ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להחליף שירים בסלולרי 
 
 מחברים גם קבצים, לא רק אנשים   
 
מערכת חיים ברשת

נוקיה פיתחה גירסה סלולרית לרשתות שיתוף הקבצים. חברות המוזיקה יכולות להתחיל להלחץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תאגידי המוזיקה והסרטים לא ראו את זה מגיע – תופעת שיתוף הקבצים עומדת להתרחב גם אל עבר המחוזות הסלולרים. יצרנית הסלולר הפינית נוקיה הודיעה כי היא פיתחה מערכת P2P לשיתוף קבצים בין משתמשי טלפונים סלולרים.

אתר ניו-סיינטיסט הבריטי דיווח כי מפתחי תוכנה במרכז הפיתוח של נוקיה בבודפשט ביצעו התאמה של טכנולוגיית ה-P2P, המשמשת לשיתוף קבצים על גבי רשת האינטרנט, ובחנו את פעולתה על גבי מכשירים סלולריים מדגם 6600 של החברה.
 
 
לוראנט פארקס, אחד האחראים להתאמת הטכנולוגיה, מסר כי האב טיפוס של הרשת שפיתחה נוקיה, עובד לעת עתה להעברת תמונות וקבצי טקסט. אולם הכיוון הכללי הוא די ברור – "היום אתה יכול לצלם תמונות ולהסריט קטעי ווידאו בעזרת טלפונים חכמים. אנחנו בהחלט חושבים על סוג כזה של תכנים", אמר פארקס.

הגרסאות העתידיות של רשת ה-P2P הסלולרית יאפשרו שיתוף של קבצי מוזיקה דיגיטלית. פארקס מסר כי פיתוח יכולת ההעברה של קבצי MP3 נמצאים עתה בראש סדר עדיפויות הפיתוח של החברה.

מערכת שיתוף הקבצים של נוקיה תעבוד על טלפונים המחוברים לרשת ה-GPRS, מה שיהפוך את השימוש בה לזול יחסית, כיוון שברשת זו יחויבו המשתמשים על פי נפח המידע שהם שולחים ומקבלים ולא על פי זמן החיבור לרשת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by