ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט: רק צרות לינוקס האלה 
 
 
מערכת חיים ברשת

תחזית מיקרוסופט לשנה הבאה: מכירות ה-PC הדלילות והפופולריות הגואה של לינוקס עלולות לעלות לנו הרבה מאוד כסף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מיקרוסופט הגישה לרשות האמריקאית לניירות ערך דו"ח לקראת שנת 2005, ובו היא מזהירה כי זו תהיה שנה מאתגרת במיוחד, במיוחד לאור העובדה שלינוקס מפתחת תאוצה "וגונבת" למיקרוסופט לקוחות ולכך שמכירות ה-PC מדשדשות במיוחד. דווח של אתר CNET.

"בשנה הפיסקאלית 2005, אנו מאמינים שפקטורים הקשורים לכלל התעשייה, כגון שיעור מכירות ה-PC והצלחתן של תוכנות בלתי מסחריות, עלולים לפגוע בתוצאות הפעולות שלנו ובמצב הפיננסי של החברה. שיעור צמיחת יחידות ה-PC היה גבוה מאוד בשנת 2004, והראה צמיחה של 13 אחוזים לעומת שנת 2003. אנחנו לא מצפים לשיעור גדילה דומה גם השנה", נמסר בדו"ח.
 
 
בנוסף לכך, עושה רושם שבמיקרוסופט חוששים כי לינוקס עשויה לנגוס לה בפלח שוק מערכות ההפעלה. "אנו ממשיכים לעקוב אחר התפתחות תוכנות הקוד הפתוח והפצתן... אנו מאמינים כי נתח השוק של מיקרוסופט בשוק השרתים צמח במידה מתונה בשנה הפיסקאלית 2004, בעוד הפצתה של לינוקס צמחה במהירות על בסיס מוחלט".

"הצמיחה בהפצת לינוקס מיוצגת במספר הודעות ציבוריות חשובות על תמיכה ואימוץ של תוכנות קוד פתוח בשווקי השרתים והמחשבים האישיים כאחד בשנה שעברה. בהתאם לעלייה בקבלתן של תוכנות הקוד הפתוח לשוק, מכירות המוצרים שלנו עלולות להיפגע, דבר שעלול להביא לצמצום בהכנסה ובמתח הרווחים שלנו".

חשש נוסף מביעה מיקרוסופט לנוכח תביעות המונופול המתנהלות נגדה, אותן מקווה החברה לפתור השנה בעלות של בין 1.1 ל-1.2 מיליארד דולרים.

בדו"ח נרשם גם כי מיקרוסופט תולה תקוות לשנה הבאה בתחום מוצרי הצריכה הטכנולוגיים, ותנסה להיכנס ביתר שאת אל שווקי המשחקים, הטלוויזיה והוידאו, שבהם היא רואה שווקים מלאי פוטנציאל גדילה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by