ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אוטו, דבר אלי 
 
 אז מה את מספרת?    
 
מערכת חיים ברשת

מערכת לזיהוי קול מתקדמת מבית IBM תשולב בחלק מדגמי 2005 של הונדה. היכונו לשיחות נפש עם המכונית שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מערכת לזיהוי קול מתקדמת תשולב בכמה מדגמים הקרובים של חברת המכוניות הונדה. המערכת, מבית חברת IBM, תאפשר לנהגים לתפעל מנגנונים במכונית, מבלי שיהיה להם צורך להוריד את הידים מההגה ואת העיניים מהכביש, כך מדווחת סוכנות הידיעות AP.

המערכת מאפשרת לנהגים לתפעל את מנגנון הניווט וההכוונה של המכונית פשוט באמצעות שאילת שאלות או מתן פקודות קוליות. בבסיס הנתונים של התוכנה שמורים למעלה מ-1.7 מיליון רחובות ושמות של ערים ברחבי ארה"ב, והמערכת יכולה לספק ניווט קולי. כמו כן, המערכת מחזירה שמות של בתי עסק הקרובים למיקום הרכב, ואפילו מקריאה ביקורת על המסעדות באיזור.

גם את מערכת מיזוג האוויר ואת מערכת הסטריאו אפשר יהיה לתפעל באמצעות הקול. "מעתה נהגים יוכלו לגשת למרבית המשאבים במערכת הניווט באמצעות הקול", מצהיר טום אליוט, משנה למנכ"ל הונדה ארה"ב.
 
 
כבר ב-2003 הונדה שילבה מערכת לזיהוי קול בכמה מדגמיה, אולם הפעם מדובר במערכת מתקדמת בהרבה. האתגר העיקרי של מדעני IBM היה לבנות מערכת חכמה אשר יכולה לזהות דיבור אנושי מבלי שיהיה צורך לאמן אותה להתרגל לקול הספציפי של הנהג או הנהגת.

הונדה היא לא החברה היחידה שמאמצת את טכנולוגית זיהוי הקול, ואפשר למצוא טכנולוגיות דומות בין היתר גם במכוניות של BMW, יאגואר, מרצדס. "טכנולוגיות לזיהוי קול הופכות להיות הממשק העיקרי בקשר בין הנהגים לבין מכוניותיהם", מסביר פיל מגנלי, מנתח בכיר. "מדובר בטכנולוגיה שלא תפסיק אף פעם להשתפר", הוסיף.

המערכת תגיע באופן מובנה יחד עם הדגם 2005 Acura RL sedan שיצא באוקטובר, ובאופן אופציונאלי, תמורת סכום של אלפיים דולר, היא תשולב בדגמים Acura MDX sport 2005 ו- Honda Odyssey minivan.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by