ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ההנפקה של גוגל גובה קורבן ראשון 
 
 
צביקה טלית

חוש ההומור של גוגל הוכרז כנעדר: חברת החיפוש הוציאה צו סגירה כנגד אתר בלגי פארודי שהעיז לסכן את הסימן המסחרי שלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנשים רבים חששו כי אחרי ההנפקה של גוגל והפיכתה לחברה ציבורית, יאבדו אתר החיפוש המוביל את חוש ההומור שלו. עכשיו נראה כאילו החששות הללו היו מוצדקים וכי גוגל עומדת להפוך לעוד תאגיד נטול אישיות: חברת גוגל הוציאה צו סגירה כנגד אתר אינטרנט בלגי ששימש כפארודיה על גוגל.

האתר הפארודי, כפי שדווח באתר arstechnica, לא הצחיק כנראה את אנשי גוגל, ששלחו לחברה שעל שרתיה התארח האתר (גרסת מטמון כאן) דרישה להורדת האתר, בטענה כי הפארודיה הפחיתה מהערך של הסימן המסחרי שלהם.
 
 
גוגל טענה כי האתר מהווה הפרה של זכויות הסימון המסחרי שלה, כיוון ששם הדומיין של האתר הבלגי (goegel.be) דומה לשם המקורי של החברה, האתר מתהדר בעיצוב זהה לזה המקורי והוא מתפקד שמנוע חיפוש לכל דבר.

האתר הפארודי אכן מתפקד כמנוע חיפוש, אולם הוא בסה"כ מפנה את השאילתה של הגולשים אל אתר גוגל האמיתי. האתר עצמו מלא בבדיחות קטנות על גבי דף החיפוש, אשר כתובות בשפה הפלמית.

אזהרת ההורדה נכתבה בהתאם לחוק האמריקאי, והוגשה לחברת האירוח של האתר הבלגי, אשר יושבת ביוסטון טקסס. גוגל דרשה כי האתר הפארודי יפסיק לפעול לאלתר וכי הדומיין שלו יועבר לרשותה של גוגל.

זה נחמד לראות שהחבר'ה בגוגל עומדים מאחורי מדיניות ה-Don’t be evil שלהם, וכי ההומור והחברמניות עדיין נותרו בראש מעייניהם. מעניין רק איך היה מגיב העולם אם מיקרוסופט היו עושים את אותו הדבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by