ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ: מיקרוסופט ישראל אינה מונופול 
 
 
מערכת חיים ברשת

בג"צ דחה הבוקר את עתירת "הפורום לחופש אונליין" שביקש לקבוע כי מיקרוסופט ישראל תוכר כמונופול בתחום מערכות ההפעלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית הדין הגבוה לצדק פסק היום (שלישי) כי חברת מיקרוסופט ישראל לא תוכרז כמונופול בתחום מערכות ההפעלה למחשבים. בכך דחה בג"צ את העתירה שהגיש "הפורום לחופש אונליין" כנגד הממונה על ההגבלים העסקיים, סגן החשב הכללי במשרד האוצר ומיקרוסופט ישראל.

השופטים מצא, בייניש וג'וברין דחו הבוקר את העתירה (בג"צ 6628/03) שהגיש עו"ד גידי פרישטיק בשם עודד לביא, העומד בראש "הפורום לחופש אונליין". בכך קיבל בית המשפט את טענת ממונה על ההגבלים העסקיים וסגן החשב הכללי, לפיהן אין לחייב את הממונה להכריז על מיקרוסופט כעל מונופול בתחום מערכות ההפעלה, ולפיכך אין להורות לחשב הכללי להתייחס אל החברה כאל מי שמקיימת בפועל מונופול.
 
 
השופטים קבעו כי הם סומכים ידיהם על ההסכם הקיים בין חברת מיקרוסופט ישראל לבין הממונה על ההגבלים העסקיים, שעל-פיו בתמורה לאי הכרזתה כמונופול, תציית החברה למגבלות שהוסכמו בין משרד המשפטים האמריקאי לחברה העולמית, שהוכרזה כמונופול בארה"ב.

השופטים הטילו על העותרים תשלום של 25 אלף שקל הוצאות למיקרוסופט ישראל, ו-25 אלף שקל למדינה.

בתגובה לפסיקת בית המשפט אמר עו"ד פרישטיק: "העתירה והטיפול בה על ידי הרשויות השונות הביאו לשינוי של ממש בגישת ממשלת ישראל לחברת מיקרוסופט ישראל". פרישטיק הדגיש כי למרות ההפסד בבג"צ, הביאה המערכה המשפטית כולה, אותה ניהל הפורום בשנתיים האחרונות, לתוצאות חיוביות, ביניהן ביטול הסכם המסגרת שהיה קיים בין משרד האוצר לבין מיקרוסופט על ידי סגן החשב הכללי במשרד האוצר.

ממיקרוסופט ישראל נמסר בתגובה: "מיקרוסופט מברכת על פסיקתו של בית המשפט העליון. הוכח סופית כי אין בסיס לטענות של גורמים אינטרסנטיים הפועלים בשוק, שניסו להשיג יתרונות מסחריים באמצעות פנייה לבית המשפט. העותרים לא גילו מעולם מהם המקורות הכספיים שמממנים את הפעילות שלהם. ההחלטה תאפשר לארגונים במגזר הממשלתי, הציבורי והפרטי לקבל החלטות על בסיס עלות לעומת תועלת. מיקרוסופט סבורה שתחרות על בסיס מקצועי, ללא שיקולים זרים, משרתת את טובת הציבור בצורה הטובה ביותר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by