ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
וחשבתם שלכם יש ג'וב מסריח 
 
 
מערכת חיים ברשת

באנגליה כבר סיימו לתכנן את הרובוט הראשון שיוכל לקיים את עצמו בעזרת מזון. מה בתפריט? זבובים וצואה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדענים באוניברסיטה במערב אנגליה תכננו רובוט עצמאי לחלוטין, אשר מזין את עצמו על ידי זבובים אותם הוא מושך באמצעות צואה והופך אותם לחשמל, כך מדווח אתר הרג'יסטר.

"אקובוט 2", עתיד להיות הרובוט הראשון מסוגו אשר יוכל לספק לעצמו את מקור האנרגיה, ולא יהיה צורך בהתערבות גורם אנושי לצורך טעינתו. עם זאת, כרגע מפתחיו של הרובוט נאלצים להאכיל אותו באופן ידני, זאת עד שתושלם מערכת לכידת הזבובים שלו.
 
מקור האנרגיה של הרובוט הינו מתקן מיוחד, אשר הופך את הסוכר המצוי בגופו של הזבוב לחשמל. המתקן מכיל שמונה תאים המשמשים כ"תאי דלק" (בהם נמצא הרפש המשמש למשיכת הזבובים), ובקטרייה המצוייה בכל אחד מהתאים הללו מפרקת מולקולות מסויימות בגופו של הזבוב, ומשחררת אנרגיה הנקלטת על ידי המתקן.

האתגר המרכזי העומד כעת בפני מפתחי הרובוט, היא לאפשר לו להשיג את ה"ארוחה" שלו בכוחות עצמו. "אחד הדברים הטובים בזבובים, הוא שאתה יכול לגרום להם לבוא אליך", אומר כריס מלויש, מדען ראשי בצוות האוניברסיטה.

הרובוט מיועד לפעול בעיקר בסביבות שאינן ידידותיות לאדם, למשל במקומות בהן צבא עורך ניסויים ביולוגיים, או במקומות בהן הטמפרטורה מסוכנת מדי לבני אדם. חיישנים המצויים על גבי הרובוט יאספו את הנתונים בשטח, וישלחו אותם חזרה לתחנת הבסיס. השאלה היותר מעניינית, היא מי יהיה אחראי לחידוש מלאי הרפש על הרובוט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by