ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הודו שלום, במה אפשר לעזור? 
 
 
מערכת חיים ברשת

תעשיית ההיטק בארה"ב צועדת בעקבות תעשית הטקסטיל ומעבירה את מקומות העבודה להודו. התעשיינים וההודים מבסוטים. העובדים האמריקנים קצת פחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למרות מאמצי ממשל ארה"ב להשאיר את מקומות העבודה בתחומה, ההכנסות מעסקי מיקור החוץ (Outsourcing) של תעשיית התוכנה בהודו, צפויות לגדול ב-30% עד למרץ 2005. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

יותר ויותר חברות מארצות הברית מגלות כי עבודות כדוגמת חישובי שכר והקמת מערכות לתמיכה טכנית, זולות יותר לביצוע במדינות כמו הודו. זאת על חשבון העובדים המקומיים, שלא ממש אוהבים להיות מובטלים.
 
 
סוגיית מיקור החוץ תפסה השנה חלק נכבד מהתעמולה במרוץ לנשיאות, ונחקקו כ-120 חוקים במטרה להגביל את בריחת מקומות העבודה אל מעבר לים.

אולם למרות המאמצים הממשלתיים בארה"ב, הודו נהנית מהרצון של המעסיקים האמריקנים להרוויח כמה שיותר ולשלם כמה שפחות, והכנסותיה ממיקור חוץ הגיעו ליותר מ-12 מיליארד דולר רק בשנתיים האחרונות.

על פי המחקרים והתחזיות שנערכו בהודו, מספרים אלו ימשיכו לגדול, כך סיפר קירן קרניק, בכיר בתעשיה המקומית, במהלך כנס שהתקיים אתמול (ב'). לשמחתו "שום חוק עדיין לא הצליח למנוע את ההגירה של העבודה מארה"ב אלינו".

יחד עם, קרניק מודע לבעיה שפריחה בתעשיית ה-IT ומיקור החוץ בהודו כרוכה בדילדול מקומות עבודה במערב.

"הויכוח הזה לא תם, והוא לא הולך להעלם בזמן הקרוב", סיכם קרניק. נראה שגם התלהבותם של התעשיינים להקטין את עלויות היצור באמצעות העברתו אל מעבר לים לא הולכת לדעוך, כך שהסיכויים שלנו להיתקל בתומכים דוברי אנגלית בעלי מבטא הודי ממשיכים וגדלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by