ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סלולר בשחקים 
 
 סע גבר, יש`ך עוד!   
 
מערכת חיים ברשת

המרחב הציבורי האחרון המוגן מפני הטרדות סלולריות עומד להיעלם: בשנת 2006 נוכל לדבר בנייד גם בשעת טיסה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יצרנית המטוסים איירבאס הודיעה כי בקרוב ניתן יהיה לבצע שיחות מטלפון סלולרי בשעת טיסה מבלי שהדבר יהווה סכנה למערכות הניווט והמחשבים של המטוס. חברת איירבאס ניהלה במשך השנתיים האחרונות חקירה שהצליחה להראות כי ניתן להשתמש במכשירים סלולריים בבטחה.

אתר ה-BBC דיווח כי איירבאס מסרה כי תוצאות המחקר סוללות בעצם דרך שתאפשר שימוש נרחב של סלולרים בכלי טיס. החברה מסרה כי היא מתעתדת להתקין במטוסיה טכנולוגיה שתאפשר ביצוע שיחות סלולריות עד שנת 2006.
 
 
נכון להיום, רוב גדול של חברות התעופה הטילו איסור גורף על שימוש בטלפון סלולרי בשעת ההמראה, הטיסה והנחיתה בשל חששות כי הדבר מהווה הפרעה למערכות הניווט של המטוס ומפריע גם למכשירי הקשר של הטייסים.

אולם המחקר שביצעה איירבאס, בחסות האיחוד האירופי, מצא כי ניתן לדבר בסלולרים בבטיחות תוך כדי הטיסה. המבחנים שבוצעו על מטוס מדגם A320 הראו כי אין כל בעיה לנהל שיחות או לשלוח הודעות טקסט תוך כדי שיחה.

החברה התקינה מתקן לניתוב שיחות, שמתפקד כתחנת ממסר סלולרית. האותות מהמתקן נקלטו על הקרקע באמצעות לווייני Globalstar. עוד ניסתה החברה טכנולוגיות סלולר נוספות כמו בלוטות', wi-fi וחיבור CDMA מהיר.

אחד היתרונות של המערכת שנבדקה היא שניתן יהיה באמצעותה, בשעת הצורך (מקרה חירום רפואי לדוגמה), לפנות את קווי התקשורת או חלק מהם ולתת קדימות לשידורים מסויימים על פני אחרים.

איירבאס מסרה, כאמור, כי בשנת 2006 כבר ניתן יהיה לדבר בסלולר מהמטוס, אולם עד כה לא נמסר מה צפוי להיות מחירו של התענוג. בהחלט ניתן לנחש כי מדובר יהיה בתענוג לא זול במיוחד: חברות התעופה גובות כיום סכומים נכבדים על השימוש בטלפונים המותקנים במטוסים, ורוב הסיכויים שהן לא ישמחו במיוחד לוותר על מקור ההכנסה הזה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by