ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ככה שומעים מוסיקה! 

ככה שומעים מוסיקה!

 
 
אורי גושן

נגן המדיה החדש והמצוין של מיקרוסופט, תוכנה קטנה לשיפור ביצועי המחשב, גרסא טרייה לסקייפי ומשחק אחד שיטריף לכם את המוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חיים בקיבוץ – התוכנה השיתופית

 
TuneUp Utilities 2004 - הדרך הקלה למערכת ההפעלה

אוף, אני שונא את החיצים האלו של "קיצורי הדרך". לא ביקשתי שיופיעו, הם לא עוזרים לי בשום דרך והם מכערים לי, ברוב חוצפתם, את האייקונים שבשולחן העבודה שלי. לדאבוני, עצם המחשבה שעלי להיכנס לעשרות חלונות, תפריטים, מסמכי עזרה והסברים על מנת לשנות את צורתם של הסמלים התמימים, גרמו לי להתחרט ולהשלים עם העובדה המטרידה שפשוט חבל על המאמץ.

לאחר שנתקלתי (ולגמרי במקרה) בתוכנה זו, הבנתי שהחצים היו רק מנה ראשונה. לא חשבתי שכל אותן משאלות שצצו במוחי בנוגע למערכת ההפעלה (ודוכאו באכזריות על ידי כוחה של העצלנות), ישובו ויקבלו פתרון מהיר. התרשמתי מאוד מכמות האפשרויות שהיא מציעה, עזבתי הכול, והתחלתי לשפר את מערכת ההפעלה שלי.
 
 
הפעלתי את TuneUp Utilities 2004. חלון ידידותי בירך את פני בחום, והציע לי את מרכולותו מבין 5 קטגוריות שונות. בראשונה, יכולתי לשנות הגדרות מערכת, לשלוט על התוכנות המופעלות עם אתחול המחשב ולקבל מידע על המערכת. בשניה, הוצע לי לנקות שאריות קבצים ותוכנות בדיסק הקשיח וברג'סטרי. השלישית והיעילה במיוחד, עזרה לי לאבחן בעיות במחשב, לקבל הסבר עליהן, ולאחר מכן אפילו הציעה אפשרות תיקון אוטומטית או ידנית. "תחזוקה בקליק אחד" היא אחת מהפונקציות החביבות והידידותיות לאיתור אותן תקלות ותיקונם באופן אוטומטי.

הקטגוריות הנוספות מיועדות למשתמשים מנוסים יותר, בעזרתן תוכלו לשלוט על הרג'יסטרי ותוכנות שרצות ברקע, למחוק קבצים ללא יכולת שחזור ולשחזר קבצים אחרים מתוך סל המחזור. אין כמעט פן במערכת חלונות שהתוכנה אינה מכסה. עם זאת, יש לנקוט במשנה זהירות כאשר מדובר בהגדרות חשובות או קבצי מערכת, אך בכל מקרה קיימת מערכת גיבוי העוקבת אחר שינויים שנגרמו על ידי התוכנה, ובמידת הצורך ניתן לשחזר את המצב הקודם.

כל האגודלים למעלה.
 
גודל: 6.73MB

גרסה: 4.12316 (2004)

רשיון: שיתופי

להורדה
 
 

אין כָסף - הפינה החינמית

 
Windows Media Player 10 - Final Release

עם כל סערת ה - SP2, בקושי שמענו את ציוצו הרך של המדיה פלייר החדש, אשר בקע לפני כשבוע מגרסת הבטא שלו, ועשה את צעדיו הראשונים בתור גרסה מלאה וסופית

שירותים מקוונים הוא שם המשחק, וגם כאן יש שתי קבוצות ששואפות למקום הראשון. בדומה לנגן של אפל (iTunes), גם במדיה פלייר החדש לא תוכלו לברוח מאותו כפתור קטן שיכניס אתכם לעולם המוסיקה והבידור החמים והנעים. שירותי רדיו, סרטים וטלוויזיה הם רק מתאבן למנה העיקרית - חנות מוסיקה מקוונת. אם כבר יש לכם אלפי שירים על המחשב, למה שלא תבדקו גם את הדיסק החדש של בריטני ספירס, המוצע למכירה ב -9.99$ בלבד, למשל?
 

עושים סדר

 
אבל אם נתמקד במוצר עצמו, ללא השירותים הנלווים, בהחלט מדובר בקפיצת מדרגה משמעותית. התוכנה פחות כבדה משהיתה ותופסת פחות זיכרון, הממשק הגרפי יפה ונוח יותר, ואם בעבר היינו מבולבלים מעט מהתפריטים המפוזרים, הרי שכעת ישנו תפריט עליון מרכזי אחד.

נראה כי המשפט "מה ברצונך לעשות היום" שמיקרוסופט החדירה לנו למוח, הפך בתת מודע למשהו שאנו שואלים את עצמנו ללא מילים. הכנסתם דיסק לכנון? הוא יושמע אוטומטית. רוצים לצרוב שירים על דיסק? הנה הכפתור. ומה לגבי העתקת טרקים מהדיסק אל המחשב? אין בעיה. הכול מוגש כמעט על מגש של כסף, ואפילו לא צריך סכו"ם.
 

לא רוצים לשחק עם התפוח

 
גולת הכותרת של הפלייר החדש היא ללא ספק אפשרות הסנכרון האוטומטי לנגנים ניידים. אופציה זו מיועדת למכשירים לשמיעת מוזיקה דיגיטלית כגון ה-Ipod ודומיו, אך באופן מפתיע - Ipod עצמו הוא לא אחד מהם. עם חיבור הנגן הנייד למחשב, המדיה פלייר יבדוק את ספריית השירים והסרטים, יאסוף עליהם מידע ויעתיק אותם אוטומטית אל המכשיר הנייד. תוכלו להתאים אישית את מאפייני הסנכרון על מנת להעתיק קבצים בעלי משתנים מסויימים, כגון הסרטים הנצפים, השירים המושמעים, וקטעי הוידאו החדשים ביותר שלכם, למשל.

מאפיינים חדשים נוספים ששווה להזכיר, כוללים למשל שינוי מהירות הניגון של השירים ללא עיוות הטון, יכולת שילוב סוף שיר אחד עם התחלתו של אחר לשמיעה רציפה (Cross Fading), אקולייזר והדמיית צליל תלת מימדי, שינוי רמת בהירות הווידאו, צבע המעטפת של הנגן ועוד. בשורה התחתונה, הגרסה החדשה מצדיקה הורדה והתקנה גם למי שאין נגן נייד, אך מי שפשוט לא אוהב את המדיה פלייר (יש מספיק מסתבר), יוכל להסתדר גם בלי.
 
גודל: 12.07MB

גרסה: 10

רשיון: חופשי

להורדה
 

עד כאן - פינת העדכונים

 
Skype - בת 1
 
גרסה אחרונה: 1.0.0.29
גרסה קודמת: 1.0.0.18
תאריך שחרור: 18 אוגוסט 2004
מה חדש

להורדה
 

מפיג שעמום שבועי - פינת המשחקים

 
Shape Shifter - חוזרים לילדות

כנראה בשל גילי (הלא מופלג בכלל) אני זוכר את אחד הצעצועים היותר פופולאריים בקרב ילדים, ואולי גם כמה מבוגרים שעדיין לא התבגרו. אני מדבר כמובן על אותה קופסא מוזרת מראה בה 3 חורים, כאשר כל חור מעוצב בצורה גיאומטרית שונה. נדיר לראות מקוריות באותן יצירות אומנות, לכן סביר להניח שאותן צורות היו משולש, ריבוע ועיגול (מישהו אמר "עזריאלי"?).

במשחק הבא תוכלו למצוא את הגרסה ה"מעט" יותר מתוחכמת של אותו שעשוע ילדות, ובנוסף על כושר המחשבה וההגיון שלכם, תצטרכו להפעיל לא מעט זריזות ידיים ועיניים. בחלון המרכזי, תוכלו לראות מספר מסילות הנעות מכיוון אחד לכיוון השני, ובהן מעיין חורים בצורות שונות. בתחתית החלון נמצא מאגר הצורות שלכם, שם תמצאו את החלקים המתאימים לחורים שעל המסילות. מטרתכם היא לגרור את אותן צורות אל מקומן על המסילה בזמן הקצר ביותר.

נשמע פשוט? ברמת הקושי הקלה ביותר (שלב 1 מתוך 99), תקבלו רמז שיהיה לכם מאוד קשה בלעדיו בהמשך; בכל פעם שתרימו צורה כלשהי, כל התבניות הריקות אליהם תוכלו לגרור את אותה צורה יהבהבו, וכך תוכלו לסיים את השלב במהירות. ככל שתתקדמו בשלבים הצורות יהפכו למורכבות יותר, דומות יותר אחת לשניה אך שונות זו מזו, והרמז אף הוא יעלם.

באפשרותכם לבחור גם בסוג משחק נוסף, בו עליכם לנצח את השעון. אם לא תהיו זריזים מספיק ולא תשלימו שורה מלאה של צורות, תתווסף לכם עוד שורה, ועוד שורה, עד אשר לא יהיה יותר מקום על המסך, והמשחק יגמר. ואם אתם חושבים שמדובר ב"משחק ילדים", אתם מוזמנים להתחיל ישר מהשלב האחרון. רק אל תבכו לנו אחר כך אם תפסידו תוך 20 שניות.
 
גודל: 3.16MB

רשיון: שיתופי

להורדה
 

ועכשיו, אתם

יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? כתבו לנו או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by