ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תודה לחמור מ"שרק" 

תודה לחמור מ"שרק"

 
 
נילי אורן

נילי אורן הורידה את Father of the Pride וגילתה אנימציה מופלאה, משפחה של אריות לבקנים, אדי מרפי, וצחוקים בשקל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסדרה Father of the pride שהחלה לפני כשבועיים ברשת NBC, מגוללת את סיפורם של משפחת אריות לבקנים השייכים לצמד הקוסמים הגרמני זיגפריד ורוי, בעלי המופע המפורסם בלאס וגאס. בניגוד למה שעשוי להשתמע, זו אינה סדרת טבע, אלא סדרת אנימציה של DreamWorks (אותם חברים חביבים שהביאו לנו את שרק), והיא דומה יותר ל"כולם אוהבים את ריימונד", מאשר למשהו שאי פעם נראה בערוץ דיסקברי.

בדיוק כמו בשרק, גם בסדרה הדמויות מקרינות את אופי השחקנים שמדבבים אותן: ג'ון ג'ודמן (רוזאן, ביג ליבובסקי) הוא אבי המשפחה "לארי", אריה עצל, חרמן, וחברותי, שמשתוקק לעמוד בראש מופע הקוסמים במקום הטיגריסים הלבנים בכדי לא לבייש את הפירמה. "הפירמה" הוא סב המשפחה סרמוטי (קארל ריינר - אושן 11), אביה זעוף הפנים, המאתגר, והקפדן של אשתו של לארי, הלביאה קייט. את קייט מגלמת שריל היינס, באופן זהה לתפקיד שעשתה כרעייתו של לארי דייוויד בסדרה "תרגיע" שמשודרת בביפ.

דאריל סברה (ספיי קידס) מדבב את האנטר, בנם הקטן של זוג האריות שמסתובב עם אהיל הפוך לצווארו (כנראה הדבר המקביל לגשר שיניים בעולם החיות), ומעריץ שרוף של מלחמת הכוכבים. את המאהבת הצעירה של הסבא העשיר, מדבבת דניאלה האריס (לשחרר את ווילי, מכושפות). אורלנדו ג'ונס (מגנוליה, MAD TV) מדבב את סנאק הסנאי חברו של לארי, שבדיוק כמוהו תקוע במצב צבירה קבוע של חרמנות ורעב.

המשפחה המורחבת הזו חיה בשטח האחוזה של זיגפריד ורוי בלאס וגאס, ב"גן הסודי" שנראה בעיקר כמו סאברביה בורגנית של חיות. לכל חיה בשכונה, מהפאנדה הבכיינית ועד לטיגריסים הלבנים הידועים לשמצה, יש בית עם גינה, גדר ושכנים מאחוריה. בכל פרק ניצבים האריות בפני קונפליקט, ופותרים אותו בדרך זו או אחרת, כמיטב מסורת הסיטקום. זיגפריד ורוי, הקוסמים המלוקקים והמהוללים מופיעים בסדרה כמעט תמיד בהבזקי אש ותמרות עשן, בדיוק כמו במופעים שלהם במציאות.

באוקטובר 2003, כשאחד הטיגריסים הלבנים פצע את רוי הופסקה הפקת הסדרה שהיתה כבר בעיצומה. אבל כשהקוסם הדגול התאושש והחל להתלוצץ עם רופאיו, הוא האיץ במפיקים להמשיך. זו דוגמא מצוינת לבעיה העיקרית של הסדרה לטעמי. עם פוטנציאל קומי ללא סוף כמו שלה, היא יכלה לעוף רחוק. מאוד. אבל לצערי היא נשארה קרוב מדי ליח"צנים של זיגפריד ורוי, ולכן כנראה לא הצליחה להתרומם לדרגת סאטירה חריפה ונוקבת. היא אמנם חמודה, חביבה, ויפהפיה למראה, אבל יש לה צורך עז במנה נדיבה של פלפל כדי להיות מושלמת. מצד שני, היא דווקא מצוינת בתור פרסומת לכל המשפחה, ללאס ווגאס בכלל ולמופע של צמד הקוסמים היקים בפרט.

אפרופו יחסי ציבור, לא לגמרי נהיר לי האם זיגפריד ורוי בארון או מחוצה לו, מה שבטוח הוא שאפילו גיי-דאר חלוד כשל סטרייטית כמותי מזהה אותם מקילומטרים. ועם זאת, מלבד השם הדו משמעי (Pride פירושו באנגלית גאווה אבל גם להקת אריות), הסדרה חפה מכל אזכור לכך. לדוגמא, אפילו בסצינות בהן הזוג מצליח יחד להגיע למטרה כלשהי, מקסימום הקירבה ביניהם מתמצה בהחלקת כפות ידיים משל היו ראפרים בגטו, ולא שתי אוחצ'ות מוחצנות מלאס וגאס. למען האמת, הרמז היחיד לאורח חיים אלטרנטיבי כלשהו נמצא בסצינה בה שימפנז מאוהב מטיל עצמו על זיגפריד מראש עץ, ואז... מחכך את לחיו בהנאה בלחיו של זיגפריד ההמום השרוע על הקרקע. וואוו. האין גבול לפתיחות ולנועזות?

באתר הסדרה, מצוין בגאווה שזו סדרת אנימציית התלת מימד הראשונה בפריים טיים, אך נתון זה איננו ממש מדויק. פשוט כי במרץ 2004, כחצי שנה לפניה, שודרה בפריים טיים של ערוץ UPN הסדרה Game over שעסקה בחיי גיבורי משחקי המחשב בתום עבודתם. אותה סדרה ירדה מהאוויר לאחר 5 פרקים. אני מאוד מקווה שזה לא גם יהיה גורלה של Father of the pride, למרות שבדיוק כמו קודמתה היא בוגרת מדי לילדים ולא מספיק שנונה למבוגרים. חבל.

עד כה נקנו לשידור 13 פרקים, ואני מקווה מאוד שהרושם הראשוני שלי משני הפרקים שראיתי יתבדה. בינתיים נראה שהמפיקים התכוננו משום מה לשעת דחק, וב- 28 לחודש בפרק החמישי בדיוק, אולי כדי להפר את קללת קודמתה, אמור להתארח אדי מרפי בתפקידו הטוב ביותר בעשור האחרון, החמור משרק. באתר הסדרה שמבשר על כך ניתן אפילו לצפות בפרומו לפרק (לשם כך צריך להכנס קודם לסרטון של מאחורי הקלעים). מסתבר שלפעמים מתוק הוא טעם היאוש.

לסיכום, העצה הידידותית שלי למפיקי הסדרה היא - וותרו על היחסים הקרובים עם אנשי היח"צ של לאס וגאס, פטרו את הכותבים שלכם, והביאו אחרים במקומם. אתם באמת לא צריכים להתאמץ וללכת רחוק, מספיק שתבקשו עזרה מהקולגה שלכם לתחנה, קונאן אובראיין המבריק, שהחל דרכו ככותב במשפחת סימפסון. אבל אם תרצו להשקיע ממש, תמיד תוכלו להביא בעבור סכום מזומנים נאה את מאט סטון וטריי פארקר מסאות'פארק, או לגנוב לרשת פוקס את כותבי הסימפסונס כיום. אגב, גונבה שמועה לאוזניי שכותבי פיוצ'רמה לגמרי במקרה מחפשים לאחרונה עבודה.

המלצה לזכיניות לסיום: למרות טעם הפרווה הדהוי של הסדרה, אודה לכם אם תביאו אותה. היא אמנם זקוקה לליטוש דחוף, אבל יש לה פוטנציאל להיות יהלום. ועם כל היותה בלתי משובחת בעליל, היא עדיין תבלוט לטובה על רקע הזבל שחלקכן משדרות (לידיעת האחראים על ערוץ 3 - אולי זה יבוא לכם כהפתעה, אבל חלק מהצופים שלכם ערים).

רוצים שאכתוב על סדרה שעוד לא הגיעה לארץ? כיתבו לי ל- nilly01@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by