו למכירה בחנויות מחשבים וציוד משרדי.
 
דגם Karma (מחברת Rio)
 דגם Karma (מחברת Rio)   
הדגם המוביל שיימכר בארץ הוא ה-Karma (המקביל ל-ipod המוכר) בעל נפח אחסון של 20 ג'יגה, השווה בערכו לכ-5,000 קבצי MP3. ה-Karma מגיע עם סוללות ליתיום המספיקות ל-15 שעות הפעלה (כמעט כפול מזה של ה-ipod), עריסת נגינה המאפשרת חיבור למערכת סטריאו, חיבור לרשת אתרנ'ט ותמיכה בפורמט החדש והפתוח Ogg Vorbis. המחיר: 2,399 שקלים.
 
 
דגם Chiba מכיל רק 128 מגה, אך הוא כולל בחובו גם רדיו ואפשרות להרחבת הזיכרון באמצעות כרטיסי SD ו-MMC, מה שעשוי להתגלות כשימושי אם תרצו להחליף כרטיסים עם חברים ולהעביר שירים למכשירים תומכים. המחיר: 899 שקלים.
 
 
אם קיוויתם לתמיכה בעברית בנגני ה-Rio, צפויה לכם גם אכזבה. בדומה ל-I pod, גם לנגנים של Rio אין תמיכה בעברית, מה שאומר שלא תוכלו לראות על-צג המכשיר את שמות השירים העבריים, אלא ג'יבריש.
 
לפי הערכות נמכרו השנה בישראל כעשרת אלפים נגני MP3 שונים. עם זאת, המבחר בישראל עודנו מצומצם למדי. "שוק נגני ה-MP3 בישראל עדיין בחיתוליו וצפוי לצמוח בעשרות אחוזים עד סוף שנת 2005" אומר סמנכ"ל המכירות והשיווק באינטליום, אופיר שחר. מחקר של חברת IDC מעריך שב-2007 יימכרו בעולם מכשירים בסכום כולל של 44 מיליארד דולר, לעומת 11.8 מיליארד דולר ב-2002.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by