ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חמור קופץ בראש 
 
 
מערכת חיים ברשת

מחקר חדש(!) מגלה כי רשת ה- eDonkey2000 זינקה קדימה השנה ועקפה בסיבוב אפילו את רשת השיתוף של קאזאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בימיה הראשונים של קהילת משתפי הקבצים, רשת ה-FastTrack עליה מבוססת תוכנת קאזה, היתה המובילה והמוכרת ביותר. כשהרשת עליה מבוססת תוכנת נפסטר נסגרה, לא איחר היום בו הגיחו רשתות חדשות אשר הוכיחו שלא ניתן לעצור את גלגל השיתוף. כעת, המובילה הראשית מבין כולן היא רשת ה- eDonkey2000 (שאגב, מותירה את רשת קאזה לא רחוק מאחור), כך עולה ממעקב סטטיסטי שערך אתר slyck.

בעוד כי מאוד לא סביר כי רשת ה-FastTrack תסגר בידי RIAA, היא לא מחוסנת מתביעות משפטיות, וכאלו גם צצו בכמות מסחרית בשנה וחצי האחרונות. מאז ש-RIAA החלה לאתר ולתבוע משתמשים פרטיים בתוכנת קאזה (רשת FastTrack), הפופולאריות שלה הלכה וירדה. בשיאה, יותר מ-4.5 מליון משתמשים שיתפו שירים בפורמט MP3 סטנדרטי, בעוד שכיום, בקושי 2.7 מליון משתמשים חולקים את קבציהם ברשת זו.
 
 
על פי מחקר שנערך, לא רק שהדבר אינו מצביע על הפסקה בשיתוף הקבצים, אלא מראה עליה של 15% מחודש יולי השנה. לאט לאט ובהדרגתיות, אוכלוסיית ה- P2P (חיבור ישיר) עוברות לרשתות קטנות וממוקדות יותר, בהתאם לקבצים אותם הם מחפשים; לקבצי מוסיקה SoulSeek, WinMX, Ares Galaxy. לסרטים ותמונות פופולאריים יותר BitTorrent ו - eDonkey2000.

ה-eDonkey2000, מדווחים ב-Slyck, תפסה תאוצה משמעותית והפכה למובילה מבין רשתות שיתוף הקבצים האחרות. על אף היותה רשת שעיקרה שיתוף קבצי תמונות וסרטים, יותר ויותר קבצי מולטימדיה נוספו אל המאגר ההולך וגובר.

נכון לכתיבת שורות אלה, ההפרש בין מספר המשתמשים של שתי הרשתות המובילות eDonkey2000 ו- FastTrack, עומד על מאות בודדות בלבד. עדיין לא ברור מי יהיה המלך הבלתי מעורער הבא של רשתות שיתוף הקבצים, אך כפי שזה נראה כרגע, הקרב צמוד מתמיד.
 

קישורים נוספים

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by