ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זוכה ההאקר שהואשם בניסיון חדירה לאתר המוסד 
 
 
טלי לכיש

היום חיזק בית המשפט המחוזי בירושלים את החלטת בית משפט השלום, ודחה את ערעור המדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המדינה שוב נחלה הפסד בקרב המשפטי שהיא מנהלת נגד ההאקר אבי מזרחי, כשערעור שהגישה על זיכויו מנסיון פריצה לאתר המוסד, נדחה היום (שלישי), כך מדווח הבלוג של עו"ד חיים רביה.
 
 
בסוף שנת 2003 הועמד מזרחי למשפט בשל האשמה שביצע חדירה שלא כדין לאתר האינטרנט של המוסד. מזרחי, איש מחשבים ירושלמי בן 23, ביקש להצטרף לשורות המוסד. מאחר והתגלה כי טפסי הצגת המועמדות באתר לא היו מאובטחים כראוי בתחילה, החליט מזרחי כי למרות שהוצהר על תיקון התקלה, מילה של המוסד אינה מילה. כדי לוודא שטפסי המועמדות מאובטחים כראוי, הריץ על האתר תוכנת סריקת פורטים (Port Scanning) שהוריד מהאינטרנט. המוסד מצידו, משהבחין כי מישהו מנסה לפרוץ לו לאתר, איתר את מזרחי והגיש נגדו תביעה.

בית המשפט, שהשתכנע כי מזרחי אכן התכוון רק לבדוק את מידת האבטחה באתר, לא רק שזיכה אותו מאשמת חדירה שלא כדין לאתר האינטרנט של המוסד, אלא אף ראה בחיוב בדיקות אבטחה של אתרי אינטרנט שנערכות על ידי הגולשים, אפילו אם הן כוללות ניסיונות חדירה. "אין כל פסול שגולשים יפרסמו ברבים אתרי אינטרנט (ובעיקר שרתי אינטרנט) שאינם מאובטחים. אם רשימה כזו תפורסם ברבים, יהווה הדבר תמריץ וזרז לאחראים לתקן את חורי האבטחה שלהם", ציין השופט אברהם טננבוים בפסק הדין.
 
כאמור, היום, דחה בית המשפט המחוזי בירושלים את ערעור המדינה, והשאיר את החלטת הזיכוי על כנה. בין נימוקיהם לקבלת פסיקת הערכאה התחתונה, שכללו גם פטור מחמת חרטה, ציינו השופטים הכט, רביד ואפעל-גבאי כי יש לעשות הבחנה בין חדירה למחשב (הכנת אמצעים, איסוף מידע ותכנון פעולה), לבין ניסיון (הפעלת פקודות המתיימרות ללא הצלחה לחדור לחומר מחשב), ולכן מעשיו של מזרחי ושאר נסיבות המקרה לא נחשבים כדי ניסיון חדירה לאתר המוסד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by