ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
IBM: לתת זה לדעת שתקבל 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברת IBM תתרום לשני ארגוני קוד פתוח, חלקים מהטכנולוגיה שלה לזיהוי קול, בשווי 10 מליון דולר. המרוויחה העיקרית – חברת IBM

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת IBM הודיעה היום (ב') כי היא מתכוונת לתרום חלקים מהקוד שלה לזיהוי קול (Speech recognition) . שווי התרומה מוערך ב-10 מיליון דולר, כך מדווח הניו יורק טיימס.

קבוצת הפיתוח של שרתי Apache תקבל כתרומה, אוסף של אפליקציות לזיהוי מילים כדוגמת תאריכים, שעות ושמות של ערים ומקומות. טכנולוגיה כזו תאפשר למשתמשים לנהל שיחות עם מערכות ממוחשבות ברמה בסיסית, כדוגמת הזמנת טיסה או כרטיסים להצגה.

קבוצת הקוד הפתוח השנייה ש-IBM תרעיף עליה שורות קוד היא הקרן Eclipse Foundation.
 
 
התרומה אינה סתם מחווה של רצון טוב, אלא החלטה אסטרטגית של תאגיד IBM לדחוף את פיתוח טכנולוגית זיהוי הקול, להרוויח את שעות העבודה של המתכנתים של קהילת הקוד הפתוח, ולעקוף את מתחרותיה, ובראשון מיקרוסופט.

"מטרתנו היא לדאוג שהמערכת האקולוגית הזו תמשיך ותגדל", מסביר סטיבן מיילס, סמנכ"ל תוכנה בחברה. "במידה והדבר אכן יתממש, אנחנו מאמינים כי יופיעו יותר הזדמנויות עסקיות עבור חברת IBM".

כמו כן החברה מעוניינת לפתח סטנדרטים פתוחים בתחום זיהוי הקול: "אנחנו מנסים לעודד את התעשייה לפתח סטנדרטים פתוחים, על מנת להביא לפיתוחן של יותר אפליקציות דיבור" מסביר מיילס.

במשך שנים רבות התבשלה הטכנולוגיה לזיהוי קול במעבדות המחקר והפיתוח ולאחרונה היא נכנסת יותר ויותר למיינסטרים. האלגוריתמים ממשיכים להתפתח, מה שמאפשר להגדיל את אוצר המילים המזוהות, למרות שטעויות בזיהוי עדין קיימות למכביר. כמו כן, יישום הטכנולוגיה באתרי אינטרנט נעשה פשוט וזול יותר, ומפתחי אתרים כבר יכולים להשתמש בכלים מוכנים וזמינים.

אין זו הפעם הראשונה שבה IBM תורמת פיסות קוד. מזה זמן החברה נוהגת לתרום לפרויקטים של קוד פתוח, כדוגמת Apache ומערכת ההפעלה לינוקס. רק בחודש אוגוסט תרמה החברה את מסד הנתונים Cloudscape ל- Apache. "זה המשחק הקבוע שלנו" מודה מיילס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by