ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט שוב מנצחת 
 
 sendo x - אפשר לעשות טלפונים חכמים גם בלי מיקרוסופט   
 
מערכת חיים ברשת

סנדו החליטה לרדת מהתביעתה כנגד עוונותיה החמורים של מיקרוסופט ולהגיע לפשרה כספית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הונאה, הפרות חוזה וגניבת סודות מסחריים. אלו היו האשמות החמורות של סנדו, יצרנית טלפונים סלולריים קטנה מבריטניה כנגד מיקרוסופט, בתביעה שהוגשה לפני כשנתיים.

השבוע, סנדו עדיין מאמינה בטענותיה, אבל היא מוכנה להתפשר עם מיקרוסופט ולבטל את התביעה כנגד חברת הענק, כך מדווח הגרדיאן.

הקשר בין שתי החברות החל בשנת 1999, כשהן חתמו על שיתוף פעולה ולייצור טלפונים חכמים המבוססים על טכנולוגית ה- Stinger של סנדו. תאריך ההשקה של המכשיר יועד לאוגוסט 2001, אולם רגע זה מעולם הגיע, היות ומיקרוסופט זרקה את סנדו, והחלה לשתף פעולה עם חברה אחרת, זולה יותר, מטיוואן.
 
 
בכתב התביעה טוענת סנדו, כי מיקרוסופט "רקמה תוכנית סודית" לגנוב את הידע המקצועי של סנדו, את הניסיון שלה בתחום הטלפונים החכמים, את לקוחותיה ואת לקוחותיה הפוטנציאלים, ולהעביר אותם לשותפתה הבאה.

עוד טוענת התובעת, כי מיקרוסופט סירבה לממן את עלויות הפיתוח של המכשיר שלא נולד, כפי שהבטיחה, מה שדחף את סנדו קרוב מאד לפי התהום הכלכלי.

החברה ממשיכה וטוענת כי הסיבה שמיקרוסופט לא שילמה את הסכומים שהתחייבה על פי החוזה, היתה משום שהיא המתינה בשקט לפשיטת הרגל של סנדו, במטרה לקטוף אחר כך את הטכנולוגיה שלה כפרי בשל.

מיקרוסופט מכחישה רשמית את כל הטענות.
 
השבוע הסכימה סנדו לרדת מהתביעה, שהושוותה לקרב בין דוד לגוליית, בתמורה לפשרה כספית. פרטי הפשרה המדוייקים לא נחשפו, אולם ידוע כי מיקרוסופט תשלם, בסופו של דבר, סכום כסף מזומן לתובעת, וכן היא תחזיר את 4% מהמניות של סנדו הנמצאות בבעלותה.

מומחים טוענים כי הסיבה שסנדו הסכימה לרדת מהתביעה ולהתפשר, היתה אי יכולתה לעמוד בהוצאות המשפט הכבדות. סנדו השקיעה 6 מליון ליש"ט בתביעה, סכום פעוט עבור חברה כמו מיקרוסופט, אולם סכום קריטי עבור חברה קטנה יחסית כמו סנדו. לטענת המומחים, כדי לנצח את סוללת עורכי הדין של מיקרוסופט, צריך משאבים לא מבוטלים, החסרים לסנדו שעדיין נמצאת בהפסדים, למרות התאוששותה המסויימת בתקופה האחרונה.

"הרגשנו שהוליכו אותנו שולל, ושיש לנו קייס חזק", סיפר מאריק ואן-הורן, סמנכ"ל תקשורת בסנדו, "אבל זו היתה החלטה כלכלית. החלטנו שטוב יותר יהיה להגיע לפשרה ולהביט לעבר העתיד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by