ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זה לא הגודל, זה הנפח 
 
 
מערכת חיים ברשת

סמסונג משיקה טלפון סלולרי הכולל דיסק קשיח של 1.5 ג'יגה בייט. תחילתה של מהפכה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביום שני השיקה ענקית הסלולר סמסונג מכשיר חדש המכיל בתוכו דיסק קשיח בנפח 1.5GB המסוגל על פי דברי החברה, לאחסן סוגים שונים של מדיה דיגיטלית, כך מדווח אתר Zdnet.

טלפון הצדפה, מדגם SPG-V5400, הוצג לראשונה בכנס הטלקומוניקציה הבינלאומי (ITU) שנערך אתמול בדרום קוריאה, ועל פי דוברת החברה לי יורים, זהו הטלפון הנייד הראשון מסוגו בעולם המכיל דיסק קשיח. החברה תתחיל לשווק אותו ככל הנראה, עד סוף החודש ובדרום קוריאה בלבד.
 
 
בעלי הטלפון החדש יוכלו השתמש בו ככונן נייד לכל דבר, ולאחסן בתוכו סוגים שונים של מדיה דיגיטלית, בינהם תמונות אשר צולמו בעזרת מצלמת הסטילס המובנית או קבצי מוסיקה. עם נפח דיסק קשיח שכזה, המכשיר יוכל גם לשמור מעל ל- 350 שירים בפורמט MP3 שהוקלטו באיכות קול סטנדרטית (128 ביט לשניה), ולהשמיעם מתוך מכשיר רדיו באמצעות משדר FM מובנה.

פונקציות נוספות במכשיר כוללות יציאה לחיבור לטלוויזיה, זוג רמקולים, צלצול באיכות 64 פולי ושני מסכי LCD. המחיר של הטלפון עומד כרגע על כ-$800, ונראה שבתור טלפון נייד וכונן נייד, עלותו יקרה יחסית לאמצעי אחסון דיגיטליים אחרים, נפוצים וזולים יותר.
 
 
בשנים האחרונות, תעשיית מכשירי כף היד התחבטה בשאלה האם טלפונים ניידים ישלטו על התחום, או שאלו ימשיכו לעמוד בראש הסולם לאורך זמן. נראה כי מהפיכת הטלפונים החכמים שפרצו אל השוק עשתה את הרעש המתאים, ויצרניות הדיסקים הקשיחים מתחילים לחשוש מעט ולפתח כוננים קטנים יותר ובעלי נפח גדול יותר.

השקת המוצר החדש, מן הסתם, תגביר את התחרות בשוק הכוננים הזעירים הצפוף גם ככה. בשביל מה צריך לסחוב איתך Disk On Key כשיש לך 1.5 ג'יגה, קבוע בכיס?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by