ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הצלחה מסחררת לפיירפוקס 
 
 
מערכת חיים ברשת

קהילת הקוד הפתוח משפשפת את עיניה בתדהמה – מיליון הורדות לדפדפן האלטרנטיבי תוך 4 ימים בלבד. עכשיו היעד 2 מיליון. תעבירו את זה הלאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרף שהציבו לעצמם אנשי מוזילה היה גבוה – להשיג מיליון הורדות לדפדפן פיירפוקס 1.0 תוך עשרה ימים. אולם לא עברו 100 שעות, וכבר 1,006,060 משתמשים הורידו את הדפדפן, כך על פי האתר Spread Firefox המרכז את הקמפיין להפצת האש השועלית. כמו כן, מספרים אלו מדברים רק על גולשים שהורידו את התוכנה במלואה, ולא כוללים כאלו ששדרגו אותה מגרסה מוקדמת יותר, כך שהמספרים בפועל גבוהים אף יותר.

"זהו קצב הטמעת התוכנה הגבוה ביותר שחווינו עד כמה", כותבים אנשי מוזילה, "גבוה יותר מכל השקה מוקדמת של פיירפוקס". אולם הם לא נותנים לעצמם לנוח על זרי הדפנה : "כמה זמן ייקח לנו לשבור את מחסום שני המיליון?" הם דוחקים בעצמם ובעמיתיהם למטרה.
 
 
הקהילה שמקדמת את הדפדפן מנסה לגייס כמה שיותר משאבים אנושיים לשיפורו ולשכנוע הציבור המקוון לאמץ אותו, על חשבון האינטרנט אקספולרר: החל מהחדרת ביקורות אוהדות על הדפדפן לאתרי ההורדות ולפורומים, וכלה בצירוף כפתורים ובאנרים לאתרים ולתכתובות אימייל. עזרה בפיתוח, במציאת באגים ואף תרומות כספיות, תתקבל כמובן בברכה.

כל הגרסאות שיצאו עד כה לדפדפן פיירפוקס, היו גרסאות בטא. גם הגרסה המדוברת אינה הגרסה הסופית והרשמית, אלא היא מעין קדימון לגרסת 1.0. יחד עם זאת, הצליח הדפדפן לסחוף אחריו משתמשים רבים גם בקרב המיינסטרים, ולא רק בקרב אלו המזהים עצמם כשייכים לקהילת הקוד הפתוח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by