ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השמיים סגורים. אנא אתחל 
 
 
מערכת חיים ברשת

תקלה במערכת מתוצרת מיקרוסופט (!) הביאה לשיבושים כבדים וסיכונה של התנועה האווירית בדרום קליפורניה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צירוף קטלני של באג במערכת מתוצרת מיקרוסופט עם טעות אנוש הביא לכך שקשר הרדיו עם מטוסים בדרום קליפורניה הושבת למהלך 3 שעות ביום שלישי שעבר. בעקבות התקלה מטוסים רבים נותרו תלויים באוויר (תרתי משמע) בלי יכולת לקבל הכוונה מן הקרקע, כך דווח ב-ZDNet.

במהלך התקלה שותקו כמעט כל הנמלים בדרום קליפורניה, ונרשמו 5 מקרים בהם מטוסים הפרו את כללי שמירת המרחק ביניהם. במקרה אחד, הטייס נאלץ אף לנקוט במהלך חמקני, על מנת להימנע מתאונה.
 
 
התקלה נגרמה עקב פגם במערכת מתוצרת מיקרוסופט, אשר החליפה מערכת ישנה מתוצרת יוניקס. כתוצאה מבעיות שנמצאו כשהמערכת נוסתה לראשונה, התגלה כי צריך לאפסה כל שלושים יום, כדי למנוע "הצפת מידע". באותו יום שלישי, טכנאי נכשל בביצוע האיפוס בזמן הנכון, וכתוצאה מכך, שעון פנימי הנמצא בתוך המערכת, הפסיק את פעולתה. מערכת גיבוי נכשלה אף היא.

ריצ'ארד ריגס – יועץ לאיגוד הטכנאים, אמר כי ה-FAA – סוכנות התעופה האמריקנית תכננה כבר מזה זמן מה לתקן את המערכת. כאילו היה הישראלי הטיפוסי שתמיד חכם-לאחר-מעשה במקרים שכאלה, טען ריגס כי "הם היו צריכים לעשות זאת לפני שהטמיעו את המערכת". וואלה. מה-FAA נמסר כי על מנת למנוע הישנות מקרים שכאלה לפני שהתקלה בתוכנה תתוקן, הסוכנות מתכננת להתקין מערכת שתתן אזהרה לפני שהיא מבצעת השבתה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by