ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט הכריזה על השקת ה-SP2 בעברית 
 
 
טלי לכיש

היום הכריזה החברה על השקת הגרסה העברית לערכת השירות. תוצע להורדה באתר החברה בעוד כשבועיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במסיבת עיתונאים שנערכה היום הודיעה מיקרוסופט על השקת Windows XP SP2 בעברית. ראשי החברה בישראל הודיעו כי הערכה תשוחרר ליצרנים ב-17.9.04, ותהיה זמינה ב-Download Center ב-20.09.04. כשבוע מאוחר יותר (28.09.04), תעלה הגירסא ל-Windows Update ותהיה זמינה כעדכון אוטומטי. כמו כן, החל מתאריך זה ניתן יהיה להזמין את העדכון בגרסת CD מאתר מיקרוסופט.

יותר ממיליון איש בחנו את העדכון ברחבי העולם, כאשר בבדיקת הגרסה העברית לבדה הושקעו מאות שעות אדם, כך מעידים במיקרוסופט. הבדיקה כללה תיבות דו שיח (Dialog Boxes) חדשות ומעודכנות רבות, בעיקר בנושאי אבטחה, רשת אלחוטית ותמיכה בטכנולוגיית BlueTooth. בנוסף נבדקה תאימותה של חבילת השירות לעשרות יישומים בעברית של בתי תוכנה מקומיים.
 

"SP2 היא לא סתם עדכון, אלא כמעט מוצר חדש"

 
מנהל השיווק של Windows XP במיקרוסופט ישראל, ד"ר ישראל שור, טען כי מדובר במהפכה של ממש - "ערכת ה-SP2 היא לא עוד סתם עדכון, אלא כמעט מוצר חדש", אמר במסיבת העיתונאים; עם התקנת ה-SP2 מערכת ההפעלה תהיה מוגנת כעת בהגנה פרו-אקטיבית כברירת מחדל. בניגוד למצב שהיה קיים עד עכשיו, כעת כבר לא מחכים שהמתקפות והוירוסים יגיעו כדי להפעיל את אופציות האבטחה, אלא ההגנה פעילה כל הזמן ברקע.

בין היתר כוללת ערכת SP2 את מרכז האבטחה (Security Center) המאפשר לבדוק את סטטוס מערכות האבטחה במחשב, מנגנון חסימת חלונות קופצים, כלי הגנה לרשת, מנגנון לחסימת הודעות ותוכנות בלתי רצויות. נתון מעניין שהוזכר הוא כי כמחצית מעידכוני האבטחה ב-SP2 הינם לגבי ה-Internet Explorer, שממנו מגיעים מרבית הוירוסים, התולעים ורושעות אחרות.

"Windows XP SP2 היא מהלך משמעותי ביותר במימוש היעד של סיוע ללקוחותינו להפוך את מחשביהם בטוחים וחסינים יותר בפני סכנות ומתקפות רשת ההופכות מתוחכמות יותר ויותר", אמר אריה סקופ, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל. "ערכת SP2 היא תוצר של השקעה ממושכת בפיתוח חדשני ושיתוף פעולה נמרץ עם שותפיה של מיקרוסופט בתעשייה." דוגמא אחת לכך היא הסכם שיתוף הפעולה עליו חתמה מיקרוסופט עם חברות האנטי וירוס המובילות, במסגרתו ניתן יהיה להוריד תוכנות אנטי-וירוס לניסיון חינמי לתקופות של מספר חודשים מאתר החברה; תוכנת האנטי וירוס של מקאפי אף תינתן לתקופת ניסיון של שנה שלמה. דוגמא שנייה היא ממשק המותקן ב-SP2 אשר "מדבר" על כל אותם אתרי תוכנות האנטי וירוס, ובודק מולם האם תוכנת האנטי וירוס המותקנת במחשב מעודכנת לעומת הגרסה האחרונה המוצעת על ידי אותה חברה, ואם לאו, ה-SP2 מבצעת עדכון אוטומטי לתוכנת האנטי וירוס בעצמה.

במיקרוסופט טענו כי (בינתיים?) אין בכוונתם להתחרות בתוכנות האנטי וירוס, אלא פשוט להפוך את משתמשי הקצה למוגנים יותר, כמובן. לא שחשדנו.

במיקרוסופט מודים כי הפיירוול של ה-SP2 עצמו לא מושלם, וכי הם מקיימים שת"פ עם סימנטק ומקאפי, וממליצים להמשיך להפעיל במקביל את הפיירוולז שלהם במחשבים שבהם הם מותקנים. מבחינת מיקרוסופט ה-SP2 נועד לשנות את המצב הנוכחי שבו במרבית המחשבים האישיים לא מותקנים פיירוולז, תוכנות אנטי ועדכוני אבטחה, בעיקר בשל חוסר מודעות המשתמשים. הפיירוול של ה-SP2 לפחות ייתן כעת הגנה כלשהי על מאות אלפי מחשבים שחסרו הגנה מינימלית.
 

חזית המלחמה בספאם

 
בנוסף הכריזו במיקרוסופט שהם לוקחים את הובלת חזית המלחמה באנטי-ספאם על עצמם, מתוך הבנה שמדובר במערכה כוללת שיש להילחם בה במספר מישורים במקביל, אחרת זו תהיה מלחמה אבודה. כחלק מן המאבק הקימה מיקרוסופט את פורום ספקיות האינטרנט, אשר למרות התחרות ביניהן התאחדו למאבק בדואר הזבל בהובלת מיקרוסופט, מתוך אינטרס להוריד את העומס מעל שירות הלקוחות שלהן, ולשפר את התעבורה ברשת. בנוסף הולכים במיקרוסופט על המישור המשפטי, ולאחרונה הוסיפו נציגי החברה את הערותיהם והצעותיהם למסך הצעת חוק האנטי ספאם של משרד התקשורת. אבל במיקרוסופט החליטו לא לחכות רק ליוזמות המשפטיות הממשלתיות, ונקטו ביוזמה פרטית כמו במקרה שבו נכנסה החברה למאבק משפטי כנגד מפיצי דור זבל אשר הכיל תמונות של סקס עם חיות, ובחברה הודיעו כי הם לא מתכוונים לעצור שם.

כמו כן, במסגרת מסיבת העיתונאים הכריזה מיקרוסופט גם על השקת מוצר ISA Server 2004 (Internet Security and Acceleration Server), גרסת המוצר המתקדמת של החברה לפתרון אבטחה רב-שכבתי עבור חברות וארגונים.

מוקד שירות הלקוחות של החברה החל כבר במתן שירות תמיכה בחינם ללקוחות פרטיים המבקשים סיוע בהתקנת חבילת השירות. מידע שימושי רב ונוסף, כולל לינק להורדת מנגנון העדכונים האוטומטי ניתן למצוא באתר המקומי של החברה. מיקרוסופט קוראת ללקוחותיה להקפיד על עדכוני התוכנה, תוך המלצה לעשות שימוש במנגנון ה-Automatic Updates, לעשות שימוש ב-Windows Firewall ובתוכנות אנטי וירוס עדכניות.

עוד על ה-SP2 החדש של מיקרוסופט:
מחקר: אחד מכל עשרה מחשבים סובל מ- SP2
היכונו לביאת העדכון האוטומטי
SP2 – עובד גם על עותקים לא חוקיים
זה היה זריז: תיקון ראשון ל-SP2
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by