ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הדור השלישי מגיע לפלאפון 
 
 
צחי הופמן

באיחור טיפוסי, גם פלאפון נכנסת לעידן הדור השלישי. המחיר? כצפוי, בשמיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא הספקנו להתרגש מהמיני דור שלוש בחברת סלקום והנה גם פלאפון, באיחור הקבוע שלה, משיקה רשת דור 3 משלה. מה ההבדלים? פלאפון צנועים יותר בהשקה שלהם (בינתיים), עושים קצת פחות רעש, ומכוונים לשירותי תוכן טלוויזיוניים ולא לשיחות וידאו (בדומה לסלקום ופרטנר).

במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום (א') בוקר, הציגו קודקודי החברה את נפלאות שירותי הדור השלישי. "אחרים (סלקום ואורנג' צ.ה.) קוראים לזה מהפכה, אנחנו קוראים לזה שירות", כך פתח יעקב גלברד, מנכ"ל פלאפון את מסיבת העיתונאים.
 
סמסונג 740. אפילו שלט אוניברסלי למכשירי חשמל
 סמסונג 740. אפילו שלט אוניברסלי למכשירי חשמל   
האמת, אין דרך נכונה יותר מלתאר את הדור השלישי של פלאפון כשירות. לפלאפון יש המון תכנים להציע: מהדורות חדשות של ערוץ 2, ליגת העל בכדורגל, מ"ק 22, וידאו דייט, שיתוף פעולה עם רשת M.T.V (קליפים, הופעות ותוכניות) וכמובן קטעי וידאו של יצפאן (שגם נכח באירוע). בנוגע לשירותי הוידאו של סלקום ואורנג', אמר גלברד "איכות המוצר ירודה מאוד, אנחנו לא רואים אותו רלבנטי. כיחסי ציבור זה מאוד נחמד". למרות זאת, פלאפון תנסה להציע שירותים כאלה בעוד כשנה עד שנה וחצי.

בשלב זה, שירותי הדור השלישי של פלאפון זמינים לתושבי גוש-דן, כאשר בשבועות הקרובים הפריסה תתרחב לאזור חיפה וירושלים. לוח הזמנים שהחברה הציגה קובע כי עד חודש נובמבר יהיה כיסוי בשמונים אחוז מהמדינה (כל האזורים העירוניים).
 
 
פלאפון תציע שלוש שיטות שונות לצפייה במדיה: שידורי טלוויזיה בשידור חי, צפייה לפי דרישה וקטעים מקוצרים של קליפים לשימוש כשומר-מסך או כרינגטון. "הבידול בין המפעילות יהיה מעתה בתוכן" אומר גיל שרון, משנה למנכ"ל פלאפון. "אנחנו צופים הכנסות של למעלה מ-200 מיליון שקל תוך שלוש שנים משירותי תוכן של הדור השלישי" מוסיף גלברד.

מלבד שירותי תוכן, משתמשים במחשבים ניידים יוכלו לרכוש מודם סלולרי (Sierra 580) ולגלוש בו במהירות של עד 2.4 מגה לשנייה. מחירה של חבילה חודשית הכוללת 120 מגה ומודם היא 128 שח' לשלוש שנים.
 
 
המכשיר הראשון אותו פלאפון תשווק יהיה הסמסונג 740, המכשיר מכיל מצלמת וידאו סיבובית (0.3 פיקסל) עם פלאש ומסך צבעוני TFT בעל 262 אלף צבעים. הוא מכיל שני נגני מוסיקה מובנים, אחד באיכות 64 פולי והשני מאפשר ניגון קבצי MP3 והשמעתם בשני רמקולים סטריאופוניים. בנוסף, למכשיר יכולת אינפרא-אדום המאפשרת להשתמש בו כשלט אוניברסלי למוצרי חשמל. עלות התענוג 4,284 שח' (119X 36) ובנוסף החזר של 25 ש"ח לשירותי התוכן (הורדה של עד 8 מגה).

המכשיר השני שישווק לקראת סוף נובמבר הוא ה-SK 7200 הכולל: מצלמת וידאו, רדיו, 64 פולי ויאפשר צפייה בוידאו לרוחב המסך. פלאפון רכשו כמאה אלף מכשירים משני הדגמים ומתוכננים להגיע שני דגמים נוספים במהלך 2005.

שיטות התמחור של שירותי הדור השלישי מחולקות לשתיים: חבילות נתונים וחבילות תוכן. עבור 10 מגה ישלם גולש 15 שקלים ועבור 40 מגה ישלם 30 שקלים. בחבילות התוכן עומדות לגולש שתי אפשרויות: חבילת גולים (35 ש"ח) וחבילת חדשות (25 ש"ח). החבילות כוללות רק שידורי וידאו מוקלטים, צפייה במהדורה חיה לא כלולה בחבילה וצריך לשלם עליה בנפרד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by