ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כתיבת וירוסים משתלמת. עובדה 
 
 
מערכת חיים ברשת

הצפוי מכל קרה – סוון יאשן, הצעיר שעמד מאחורי ה-sasser, אחד הוירוסים ההרסניים ביותר בהיסטוריה, מתחיל לספור את הכסף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוון יאשן, הצעיר הגרמני שהודה בכתיבת התולעים NetSky ו- Sasser, נשכר לעבודה בידי חברת אבטחת המידע הגרמנית Securepoint. ההאקר הצעיר השתלב במחלקה המפתחת תוכנות אבטחת מידע כדוגמת פיירוולים, בתפקיד מפתח-מתלמד.

לוץ' האסמן, מנהלה הטכני של חברת Securepoint והבוס החדש של יאשן, הסביר לרג'יסטר שאת הרעיון להזמין את כותב הוירוסים לראיון עבודה, קיבל בעקבות כתבה בעיתון Stern, בה התבטא יאשן בנוגע תשוקתו העזה לעבודה בתחום אבטחת המידע.

"יש לו כמה מיומנויות בפיתוח תוכנה, אבל לא ברמה גבוהה המיוחד", מעיד האסמן. למרות תיק העבודות המרשים של יאשן, המיומנויות הנדרשות לפיתוח תוכנת אבטחת מידע אינן בדיוק אותן מיומנויות הנדרשות לכתיבה של קוד זדוני. אבל האסמן מאמין שהליהוק שלו היה נכון: "הוא היה הטוב ביותר מבין האנשים שנבחנו לתפקיד".
 
 
כיצד ירגישו הלקוחות לכשיתגלה להם שהחברה שמכרה להם תוכנת אבטחת מידע, מעסיקה את כותב הוירוסים המושמץ ביותר בעולם? השאלה הזו לא מדאיגה את האסמן. "יאשן עשה דבר רע, אבל זה לא אומר שהוא אדם רע בעצמו. הוא מעוניין לשפר את הדברים, וזה כשלעצמו צעד חיובי לכיוון של שיקום". עוד הוא מוסיף כי לדעתו מגיעה לצעיר "הזדמנות שניה".

בתחילת החודש הוגש כנגד סוון יאשן כתב אישום בעוון גרימת חבלה למחשבים, עבירה שהעונש המקסימלי עליה הוא 5 שנות מאסר. טרם נקבע מועד לתחילת המשפט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by