ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מזל טוב! ל-MyDoom נולדה רביעייה 
 
 
מערכת חיים ברשת

במהלך הסופשבוע שוחררו 4 גרסאות חדשות של תולעת MyDoom; ייתכן כי מדובר בהקדמה לגרסה קטלנית בהרבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר שבמהלך סוף השבוע שוחררו לאוויר הרשת ברצף ארבע גרסאות חדשות של הוירוס הידוע לשמצה MyDoom, ישנו חשש בקרב מומחי אבטחה כי זוהי רק הקדמה לקראת שחרורו של וירוס חדש וקטלני יותר, כך מדווח אתר CNet.
 
 
הגרסה המקורית של וירוס MyDoom, שוחררה בינואר, והתפשטה ברשת כקובץ מצורף לדואר זבל. הוירוס, שהוכרז בזמנו כאחד מן הגרועים שנוצרו מסוגו, מתוכנת להציף בזרמי מידע אתרים השייכים לחברת מיקרוסופט או לקבוצת SCO (קבוצה שטוענת לבעלות על הטכנולוגיה שעומדת בבסיסה של מערכת ההפעלה Linux).

לא רק שהגרסאות החדשות של הוירוס חידשו את המתקפות על מיקרוסופט, אלא שאף נכלל בו קוד למניעת הסרתו, כנראה כדי להשיג שליטה על מספר רב יותר של מחשבי PC. תיאוריה אפשרית אחרת היא כי פיתוח חוזר של אותו וירוס מרמז על כך שכותבי הוירוס בוחנים את יכולותיו על מנת ליצור גרסה קטלנית יותר, או שייתכן והוא הגיע לידיהם של קבוצת כותבי וירוסים חדשה.
 
אנקדוטה מעניינת נוספת הקשורה בעניין הינה שכותבי הוירוס המתחכמים צירפו לשתיים מתוך ארבע הגרסאות של הוירוס (MyDoom.V ו-MyDoom.U) הודעה סודית בזו הלשון: "We searching 4 work in AV industry", כלומר: "אנחנו מחפשים עבודה בתעשיית האנטי-וירוס", לא פחות. לא ברור אם מדובר בסוג של הלצה, או שכותבי הוירוס סבורים באמת ובתמים כי יצירת וירוסים והפצתם ברחבי הרשת הינם הואריאציה חדשה לתיק עבודות אישי בעידן ה-IT, אבל פנייתם זו, בהחלט פותחת סוג חדש של קופת שרצים (או שמא תיבת וירוסים).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by