ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת משחק: חיה רעה 
 
 תמונה קבוצתית בפסגת השלום   
 
אנדריי אפרמוב, גיימר

המשחק "Creature Conflict" עומד לנסות לעשות את מה שסדרת "worms" עשתה – רק יותר טוב, הרבה יותר מופרע ובתלת ממד מלא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ליוצרים של סדרת משחקי האסטרטגיה Worms מגיע צל'ש. הם לקחו רעיון אווילי ומפגר - תולעים שנלחמות אחת בשניה - והפכו אותו לאחד המשחקים הכיפיים ביותר אי פעם. כזה שמשאיר אתכם שעות מול המחשב, בניסיון לנווט את ה-Super Sheep ליעדה, או כדי לצפות בתולעי האויב עפות אל מעבר לגבולות המפה. זמנים טובים - אני אישית זוכר איך שרפתי המון שעות משחק על הסדרה הנהדרת הזאת.

למרבה האכזבה, הסדרה הזו נשארה אחת ויחידה, ואף חברה, למעט Team 17, בעלת זכויות היוצרים על הרעיון, לא לקחה על עצמה אתה משימה לפתח משחק דומה, עם רעיון משופר. אך בקרוב מאוד נוכל להריח את השינוי. חברת הפיתוח ההונגרית Mithis (שאחראית גם למשחק האסטרטגיה המתקרב Nexus), תביא לנו בראשית השנה הבאה את Creature Conflict: The Clan Wars, משחק אסטרטגיה בתורות למחשב האישי, המשלב גם קטעי פעולה בזמן אמת.
 

כמו 'וורמס', אבל הרבה יותר

it's a small world after all
 it's a small world after all   
במבט ראשון, Creature Conflict: The Clan Wars לא נראה כיותר מחיקוי תלת ממדי זול של סדרת 'וורמס' - הרעיון דומה, ואף המשחקיות מזכירה את הסדרה הוותיקה. בבסיס המשחק, עומדות שתי קבוצות של חיות - אחת שלכן, ואחת של המחשב. בכל תור, קבוצה אחרת תבצע מהלך התקפי כנגד הקבוצה השניה (בכל תור - דמות אחת מבין חברי הקבוצה), במטרה להשמידה. אבל חברת Mithis דאגה לקחת את הרעיון, למתוח אותו היטב, ולהקצין את סגנון המשחק לכדי אקשן מרוכז.

סיפור המשחק מציג ארבעה שבטים של חיות - 'החבורה', הכוללת עדר זאבים וצבועים, 'פרטס' - קבוצת חרקים שעברו שינוי גנטי ומזכירים במשהו את החרקים מ'גברים בחלל' (רק חמודים יותר), ו'טקיים' - גזע של קופים חכמים במיוחד. זהותו של השבט הנוסף נשמרת בסוד, אולם התמונות מתוך המשחק חושפות יונקים קטנים כתיש, שרקן ובואש, כך שאולי ניתן להסיק מכך לגבי זהות הקבוצה האחרונה.

המשחק מתחיל אי שם בגלקסיה רחוקה, בה חיו ארבעה שבטים בשלום ובאחווה. יום אחד, כל אחד מן השבטים חווה התגלות של ישות עליונה, שמסרה לו את ייעודו. הישות הסכסכנית מסרה לכל שבט כי הוא הנבחר, והוא זה שמיועד לשלוט בכל הגלקסיה כולה. כיוון שכך, כל אחד מארבעת השבטים יצא למסע לכיבוש הגלקסיה, מבלי לדעת שחבריו לכוכב יוצאים גם הם למסע דומה.
 

על כוכבי הכל קטן מאד

 
לעומת האיים הקטנים של סדרת 'וורמס', Creature Conflict: The Clan Wars ישוחק על גבי כוכבים קטנים. כל כך קטנים, עד שדמותכם במשחק תוכל להקיף אותם בריצה. המודלים של הכוכבים ינועו מכוכבי מדבר שוממים, שיתנו לשחקן הרבה מרחב לירי באויבים, ועד לכוכבי יער סבוכים, שבהם יהיה קשה לנווט, וכדי לחסל את האויבים יהיה צורך להתקרב אליהם.

המשחק פועל בשיטה קבועה לגמרי. בתחילת המשחק, השחקן בוחר איפה למקם את כל דמויות הקבוצה שלו (בין דמות אחת לשמונה), ולאחר שהמשחק מתחיל, השחקן שולט בכל תור על דמות אחרת בגוף שלישי עם מקשי החיצים. בהגבלת הזמן המוקצבת לו, עליו לגרום לכמה שיותר נזק לאויביו. לאחר שבוצעה פעולה התקפית, על דמותו של השחקן לברוח במהירות, על מנת להתחמק מאזור הפיצוץ, או להימנע מהתקפת פתע של האויב.

כדי להוסיף קצת פלפל, הודיעה חברת Mithis כי אם השחקן מטיל פצצה על האויב, או משתמש בנשק אחר נגדו, הדבר יגרע מספר שניות מהזמן שהוקצב לו לתור (כלומר, אם נותרו לכם 30 שניות וביצעתם פעולה התקפית, תגלו כי נותרו לכם, למשל, עשר שניות בלבד עד לסיום התור). עם זאת, כיוון שמדובר בהצעה מוקדמת, לא ברור אם רעיון זה של Mithis אכן ייכלל בגרסה הסופית של המשחק. כך או כך, נודע כי בין כלי הנשק המיוחדים יותר, אפשר למצוא את התקפת הפסולת הרעילה, הממטירה שפכים וביוב על היריב, או התקפה שגורמת לחללית לסטות ממסלולה ולהתרסק על ראשו של האויב.
 
 

גרפיקה קריקטוריסטית ומופרעת

דו קרב בצהרי היום
 דו קרב בצהרי היום   
במצב המערכה לשחקן יחיד, השחקן צריך לבחור את אחד מהשבטים. את המשחק הוא יתחיל כשהצבא שלו קטן ולא מנוסה. לאחר מספר ניצחונות, לשחקן תהיה אפשרות לגייס לצוותו לוחמים חזקים יותר ובעלי כישורים שונים. כמובן, לא הכל מושלם, ואם תבחרו בדמות בעלת שליטה טובה בכלי נשק, תגלו כי היא אינה מהירה במיוחד. לעומת זאת, דמות אחרת יכולה להיות זריזה ביותר, אך חלשה יחסית. כך, למשל, תוכלו למצוא בין הדמויות את התיש, אומן החרב. בדומה להרבה משחקים אחרים, גם ב-Creature Conflict: The Clan Wars, מצב המשחק ליחיד יכלול קרבות בוסים אימתניים.

עיקר היופי של המשחק בא לו מהגרפיקה, והיא זו שגם נותנת ל-Creature Conflict: The Clan Wars יתרון מסוים על פני 'וורמס'. המודלים של הכוכבים ושל פגיעות כלי הנשק הם בגרפיקה ממוצעת, אך הדמויות עצמן וכלי הנשק שהן יחזיקו גורפים את עיקר תשומת הלב. זאת משום שהדמויות מצוירות בטכנולוגיית Cell-Shading, המעניקה לגרפיקה הצללה מיוחדת, ומראה מצויר וקריקטוריסטי, המתאים מאד לאווירת המשחק.

חברת Mithis משקיעה גם בתחום פס הקול, ואם דמות כלשהי תפגע, תוכלו לשמוע אותה רוטנת, או סתם ממלמלת עם תחילת התקפת האויב. מצד שני, התקפות טובות של הדמויות עלה אויב יגרמו להן לפרוץ בצהלות שמחה. לפי הבטחת החברה, תוכלו למצוא את עצמכם נותנים פקודת התקפה לאחת מהדמויות שלכם, ובמקום לתקוף את דמות היריב כפי שנתבקשה, היא תפרוץ איתו בדו קרב מילולי משעשע. התוצאה של זה היא שאחת הדמויות תתעצבן לגמרי, ותתקוף גם פיזית.
 

ללעוג לחברים בקרב עד המוות

חברת Mithis מודה כי האינטליגנציה המלאכותית של המשחק אינה מן המשובחות, אך היא מבטיחה כי היא תהיה טובה יותר משל הסדרה המתחרה, 'וורמס'. לטענת החברה, האויבים יוכלו לנסות להערים על השחקן, ולעיתים אף יתכננו ויבצעו מהלכים לא התקפיים, רק על מנת להתרחק מדמויות השחקן, ולנצל עמדות טקטיות חשובות.

Creature Conflict: The Clan Wars יכלול גם מצב משחק משותף, בו שני שחקנים ישחקו אחד כנגד השני על גבי אותו מחשב. מובטח גם מצב משחק מרובה משתתפים על גבי הרשת, לעד ארבעה שחקנים. במצב משחק זה, שמזכיר את ה-Deathmatch (ובו מטרתו של השחקן היא להיות האחרון שנשאר חי) יוכלו השחקנים לתקשר ביניהם, וללעוג איש לפעולות ההתקפיות של רעהו.

בנוסף לכל זה, מובטחות גם משימות נפרדות לשחקן יחיד, לשיפור מיומנויות שונות, וכן מספר שלבים נסתרים, שיאריכו את המשחקיות. עוד אפשרות תהיה ליצור לעצמכם מפה משלכם, עם שדה קרב לפי בחירתכם - כל זה, כמובן, בתלת ממד.
 

אז מתי? לא לפני 2005

Creature Conflict: The Clan Wars אולי אינו נראה כמשחק מבטיח במיוחד, אך כדאי לזכור שכך גם היתה סדרת 'וורמס' בראשית דרכה, ותראו מה יצא ממנה. נכון, Creature Conflict: The Clan Wars מזכיר מאוד את המשחק של חברת Team 17. אבל עדיף להסתכל על חצי הכוס המלאה - ללא אתגרים שכאלה, שלוקחים משחק אחד ומשפרים אותו או מקצינים את הרעיון שלו, איך נקבל משחקים טובים יותר? מצד שני, לא נוכל לענות על זה מיד, כי Creature Conflict: The Clan Wars, המיועד למחשב האישי, אמור להגיע אלינו רק בתחילת חודש פברואר 2005.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by