ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רבע מליון הודעות SMS בבזק 
 
 
טלי לכיש

מסתבר שהגימיק עובד לא רע: ההודעות הקוליות המעוותות התחבבו בהצלחה על הקהל הישראלי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאז הושק שירות Bדיגיטל, המאפשר שליחת הודעות SMS לכולם (לסלולריים, למכשירי בזק תומכים וגם לכאלו שאינם תומכים), נראה כי השרות החדש צובר תאוצה מרשימה. על אף שהוא קיים רק כחודשיים, מדווחים בבזק בגאווה, כבר נשלחו באמצעותו למעלה מרבע מיליון הודעות טקסט.

החברה מכרה עד כה יותר מ-25,000 מכשירי Bדיגיטל וכ-40% מתוכם הם מכשירים תומכי SMS. בנוסף, בבזק מעריכים כי לפחות כמות דומה של מכשירים נמכרה ברשתות מחוץ לבזק. בסה"כ יש כרגע בשוק, על פי ההערכות, יותר מ 50,000 מכשירי טלפון דיגיטליים.
 
 
היתרון הבולט של העברת הודעת ה-SMS לרשת בזק הוא שגם טלפונים שאינם דיגיטליים יכולים לקבל הודעות SMS "המתורגמות" להודעות קולית מעוותת. למזלה של חברת בזק, השירות המוזר, שאפילו החברה עצמה לא היה לה משהו יותר טוב לומר עליו מאשר "משהו שלא תוכלו להתעלם ממנו", הפך ליופי של גימיק.

בבזק כנראה לא למדו שאסור לפגוע בתרנגולת שמטילה ביצי זהב, וסיפרו כי מאז השקת השירות הוכנסו שיפורים רבים בתוכנת ה-Text to Speech. עוד הוסיפו בבזק כי איכות ההודעה הקולית השתפרה פלאים בחודשים האחרונים. עם זאת, לאור הפופולריות של קול הנוכחי, לא בטוח שהקהל הרחב יסכים עם בזק על כך שה"שיפור" באיכות הקול אכן רצוי.
 
פנינה שנהב, סמנכ"ל לשיווק ולמכירות, ציינה כי התכונות של אפשרות שליחת SMS והזיכרונות הן אחת הסיבות שהטלפונים הדיגיטליים הם כל כך פופולריים. "המכשיר הדיגיטלי נותן מענה אמיתי לאיכויות שהיו קיימות קודם לכן רק בטלפונים הסלולריים. אני בהחלט מאמינה שבאמצעות המכשירים החדשניים הללו, נצליח להחזיר לבזק במהירות חלק מהתנועה שאבדה לטובת הרשתות הסלולריות".

עד היום, נמכרו בעיקר שלושה דגמים של מכשירים דיגיטליים שהם תומכי SMS: דייהו 3100, דייהו 4000 והגנוק 9005 שמתחיל להימכר בימים אלה. אחרי החגים, צפויות השקות של דגמים משוכללים נוספים תומכי SMS ובעלי מסך צבעוני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by